Buranie starého Domu

Profilova fotka
Dobrý deň existuje firma ktorá by vedela skúpiť všetko použiteľné v dome ? 10 ročne okna ,dvere ,skrine . Plynový kotol a pod .... + koľko sú náklady na samotné búranie , stačí administratívne poprípade koľko by to vyšlo cez firmu + dá sa to obísť akože cez rekonštrukciu ? + koľko je pripadna pokuta za neoficialne buranie
Odpovedať
@martin_zelnik - o takej firme neviem, ani som o nej nepočul a dosť pochybujem, že niečo také je ... Bazoš je ale super vec, aj rôzne susedské burzy na facebooku, dá sa zbaviť takmer všetkého, hlavne ak sú ceny nízke alebo skôr symbolické ... - finančné náklady sú minimálne ... Pokiaľ sa nemýlim, stále je za búracie povolenie pre fyzickú osobu poplatok 20 Eur ... Záleží aj aký dom búrate, či k tomu nebude treba statické posúdenie okolitých stavieb atď ... Čo k tomu treba nájdete napr tu : https://www.nehnutelnosti.sk/povoleni... - nechápem otázke ... Akože, nahlásite rekonštrukciu a zbúrate ho ? To je úplný nezmysel ... - pokuta je stanovená zákonom pre fyzické osoby do max 25 tis. SK = tj do max 830 Eur ... Ak by ste dom vlastnili ako právnická osoba, resp. fyzická osoba oprávnená na podnikanie (živnosť) pokuta je do max 2 000 000 Sk tj do 66 387 Eur ... Avšak netreba zabúdať, že sa jedná len o samotnú pokutu. Stavebný úrad môže od Vás následne žiadať doklady, kam bol odpad odvezený, či bol likvidovaný podľa platných zákonov, môžu sa riešiť ďalšie škody, na susedných nehnuteľnostiach a podobne ... Tj inak povedané, pokuta samotná je len za búranie bez povolenia, nezbavuje Vás však ostatnej zodpovednosti za škody či nakladanie z odpadom ... Stále hrozí samozrejme aj to, že ak Vás niekto "natrie" počas búrania, tak Vám počas búrania zastavia práce, to povolenie si budete musieť následne vybaviť tak ako tak + dostanete pokutu ...
Odpovedať
o firme neviem, jedno z riesiení dať inzerát na bazoš alebo FB ale či sa to predá to neviem. Ale čo sa týka toho aby ste to obišli ako rekonštruciu by som neskúšala, stačí jeden nemilý sused a máte veľký problém a prídete o dosť peňazí.
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem veľmi pekne lubko , ešte vysvetlil by si mi ten 6 bod ?rozhodnutia, stanoviská, súhlasy, vyjadrenia, posúdenia alebo iné opatrenia dotknutých orgánov štátnej správy. Niesom si úplne istý čo tým myslia. Niekde som dokonca čítal že treba architekta na výpočet množstva suti ... za akých okolnosti ho treba - lebo táto položka je až 500 €
Odpovedať
@martin_zelnik je to len všeobecný bod, ktorý sa Vás môže a nemusí týkať. Nepoznám Vašu nehnuteľnosť ani širšie vzťahy aby som to posúdil ... Samostatne stojaci dom, ktorý nie je prilepený na žiadnych susedov, s dobrým prístupom na pozemok, ktorý tam nemá nič "cudzie" = stĺpy elektrického vedenia, telekomunikačné skrinky, prípojky, trasy sietí a podobne, ktorý s búraním nebude rúbať veľké stromy atď atď pravdepodobne nič extra potrebovať nebude, a tobôž nejaký projekt ... Ak sa jedná o radový dom, tak je to už zložitejšie, lebo tam môže byť spoločná stena, celá alebo jej časť atď a tam už sa rieši statický posudok a tam by som to na čierno vôbec nerobil, lebo šikovný majiteľ by Vás tam vedel oholiť o naozaj pekné peniaze Najjednoduchšie je, ak skočíte resp. v dnešnej dobe zavoláte na stavebný úrad, ktorý je pre oblasť Vašej pôsobnosti, kľudne im popíšte situáciu a dajú Vám info, čo vyžadujú.
Odpovedať
Profilova fotka
Nie nič také samotný dom , ktorý nemá 20 m do okolia žiadnu výstavbu, žiadne verejne stĺpy . Akurátne je veľký 3poscodia. takže ešte raz Ďakujem. Už len vyriešiť ako sa všetkého pozbavovať. Som pozeral že tuto tehlu predavaju na internete otázka či by si to bol niekto ochotný rozobrať xD ešte by som aj doplatil xD
Odpovedať
-existuje firma ktorá by vedela skúpiť všetko použiteľné v dome ? --ano, ale to "skúpiť " vynechajte 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan čo si mám pod tým predtaviť. Lebo ak by si niektoré veci sami zdemontovali, tak by to bolo aj tak pre mňa zaujímavé 😂
Odpovedať
takto na vecy ako stary kotol, rury, chodia po dedinach alebo sa daju zavolat co beru ..."vraj vykup" ale este som nezazil zeby ponukli co i len cent 😄 a vedia si prip. aj flexou odrezat potrubia a pod. nakoniec ale nez toto riesit, nabytok rozbi, odnes do zberu, drevo sa da pohode zelezo a pod. do vykupu ak ma ine objemne, koberce a vela takeho, objednaj kontajner a hod do toho kym niekoho najdes co ti za to zaplati tak ...ak to nieje nabytok zachovany ukazkovy z kastiela, lebo aj vela ludi by chcelo ale ma nejake kusky a teda nema skladove moznosti kym nepredaju a pod. ...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?