Rekonštrukcia domčeka z roku 1961 do 30 000€

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte chystáme sa prerábať dom .je veľkosť e cca 240m4 aspoň tak sa píše v papieroch ale nechceme všetko prerobiť naraz skúsim napísať.dom je z nepalenej tehly teda konkrétne dve izby a plus pivnica a špajza,ostatné izby sú pristavené palena tehla,stavebný inžinier bol pozerať povedal že je všetko v poriadku až na strechu,tu treba novú a na stenu od suseda tu treba odizolovat,dom nieje podpivničený a nemá žumpu a teraz otázka ,zmestime sa z rekonštrukciou do 30 000€?? Musíme spraviť už spomínanú strechu,žumpu,elektrika,voda,kúrenie,okná,dvere,stierky,kuchyňa, kúpeľňa,malý krb...vida bude robená zadarmo zaplatíme len za materiál tak isto elektrika a stavebné práce keďže manžel robil stierky atď,a stierkovat teda sa bude vlastne len kúpeľňa jedna izba čo bude spálňa kuchyňa a obyvacka,ostatné izby ešte netreba obývať tým pádom chceme začať týmto a ostatné robiť neskôr....myslíte ,e za tých 30 000 je to reálne???? Ďakujem
Odpovedať
1
2
@matko291 dkaujem idem si pozrieť 😊
Odpovedať
@lenusina myslím,ze do sumy sa nezmestite ak potrebujete spraviť čo píšete.My sme mali rozpočet 20 tisíc a vyšlo nám to LTT.(elektrina na komplet nová ,čiže aj zamurovanie drazok,kurenie,kuchyna na komplet ,malovka,stierka ,osetrenie múrov proti plesniam ,podlahy +prekvapenia starého domu.Rozloha obytnej plochy 120m2.Strecha a okná boli menené pôvodnými majiteľmi pred cca 8 rokmi
Odpovedať
@muska251 dkaujem ak nám to vydá a bude sa dať tak asi budeme brať viac ..no uvidíme ako nám to vydá .ďakujem za názor 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@colliers ano zaokruhlene ostali len hole mury inak uplne nove
Odpovedať
Profilova fotka
@lenusina je to akurat ale narobil som sa ako kon aj strechu som postavil uplne sam bez pomoci.
Odpovedať
Profilova fotka
tiež som prerábal, podobne na etapy (prv prízemie, potom poschodie) a ak budete väčšinu prác robiť svojpomocne, dalo by sa to zvládnuť do tej sumy. Najviac vám zoberie asi tá strecha, ale veľmi záleží čím budete pokrývať.
Odpovedať
Čo ste si naplánovali, tak to sú zásadné a najdrahšie veci na dome, len strecha, kúrenie a voda zožerú najmenej polovicu rozpočtu.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?