Rekonštrukcia domčeka z roku 1961 do 30 000€

Ahojte chystáme sa prerábať dom .je veľkosť e cca 240m4 aspoň tak sa píše v papieroch ale nechceme všetko prerobiť naraz skúsim napísať.dom je z nepalenej tehly teda konkrétne dve izby a plus pivnica a špajza,ostatné izby sú pristavené palena tehla,stavebný inžinier bol pozerať povedal že je všetko v poriadku až na strechu,tu treba novú a na stenu od suseda tu treba odizolovat,dom nieje podpivničený a nemá žumpu a teraz otázka ,zmestime sa z rekonštrukciou do 30 000€?? Musíme spraviť už spomínanú strechu,žumpu,elektrika,voda,kúrenie,okná,dvere,stierky,kuchyňa, kúpeľňa,malý krb...vida bude robená zadarmo zaplatíme len za materiál tak isto elektrika a stavebné práce keďže manžel robil stierky atď,a stierkovat teda sa bude vlastne len kúpeľňa jedna izba čo bude spálňa kuchyňa a obyvacka,ostatné izby ešte netreba obývať tým pádom chceme začať týmto a ostatné robiť neskôr....myslíte ,e za tých 30 000 je to reálne???? Ďakujem
Odpovedať
1
2
zabudni na 30 000eur .. zabudni taka rekonstrukcia bude stat minimalne raz tolko viem o com hovorim, robil som nieco podobne (dom z nepalenej tehly, no k nemu sme robili aj pristavbu) a bola to financna katastrofa, ale zvladli sme to, uz len splacat ... ale ked citam este raz, ze za robotu nebudete platit, len material ... tak z odretymi usami mozno hej, ale pripravil by som si aspon 40 000 ... u nas vsetko robila firma, takze to stalo naozaj dost
Odpovedať
@atak77 dakujem..no jedine čo bude robiť firma bude strecha na tú sa neodvazime ,ale ostatné si vieme buď spraviť sami alebo máme známi h čo nám to spravia ...tak to ešte snáď budeme zvládať 😎😉 ďakujem
Odpovedať
inak na zaciatku pises, ze je tam pivnica a potom ze dom nie je podpivniceny :)
Odpovedať
Ak to chces do poriadku 50 000
Odpovedať
@lenusina ja si myslim,ze to je realne a pisem z vlastnej skusenosti. Bude to sice na tesno,ale hlavne setrite uz na zaciatku,zvazujte,hladajte podla cien. Pooytajte sa v okoli,kde su ake ceny,pripadne,vi nemate niekohi znameho,ktory ma vytazne zlavy niekde v stavebninach. Perabali sme tiez z takehoto roku dom,ale z palenej tehly,komplet vsetko sme prerobili,ostali len hole steny a tvrda svojpomoc. Takisto sme museli robit zumpu. Tiez len strechu robila firma. Da sa to v takej cene zvladnut. Ako som uz velakrat pisala,zjednavat ceny vsade kam pojdete.
Odpovedať
@atak77 dom.nieje podpivničený ale v dome sa pivnica nachádza...hneď vedľa špajze otvoria druhé dvere a ide sa dolu do pivnice je malá ..je tam len plynový kotol a odtiaľ idú aj schody hore na povalu ...ja ti to odfotim ak.chces 😂
Odpovedať
@hoblinka13 ďakujem to som chcela počuť..jasné mi.chapeme veľmi dobre že žiadne rostahovanie to nič ani tak nechceme a tie ceny už vieme tiež že treba všade zjednávať ,...noooo niektoré veci vieme vybaviť lacno a niektoré nie...napríklad čo sa týka.vodoinstalacie tam to bude skoro zadarmo vďaka svokrovi,a možno budem vedieť aj o ľuďoch čo majú zľavy v stavebníctve ...mi.chceme aj tak robiť najskôr pozhanat zľavy a tak a potom robiť postupne ..samozrejme na všetkom sa šetriť nedá...a dkaujem za povzbudenie 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@lenusina aj ked to bude akoze zadarmo ver ze ziadne euro neusetris zoderies sa z koze nehovoriac o tom ze vsetko ti bude trvat dva x tolko ako majstrovi a nezabudni na to ze ked bides dom opravovat nepracujes a nezarabas este k tomu platis takze platis 2x. To ze budu robit aj znami neznamena ze sa veci pohnu skorej to bude vacsia zurka ako robota lebo od nich budes chciet robit cez vikend a oni budu v odychovom rezime a aj najest a napit im musis dat. Mam to za sebou rekonstrukcia klasickeho domu 10x10m plus nadstavba a bol to masaker. Uspora bola ale zrazu mam ovela vacsie deti ako ked som zacal. Da sa to zvladnut len necakaj motyle a rozkvitnute kvietky ... drzim palce
Odpovedať
Jediný kto ti poradil je wolodymyr.Ako ti môže niekto poradiť či sa s rekonštrukciou zmestíš do určitej sumy keď ten dom v živote nevideli a informácii je žalostne málo.
