Aká je adekvátna cena za stavbu holodomu bungalov 110m

Zobraz úvodný príspevok
Chcem sa opýtať, či cena za stavbu rodinného domu bungalovu 110 m2 v štádiu holom murovaný alebo montovaný v cene 124 000 Eur je o.k. Takéto ponuky ponuky sme dostali od firiem. Myslela som si, že holodom postavíme do 100 000 Eur.
Odpovedať
1
2
@maya170 Preco neratat aj pozemok? Ta stavba nestoji v lufte. Okna sa tak isto nepocitaju do HS a pises o nich... Mam o dve okna menej... Na povale neplanujem chovat slona... Krov neviem aky mas - nemas ani tolko chochmesu, aby si fotku pridala.... Podbytie ma vyslo 425€ material - praca svojpomoc... Strasna palka... Krytina EuroNit /Creaton - Nemecka/.... Komin nezer - lokalny dodavatel s dlhorocnymi skusenostami - byvaly spoluziak zo strednej a od strednej sa venuje len kominom - uz vyse 20 rokov... Zateplenie sa do HS nerata.... Material 30 cm PorFix na celu stavbu 3000€... Pozemok 625m2 - 8€/m2.... Vsetko som dal svojpomocne okrem krovu - vaznik, pokladky krytiny a komina.... Co by si este chcela vediet? Stale je tvojich 40k€ vela... od mojich 27k€ si odrataj 5k€ za pozemok... som na 22k€.... Podla Excelu by som sa mal vliezt na final /hotovy dom, oplotenie, okolie/ do 60k€ a to nebudem kupovat dlazbu za 2€/m2 a curat do pozinkovaneho vedra ;-)
Odpovedať
@rutyruth ...na margo betonu ;) - stavba je monolit z betonu uz so zateplenim a betonovy strop B20 ... takze porovnavat s vasimi zakladmi celu hrubu stavbu s poschodim a stropom z betonu ....... :D
Odpovedať
@megdesign Ty nepocitas do HS okna ale pozemok - http://rozdiely.sk/rozdiel-medzi-hrub... - je jedno kolko ma kto okien, kazde jedno okno moze byt cenovo ine - na povale veru chovat slona neplanujem ani ja, ale predsa len tych dalsich 70m2 budem do lubovole vyuzivat - chochmes nechochmes, fotky si da kazdy ake chce, a ked stavias svojpomocne a riesil si svoju strechu tak predpokladam, ze vidis aky mam krov - klasicky krokvovy (tak ako ja som videla, ze mas vaznikovy) - ved sa popytaj majstrov nech ti porovnaju typy strechy - ty zateplenie do HS neratas - ja musim, lebo uz nepotrebujem zateplovat, je to v tom stavebnom materiali - a nemam spoluziakov co by mi dali dobru cenu a pomohli s kominom ci strechou.
Odpovedať
@maya170 tazko s tebou, ked si melies dookola svoje. Otazka bola ci sa da postavit barak do urcitej sumy. Aka je adekvatna suma... Nie ci sa da do tej sumy postavit veloxom. Inak super system. Robil som nim veniec. Ale asi najdrahsi stav.material... Ten tvoj by sa bez veloxu dal spravit lacnejsie....
Odpovedať
@megdesign :-N vies co, nechajme to, ten kto ide do stavby musi mat bud dost znalosti o stavbach, alebo priatelov na vypomoc, alebo penazi. A nie, nie je to velox, je to izolox. Je lacnejsi, lebo majitel je cech. /velox rakušák/. V tej oblasti kde stoji, byvaju silne zimy a sneh, takze aspon nieco ;-) . Drzim palce na dostavbu a radostne byvanie.
Odpovedať
@maya170 ja som sa nechcel hadat. Ani rozist v zlom. Inspiraciou mi na velox veniec bol aj tvoj/vas dom. Ja len stojim za tym, ze sa to da lacnejsie. ;-) Aj ked som za velox, inak super robotka s nim.... Ale otazka bola jasna... Da sa? Odpoved je ze da... Ked sa chce.... :-*
Odpovedať
@megdesign a nie je to velox je to izolox -princip rovnaly ale cenaaaa inaaaa :-) tak vsetko dobre, kde je vola tam je cesta x-)
Odpovedať
@maya170 izolox robi aj "stratene debnenie"? Bez izolacie?
Odpovedať
@megdesign neviem co myslis konkretne, tie dosky drevostiepkove co tvoria ,,stratene debnenie,, ma jedna znutra nalepeny polystyren podla toho aku hrubku si objednas, ci to predavaju aj bez izolacie neviem. ale dalo by sa zistit.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@matotimo mozem poprosit kontakt na firmu, co vam stavala dom? dakujem
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?