Zväčšenie predsiene

Ahojte, myslíte si, že by sa dal ten vstup obmurovať a vchodové dvere posunúť až tam, kde začínajú schody? Potreboval by som zväčšiť predsieň. Nové schody by som dal spraviť nejaké, len ako by som spravil podlahu tam, kde sú staré schody?
Odpovedať
Oplatí sa to kvôli takému kúsku plochy, ktorú by si získal? By som radšej nejak vyspravila ten vonkajšom, aby to vyzeralo.
Odpovedať
@patuscha A ty vieš akú veľkú predsieň máme teraz? A vieš akú tam máme dispozíciu? A vieš či a kedy plánujeme novú fasádu? Hľadám odpoveď na otázky, ktorú som položil vyššie, na tvoje rady a názory nie som zvedavý.
Odpovedať
@petiar Keď sa chce, všetko sa dá. Je to len otázkou peňazí. Ale v tomto prípade by si asi musel murovať komplet steny, dať nové dvere (je riziko, že tie pôvodné nevyberieš tak, aby si ich mohol znovu osadiť) a asi aj novú strechu by trebalo spraviť. Z technického hľadiska by išlo o prístavbu, na ktorú potrebuješ stavebné povolenie a k stav. povoleniu potrebuješ projekt. Takže všetky tieto otázky by si mal vyriešené v projekte. Zvýšiť podlahu je najmenší problém - to sa vysype napr. kameňom a urobí sa betónová platňa. Ale tam máš veľa detailov, ktoré budeš musieť vyriešiť. Napr. vybetónovať základy na ten predný múr, ako napojiť bočné steny na fasádu, ako spojiť strechu s múrmi, vyriešiť zateplenie a pod. Otázne je tiež, či tie bočné múriky udržia novú stenu, ktorú by si na ne postavil. Vyzerá to jednoducho - že domurovať, ale v skutočnosti je to riadna stavba, len v malom.
Odpovedať
@chrobak7 Super, dík za vyčerpávajúcu odpoveď. Základy sú, myslím, pod tými schodami - aspoň tak sa mi zdalo, keď tam dávali tú nopovku. Preto som si myslel, že by to bolo jednoduchšie. Zatepľovať a meniť strechu ešte len ideme tak predtým by som rád spravil toto, aby sa to potom všetko naraz. No nič, volám projektantovi teda. 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?