Zúženie otvoru dverí

Dobrý deň poraďte mi prosím postup na zamurovanie otvoru dverí. Momentálne má otvor 180 cm a dvere budú 80 ký zvyšok zamurovat 15 cm prieckovica porfix. Co sa da si robím zatiaľ všetko sám myslím ze aj toto zvládnem ak mi dáte návod. Ďakujem
Odpovedať
@martinsvec Však si si sám odpovedal. Zamurovať 15 cm priečkou porfix alebo ytong. Či aký návod chceš? Ako murovať? Pozri si na youtube, tam nájdeš hádam všetko. Len aby sa ti to nezrútilo, keď dáš preč tú podperu. Máš v tom otvore preklad?
Odpovedať
@chrobak7 hej myslel som ako začať uložiť začiatok spodok. Preklad je skoro po celom betónový posledných 20 cm není kde budú nové dvere. Treba tam dávať nový?
Odpovedať
@martinsvec cize dvere budu drzat preklad? Vazne? Jasne ze treba preklad ked je tam na nic v podstate. Vybuchaj dalsich 30cm do vrchu a po krajoch 25cm kup preklad. Podla foto to neni nosna stena. Alebo vyver ten povodny a presun ho nad nove dvere a zvysok domuruj.
Odpovedať
@palo18 @chrobak7 tak som to teraz pozeral siaha preklad po celom na konci cca 8 cm bude to stačit na dvere? 1 meter bude otvor domurovany
Odpovedať
@martinsvec Tak potom je to OK. Z fotiek to síce jasne nie je vidno, kam až siaha ten preklad, ale ty to vidíš lepšie. Zarovnať betónom podlahu pod murovanou časťou a na to môžeš začať murovať tú priečku. Dobré by bolo ju previazať s existujúcou stenou aspoň 2-4 tyčami z roxoru
Odpovedať
@chrobak7 dobre ďakujem stačí mi takýto pružný spoj ci treba tie roxori
Odpovedať
@chrobak7
Odpovedať
@martinsvec Stačí aj to.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?