Odpovedať
Profilova fotka
Len pre ilustraciu cista svojpomoc jedine azbest dala dolu firma a poter urobili chlapci inak vsetko sam no nejako som sa neponahlal takze po vikendoch a ked bola chut a aj dovolenku sme stihli ale od komplet zburania okrem murov cez novu strechu komin podlahy elektriku okna dvere fasada trvalo to rok a cenovka 7500e ale to bola masivna rekonstrukcia vlastne iba udrziavacie prace lebo na to staci ohlaska.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr 7500?
Odpovedať
Profilova fotka
@lenusina za 30000.- je to nerealne.. My mame tiež vacsi dom po prerabke a sumu prevysujucu 55000.-
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lenusina ešte k tej vodárčine a kureniu ..cena práce je cca 15% z celkovej ceny , gro je material ..takže zázraky nečakaj..
Odpovedať
Profilova fotka
@lenusina
Odpovedať
@colliers a @wolodymyr - krásne ste to opravili, tu asi treba podotknúť, že cena bola bez vonkajších úprav @daralbajda - áno, 240m2 je pomerne veľký dom takže to kúrenie, voda zďaleka nebude zadarmo + bude to prácnejšie ako pri novostavbe
Odpovedať
Nie...dajte si vypočítať len cenovú ponuku na takú veľkú strechu..a už si za polovicou rozpočtu..plus..vždy sa objavia aj výdavky , s ktorými si na začiatku ani nepočítala, alebo ťa ani nenapadli .. :-|
Odpovedať
My sme prerabali tiez dom zo 60 rokov, ale vsetko robil muz svojpomocne okrem strechy, ale muz je z fachu. Mal zlavy na material. Travil tam dva roky vkuse po praci aj vikendy, nikam sme nechodili.Narobil sa tam riadne, ale jeho to nastastie bavi aj ked tiez uz mal obcas toho dost. Vsetok volny cas sme travili na dome.Zmestili sme sa do 30tis, komplet vnutro. samozrejme vsetko taky stred, ziadny extra luxus. Nabytok vratane kuchyne sme brali zo stareho byvania. Chyba nam este vela veci ako fasada, ploty, chodniky.. Takze je mozne ze sa zmestite ale treba ratat ozaj s drinou a nie kazdy je nato nastaveny.
Odpovedať
Prepáčte a veľkosťou som sa sekla..dnes som pozerala papiere a to je celkovo zastavaná plocha čiže ktomu bola pripočíta a garáž a kuchynka Letná a sú dosť veľké ...dom je malicky podstate ...hneď sa mi to nezdalo keď som videla ten veľký opravený dom ten nas je veľký ako poslal foto wolodymyr cca...ďakujem všetkym za odpovede...😊
Odpovedať
@lienka155 tak mi chceme len vnútro ,atial robiť aj to len čiastočne nie všetky izby pretože potrebujeme ísť bývať sami to je na dlho že prečo preto sme sa rozhodli spraviť aspoň spálňu kuchyňu obývačku a kúpeľni viac zatiaľ nie ostatné sa bude robiť postupne ale toto treba aby sa dalo žiť..luxus nemame v pláne žiaden..a môjho muža tiež baví hlavne keď môže robiť na svojom on sa v Tom výživa ....vie si spraviť skoro všetko sám je veľmi šikovný pre to myslím že ušetríme moc už len kôli tomu...drina to bude to mi vieme veľmi dobre ale kto chce bývať a ušetriť tak to nejako zvládne ...a mi sme zvyknutý na robotu tak snáď sa to podari
Odpovedať
@daralbajdano to mi vieme ale aj ten sa dá zohnať lacnejšie keď viete kde...a našťastie to mi vieme teda ja nie 😂 ale svokor hej
Odpovedať
@wolodymyrate to krásne podrobené. O to bolo pre tým a teraz super 😊 ale 7500?? Nieje to malo???
Odpovedať
@wolodymyr a ďakujem za názor to mi vieme že asi pri Tom sosedivieme a zostaneme no nemáme na výber peňazí není a odsťahovať sa musíme čo najskôr skrz rodinné dôvody ktoré by boli na strašne dlhoo.preto sme sa už rozhodli jednoducho do toho musíme ísť a musíme ísť aj cez mŕtvoly a zatiaľ podobne len najnutnejšie pre život čiže nie všetky izby napríklad .to sa dá už aj neskôr ..tiež nebudeme robiť zatiaľ nič okolo vonkajska...sme bohužiaľ donútení takto sa rozhodnúť a takto aj konať.keby sa dalo inak tak radšej počkáme nasporime viac peňazí a spravíme všetko naraz a pomaličky ..
