Dá sa postaviť tento dom do 50 000 €?

Dobry deň, chcem sa spytat, či niekto stavia dom od Aphaus - Celesta: http://www.aphaus.sk/rodinne-domy/det... Chceli by sme zacat stavat, pozemok mame, je realne postavit tento domcek do 50 000 € ? Za kazdu odpoved velmi pekne dakujem.
Odpovedať
1
2
@mfol Ved tam pisu, ze cena je 150 000 bez DPH! To sa mi nezda, ze by ste si postavili dom za tretinovu cenu... Pozri si - tu je kopec diskusii na tuto temu.
Odpovedať
@mfol takychto tem je tu po.... treba hladat. Ja neviem co ludia maju s tou sumou 50 tis. Za to sa normalny a normalne dom postavit neda. Nie .. tento dom za 50 litrov nepostavis. Ma to 165 m2 zastavanu plochu - tak mozno do 100 litrov by si sa zmestila tvrdou svojpomocou a nizsim standartom... Ved aj tam mas napisane cena realizacie cca 148 tis bez DPH
Odpovedať
@mfol poriadne si pozri kolko je tam okien, posuvnych velkych otvaravych a pod... len za plastove 3 sklo das tak cca 8 - 10 litrov.
Odpovedať
@mfol urcite sa to neda do 50 000€ . ak by ste si uplne vsetko ( a myslim uplne vsetko vratane rucneho vykopu zakladov ) robili svojpomocne a mali znamych v stavebninach, aby ste mali vyrazne zlavy, potom by som povedala- ale naozaj len hrubym odhadom- ze material by vysiel cca na 62-65 000€... samozrejme bez vnutornych dveri, zaluzii atd.. proste obyvatelny stav, nie vsak komfortny :) ak sa chcete priblizit tym 50 000€, chodte do niecoho vyrazne mensieho...
Odpovedať
@popellka3 asi polovicneho ... tak 7x9 metrov, ytong 30, plechova strecha minimalne izolacie a pod...
Odpovedať
Profilova fotka
@mfol za 50 tis. postavíš dom so zastavanou plochou okolo 100m2. svojpomocne. tento určite nie
Odpovedať
Profilova fotka
pridaj ešte raz tolko a postavíš .
Odpovedať
Profilova fotka
urcite nie... za 50tis svojpomocne do 100m2, aj to by bola fakt tvrda svojpomoc, cize niektore veci by ste si museli robit sami...
Odpovedať
@mr79 ak pocitam iba material, do 65 000€ sa vleziem.. ale vravim - zelezo im musi darovat sused, strk pojdu nabrat k rieke, stavebniny vlastni rodina = dostanu za nakupku.. inak je to nerealne. nam vychadza material na 9x9 na cca 50 000€ .. len material !
Odpovedať
Profilova fotka
pozri si http://sovis.blog.sme.sk/r/20312/Stav... - to je sice podobne, ale o dost jednoduchsie. Pise, ze postavili za 60.000.
Odpovedať
toto nikdy nepochopim. ak nemate peniaze, tak nestavajte... aby som cely zivot byvala v nekomfortnom dome z najlacnejsich materialov - nie dakujem.
Odpovedať
@margarita možno sa mýlim, ale podobá sa mi to na Stilo od apexu, ktorý má polovičnú výmeru oproti Celeste...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@manilla Radsej budem byvat v dome z lacnejsich materialov s vlastnym dvorom , vecernymi opekackami ako sporenim a odriekanim lebo budem mat vchodove dvere za 1500 eur alebo byvat v podnajme kde domaci nechce nic opravit a nemam ani balkon.Dom domovom nerobi kvalita materialu , ale radost z toho , ze som si to urobil sam a budem sa pozerat aj na stierku v obyvacke ,ktora nieje dokonala a s radostou , lebo som ju pucoval sam.
Odpovedať
Profilova fotka
@mfol My sme zatial na 46 000. Síce ešte nemáme garáž a plot. Všetko sme robili sami..okrem kúrenia a el.
Odpovedať
Profilova fotka
@tommi_d ano, aj mne sa tak zda, ze je to Stilo od Apexu, s polovicnou vymerou. Takze tento bude stat mozno 2x tolko pri podobnom type vystavby....
Odpovedať
Profilova fotka
@mfol projekt je celkom pekny :-) Skuste si ho trosku s projektantom upravit do svojej podoby a trosku zmensit vymerou, aby sa tento dom zmestil do 100m2.No a ak budete robit takmer vsetko sami svojpomocne,ano vmestite sa do sumy 50.000,-eur...Pri takejto rozlohe domu ale urcite nie.Tento dom odhadujem svojpomocou na cenu 80.000-90.000 eur
Odpovedať
Profilova fotka
@mfol Podľa mňa nie.
