Cena za realizáciu hrubej stavby - Košice a okolie

Ahojte na streche. Povedzte mi prosim vas nazor na ponuky ktore mam na stavbu nasho bungalovu. Ci je cena ok, ci hladat dalej. Jedna sa to prizemny bungalov 12 x 13metrov s vaznikovym krovom. Pozemok mame rovny, predpokladam 2 rady DT. Zakladanie je idealne podla stavbenika co tam uz robil, kameniste pevne podlozie Prikladam podorys, je to 173.3m2 zastavanej plochy, 130.2 uzitvkovej plochy Material obvodoveho muriva 30tka tehla porotherm, priecky 25cm a 15cm tiez tehla Skridla zakladna palena bramac tradicnej farby Betonarku mam 30km. Hruba stavba = zaklady, kanalizacia v doske, doska, steny, krov, krytina (komin?) Ponuky mam 3, vsetky sa hybu cca 55000-57000 bez dane. Jednotlive polozky doste lietaju v tisicoch hore dole ale konecna cena je +- rovnaka. Preto sa pytam lebo som cital kdesi ze hruba stavba je cca tretina domu...tak neviem. Ak mam dat 70 s dph za hrubu stavbu tak cele snad nebude 210000... Zariadenie planujeme skor funkcne ako luxusne. Prichadza so uvahy aj variant ze by som siel ciastocnou svojpomocou ale viem kolko mam volneho casu takze to by som radsej nerobil... dakujem
Odpovedať
@karci123 máš veľký dom, možno to nebude 210 ale pod 150-180 by som veľmi neuvažoval. To že položky firmám lietajú je závislé od filozofie tvorby ceny. Napr. niekto presuny materiálov uvádza zvlášť, niekto v položke práce, a takto je to so všetkými nákladmi ktoré do stavby vstupujú. Máš približne rovnaké ceny, čiže to v tvojom okolí asi toľko bude stáť. Časy kedy sme postavili celý dom za 100 tis sú už dávno preč.
Odpovedať
@slavoslav chapem ze lacnejsie to nebude. Cakat do dalsej krizi velmi nechcem. Rozumiem ze zadarmo nikto nerobi ale napr. Nechapem preco ma zhrnutie a vykop stat 1700 az 2000eur na rovine. Nech ratam bager + auto na presun 60e...to chcu robit 30hodin? Ako na zaver to aj tak bude robit nejaka firma lebo na dosku si netrufnem. Steny sa nebojim. Presiel som stavbou ale pred 20timi rokmi a to sa vela.zmenilo.
Odpovedať
@karci123 neviem, možno v tom má náklady na človeka čo začistí výkop, vytýči a zhotoví lavičky, alebo náklady na stavbyvedúceho, alebo len presunul časť nákladov z položky na debnenie aby vytvoril nejakú rezervu pre nákupy, ktoré bude musieť robiť predtým ako mu ty uhradíš faktúru. Dôvody môžu byť rôzne. Skús to s ním prejsť a možno niečo zobchoduješ.
Odpovedať
120m2 zastavana plocha+15m2 terasa, 2 rady DT, salung styrodur 100, porfix 30,25,12,5cm, komin schiedel, keramicka strecha tondach, sedlova strecha 24stupnov, krov klasicky-necelych 30tis., svojpomocne, resp.managovanie stavby... teraz 70tis, vymalovany holodom bez polozenej dlazby a parkiet... s klimou, alarmom,bluevo92, plyn, podlah.kurenie, pripojky IS,......
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?