Prístavba k starému domu - ako ju riešiť?

Zdravím. Kupujeme starší dom v dobrej lokalite za dobru cenu 35t. 8 ár rovný pozemok. Chcem k nemu pristaviť dve izby posielam vám navrh a keby ste mi povedali ci je možné a ci som to takto dobre naplánoval. Odfoteny je aj pôvodný stav aj nový návrh. Aj fotka domu kde by som chcel pristaviť. Je možné prístavu zlepit na starú stavbu tak aby som do starej stavby moho vyburat dvere aby boli prechodné???? Ďakujem za každú pomoc a ďalšia otázka v prvom rade podrezat dom a potom pristaviť? Pristavba bude mať rovnú strechu aby pôvodná na starom dome zostala lebo ta je v poriadku.
Odpovedať
@martinsvec jedna sa o rekonštrukicu - zmenu dokončenej stavby, ktorá spočíva v prístavbe. Je potrebné dať vypracovať proj. dokumentáciu vrátane statiky (vybúranie dverného otvoru do nosnej steny) a požiadať prísl. stavebný úrad o stavebné povolenie, ktorý v zmysle stav. zákona zlúči územné konanie so stavebným konaním a vydá stavebné povolenie. V PD stavby musí byť zakreslený pôv stav a prístavba. Po ukončení prístavby, bude potrebné dať vypracovať GP na porealizačné zameranie stavby a s právoplatným kolaudačným rozhodnutím a GP podate návrh na zápis zmien v KN na katastrálny úrad. Zmenu výmery zastavanej plochy a do kat. mapy vyznačí zmeny.
Odpovedať
@janetbla fuuha zdá sa to biť veľa komplikovane. Aj je? A poplatkov za to všetko bude dosť?
Odpovedať
@martinsvec fin. náklady na proj. dok. proj.+ statik, žiadosť o SP a návrh a kolaudáciu na SÚ, po ukončení energetický certifikát, geodet - GP, návrh v KN - katastrálny....prípadne iné komplikované sa to iba zdá
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch

Odpoveď na príspevok od martinsvec:

Zdravím. Kupujeme starší dom v dobrej lokalite za…
@martinsvec Zdravim.. kolko vas to stalo?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?