Odpovedať
@mfol Postaviť sa dá ale nie na klúč. Cena na klúč by bola tak 60-65% z rozpočtovej ceny. Ale samozrejme s materiálmi sa treba pohrať, tiež treba začať na jar v zime sa stavba predraží. Ak chcete vidieť moju prácu tak tu www.holidayraj.sk
Odpovedať
číta to vôbec niekto? ten dom má 82 m2 ,a to myslím že okolo 50 000 -60 000 nieje problém spravit ,svojpomocne samozrejme
Odpovedať
@venco venouši, ty ses ještě neprobral. ten domeček je trochu větší ( 2 x ). čili prostuduj si to znovu a přehodnoť cifru. já to vidím na minimálně 60 % z ceny na klíč, což je 90.000 éček bez DPH. a to si musíš všechno urobit sám.
Odpovedať
@ladajaskva ospravedlnujem sa zmiatla ma tá obytná plocha 82 m2 , a na projekte pozerám že 13x13 metrou , zas mi to nevyšlo :D
Odpovedať
Profilova fotka
ja si myslim, ze kvalitne sa neda postavit ... ma to 141m2 obytnej plochy.. keby to malo polovicu, tak poviem, ze možno ano, ale tvrdou svojpomocou, fakt tvrdou ( t.j. ze nikoho neplatis, len material, ostatne urobia kamarati, rodina...). ale na tuto velkost, velka okna a vsetko.. pochybujem, ze za 50tis to postavis s kvalitnych materialov....podla mna sa to neda. skor tak 90tisic do obytneho stavu..
Odpovedať
Profilova fotka
@venco ja tam vidim zastavanu plochu skoro 170m a uzitkovu 141 , to ze z toho izby su 82 - to znamena, ze v tom zvyšku ( chodba, kupelne, satniky) podla teba nad tym nebude strecha, nebude tam kurenie, nebude tam poter, nebude tam stierka, ani elektrika??? bacha na to... 82m2 su len izby, ale postavit a spojazdnit treba cely dom!
Odpovedať
@katrin21 dobre ráno 2 príspevky dozadu som sa k tomuto už vyjadril
Odpovedať
@mfol neviem aky velky je ale isto sa da postavit dom ale teda svojpomocne a material zhanat cez net co najlacnejsi a v pohode sa da zmestit
Odpovedať
Profilova fotka
nechcem byt naivna, ale ked sa chce vsetko sa da. my staviame uz rok, mame dom 12 x 12, zastavana 133 obytna 107, sice nemame take obrovske terasove okna ale okien mame aj tak dost, vsetko si robime sami svojpomocne, plno veci sa da zohnat lacnejsie ked clovek obehne obtelefonuje popyta sa, da siporadit, staviame z porothermu, strecha mediterran, okna od hesty, podlahovka rurky rehau, my sa do 50 tisic vmestime. nie som naivna, tak mi to vychadza. pri skromnosti, clovek nemusi mat nadstandart, staci normal, aj my chceme kvalitu a vsetko robime tak aby to vydrzalo, dom mame 56 metrov od cesty, takze pripojky nemusim pripominat. ale dakde uberiem, dakde pridam, dakde usetrim bo si robime sami - aj ja aj manzel, lopatu aj furik drzat viem, co sa da urobim, manzel je sikovny, platime jedneho jeho kamarata co nam vsetko ukazuje ako a co a robi s nami, postavil nam dom od zakladov. da sa vsetko.ak clovek nie je lenivy a dokaze sa uskromnit - nevidim problem.
Odpovedať
@mimi3706 ked dostaviate potom sem hod cisla. V stadiu hrubej stavby sa vsetko zda ruzovejsie.
Odpovedať
u nás sa už finišuje, 130m2 svojpomocne sme sa zmestili do 50 000 eur :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ako nas dom ma uzitkovu plochu okolo 130m2 a momentalne sme na cene 55 000€ a este to peknych par € zhltne , vacsinu robot sme si robili svojpomocne tak postavit henten dom do 50 000€ je asi nemozne , mozno keby siel clovek do extremu tak by sa dalo tej cene priblizit ale pri standardnom vybaveni asi skor nie , zas @mfol nenapisala do akeho stadia mysli tu sumu 50 000€ ci je to holodom , alebo plne zariadeny dom pripraveny na byvanie
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?