Odpovedať
s odretymi usami by ste sa mohli zmestit, ono to zavisi aj od narokov. Pokial nebudete vymyslat, tak by ste to mohli dat. Niekomu by bolo malo aj 60 tis. :-) Bolo by fajn, keby si sa k teme po ukonceni vratila a dala nam vediet, ako vam to nakoniec vyslo.
Odpovedať
@zuzkamargit no mi máme mentálne nároky ísť rýchlo bývať takže žiaden luxus a podobne ...jasné to sa určite vrátim a pridám aj fotky sama som.zvedava ako nám to vijde
Odpovedať
@lenusina zvaz to predat a kupit nove, naozaj potrebujes 240m2, mus to by velke ak su len 2 poschodia. Vyhovuje ti dispozicia? da sa to menit?, kde ide odpad teraz ked neni zumpa? .. lahsie je postavit nove ako sa babrat s takou sopou
Odpovedať
@sysell ako som písala.nizsie tie m4 bolo zle napísané ja som si zle pozrela papiere ..ale keďže nemám odhad tka som si neuvedomila ake veľké by to bolo...poschodie to nemá sú to maličké izby,o prerábajú Sims a bavila s architektom a moje návrhy mi odobril dom.nieje v tak zlom stave a žumpa tam.niieje lebo majú suché wc čiže latrínu..rozmýšľali sme aj nad stavanim ale nemáme kde a nemáme ani za čo 30 000 je náš strop momentálny a ako som spomínala.vyssie potrebujeme ísť bývať hlavne rýchlo bohužiaľ situácia si vyžiadali veľa kompromisov
Odpovedať
@lenusina ked robis taku prerabku do,mu kde nebolo ani WC je to ako keby si stavala novy dom s tym ze robis kompromisy a ked to dokoncis nebude to take dobre ako nove, a stoji to kvoli buraniu casto este viac ako novy.. ano su zivot neni lahkly su rozne situacie ale dat tam 30k ... robit sa a byvat rychlo... no rychlo to asi nebude.. Neviem aku to ma cenu ake su poemky kolko mas rokov ake mas plany naroky ale robit taku budu je pre silne povahy
Odpovedať
Profilova fotka
@lenusina Ahoj. Pozri na moju prerábku, zatiaľ som na 15.000€, nemám zatiaľ lepidlo+sieťky+stierky a kúrenie ale mám rozvody vody a odpady, novú elektriku, okná a dvere, dokončujem potery, strecha hotová, mám zakrytú terasu, nakúpené komplet dlažby a obklady, komín vonkajší, a do obyvačky drevenú dlážkovicu. Čo som vedel aj nevedel :-) som robil sám + kamaráti čo napr. o lexane ani nepočuli ale dali sme to na parádu.
Odpovedať
Profilova fotka
No podla mna nie. Teraz robime projekt na strechu a myuslim, ze 20 000 bude malo. Taka zakladna rekonstrukcia, aby sa dalo byvat, nas vysla na cca 12 000 a to som zhanala vsetko za lepsie ceny a v akciach a co sme vedeli sami, robili sme sami. Robili sme elektrinu, 2 kupelne a kuchynu komplet s vodou novou, dlazbu z polke domu, v jednej izbe plavajucu (plavajucu sme davali sami, v 2 ostavali stare parkety), stierkovali cely dom, malovala som si sama. Kuchynska linka z decodomu sektrova v akcii skladali sme si komplet sami, obklady a dlazba v merkury markete z tych lacnejsich cena okolo 7 eur/m2 v akcii. Nerobili sme okna, kurenie, je to cena bez uprav zahrady, bez cerpadla do studne a dom bol uz pripojeny na kanalizaciu.
Odpovedať
@lenusina Ahoj, k sume na prerabku sa nejdem vyjadrovat, kedze neviem ako realne vyzera domcek. Skor si myslim, ze problem bude s casom, kedze sa chcete rychlo stahovat. Prerabka netrva mesiac ani dva. Len solidnu partiu na vymenu strechy za rozumnu cenu bude problem zajednat na jar 2019 a nie teraz. A to nehovorim o dalsich profesistoch, ktorych si musis zajednavat dost popredu. Sam som prerabal a uz viem o com to je. Drzim palce ale radsej si to este poriadne rozmyslite lebo na rychle stahovanie to podla mna nebude.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?