Dá sa postaviť tento dom do 50 000 €?

Zobraz úvodný príspevok
Dobry deň, chcem sa spytat, či niekto stavia dom od Aphaus - Celesta: http://www.aphaus.sk/rodinne-domy/det... Chceli by sme zacat stavat, pozemok mame, je realne postavit tento domcek do 50 000 € ? Za kazdu odpoved velmi pekne dakujem.
Odpovedať
1
2
u nás je tá cena bez zariadenia, to iste tiež pekne vyskočí.....
Odpovedať
Profilova fotka
isto nie.. vsetko robime svojpomoc.. a uz teraz nas dom stal necelych 100 000€ :D.. a este si myslim ze 30 000€ kludne spapka.. :D
Odpovedať
@kika214 tak my sme potom kuzelníci:) :-) ja som na každu vačšiu položku si dala urobiť cenove ponuky aj 4 dodávatelov, neskutočné rozdiely....firma bola jediny krát a to koli kureniu, inak všetko od základov po strechu a aj vnutro domu, kupelne, všetko svojpomocne, ocko je murár, švagor elektrikách, další tesár, robilo sa nám jedna radosť... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@janadl nemozes porovnavat dom ako dom..nam firma robila len omietky a zalievala podlahy.. ked uz staviame dom, tak radsej kupujeme veci, kt. sa nam pacia, kvalitne atd.. nevravim, ze vy mate nekvalitne.. ale mame 3-podlazny dom, tepelne cerpadlo, 21 okien, krb s prieduchami, centralny vysavac atd.. viem, ze by sa dalo aj lacnejsie..ale tak radsej si dom budeme robit podla predstav a co chceme si kupime aj ked zariadenie budeme kupovat dlhsie.. :)
Odpovedať
Profilova fotka
@janadl a to som ti napisala sumu komplet s pozemokom a vsetky poplatky a papierovacky..
Odpovedať
@kika214 ako , je jasné, že všetko záleží od velkosti domu, u nás zas nemáme centrálny vysávač, to je tiež nejaká položka, okien máme tiež menej:) no a zariadenie sťahujeme zo starého domu, okrem linky,lebo kým sa teraz dopracuje k novemu nábytku, tak to chvílku potrvá ;-)
Odpovedať
@kika214 no vidíš, to ma nenapadlo, my sme mali pozomek svoj, a kedže tak stal starý dom, všetky siete dotiahnute, studna hotova....
Odpovedať
Profilova fotka
@janadl no a my nemame nic, co sa tyka zariadenia.. mam 25 rokov, manzel 28 rokov.. mame tak postel, pc, auto a teda rozostavany dom.. :D.. na ceste babatko.. takze vsetko musime kupit.. :) a co sa tyka sieti.. vsetko sme si tahali my.. dokonca aj kanalizaciu spadovu sme si museli robit spolu so susedovcami.. :) ..takze cena sa navysuje..
Odpovedať
@kika214 ty si ale napisala sumu za tvoj dom 3-podlazny... Otazka tejto diskusie sa ale tykala prizemneho 1-podlazneho domu... trochu rozdiel
Odpovedať
Profilova fotka
@stanica aha..tak to som si nevsimla..-sorry. ale tiez .. vsetko zavisi od materialu, narocnosti stavitelov, atd.. :) ..
Odpovedať
@kika214 ano, uznávam, ked začínaš stavať na pozemku kde nie je nič, a vlastne mladý pár, máte sa čo obracať, ale tak pocitu z vlastného bývania sa nič nevyrovná:)držím palce nech sa vám v domčeku dobre býva, a gratulujem k babatku... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@janadl dakujem krasne.. podobne, nech vam vsetko ide tak ako si planujete... a este raz dik :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@rajskym ,pozrel som tvoje chaty, pekná práca...
Odpovedať
Profilova fotka
Nedá....my robíme svojpomocne niečo podobné 10x13m ale stálo to zatiaľ bez plotov a terénnych úprav cca140000€.Brali sme úver a predali sme starý dom a budem rada ak vôbec vystačíme s peniazmi..a to som by som chcela aspoň 30 000€ vyplatiť časť úveru....no neviem.
Odpovedať
Ja stavam s manzelkou svojpomocne rodinny dom je asi 330 m2 vyuzil som moje moznosti a skusenosti zo stavania domov v USA co sa tyka kvalitneho materialu od kupelnoveho nabytku az po kuchynsku linku mam zo Statov ciste drevo nie smejdy z Merkury market alebo ikea... u nas som kupil akurat Ytong tvarnice,krov,a tondach stresnu krytinu a cement.Povozil som si to vlastnym autom.Nobasil z Polska (Made in Czech republic)Je v stadiu vykoncenia jediny rozdiel oproti Slovenskemu domu :-) je,ze vnutorne priecky a podlahu medzi poschodiami som riesil drevom a sadrokartonom z izolaciou , obvodove steny z Ytongu a betonovych tvarnic.Komplet na kluc ma vyjde aj z 1400m2 pozemkom toho casu ma vysiel 15000eu konkretne v roku 2007 v meste na juhu slovenska z 25000 obyvatelmi. Cely kompletny dom vsetko material dovoz veci z kontajnerom z USA aj z pozemkom terennymi upravami a plotom a 2 garazou s el. otvaranim sa vmestime do 100000 Jurosikov.Vsetko je nadstandard(hudba v stropoch ovladatelna v kazdej izbe vlastnym digitalnym ovladacom znacky Russound model CAA66 http://www.zvuk.sk/produkt/russound-c... ,4 kupelne z mramorovymi doskami na umyvadlach 3 kupelne obkladacky a 1 Komplet mramor,kuchyna 6m s granitovou doskou a ostrovcekom 2 m,nerezove spotrebice whirpool a americkou ladnickou :-) ...a 2 cm dubova podlaha v celom dome podotykam nie je lepena ako tie smejdy co sa kupuju u nas doma....Mozno sa to niekomu zda neuveritelne ale vmestili sme sa do tejto ceny!!!
Odpovedať
@vacas skus este aspon 2-3x spomenut ze to mas z USA...
Odpovedať
za 100 000 € to v pohode postavias ale priprav sa ze vela veci si budes robit sam
Odpovedať
@vacas a teraz daj tu o Cervenej ciapocke.
Odpovedať
@vacas ja by som rada videla ten tvoj hrad,mas nejake foto?
Odpovedať
@hop377 Chlapcek to ta ucili na komunistickej schodzi ked ta agitovali do strany? Asi ano lebo ine si sa asi nenaucil.O cervenej ciapocke sme rozpravali nasej profesorke ked si kreslila domceky do pisanky to uz bolo davno....To sa tu v SK nenaucis...akurat kradnut ako komunisti a vsetci po nich...
Odpovedať
@majster1 mas komplexy? :-D
Odpovedať
@majster1 Ty si sa naucil zavidiet a ja zarabat na takych ludoch ako si ty! toto je ten rozdiel ked spominam USA
Odpovedať
@5ka25 Poslem ked to bude hotove...
Odpovedať
Profilova fotka
@vacas prepac za otazku, to sa oplati vsetko vozit z USA, nebolo by jednoduchsie sa pobalit a odist do USA, len neviem kde v USA by to bolo take podobne ako u nas, myslim klimu a tak, niejak neviem kde v USA je podobna ako u nas, kto by mi vedel poradit vopred dakujem 8-)
Odpovedať
@lubosu Ked chces kvalitne veci tak ano.Poradim New York tam zozenies aj pracu a klima je ta ista :-) Az chces byvat z ciernymi tak by ti stacili tie peniaze co zoberies zo sebou sem ale az chces zit na urovni tak si musis priplatit
Odpovedať
@niedermayer aký veľký máš dom?
Odpovedať
Profilova fotka
@stavba1 98m2.
Odpovedať
Profilova fotka
my máme 132 m2 plochu , základy nás vyšli zatiaľ 5000 eur , solbety včera došli na celý dom 2550 :) dalej uvidíme, plánujeme to spraviť na kľúč za 25 000, musím podotknúť, že otec je klampiar a za strechu - robotu neplatíme
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?