Potrebujem poradiť trativod

Potrebujem vedieť všetko ohľadom trativodu. Strechu mam cca 200 štvorakov. Bude mi stačiť jama o hĺbke 1.7 metra????
Odpovedať
@pacho29 jama je svojím spôsobom priestorové teleso, teda na definovanie jej veľkosti sa používa viacero rozmerov, nie len hĺbka 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 tak ja viem ale som laik. Mala by byť hlboká ako som písal cca 1.7 a široká cca 1.5 metra. Neviem len špekulujem čo a ako a zháňam rady. Jama bude 20 metrov od domu.
Odpovedať
@pacho29 Skús si najprv vyhľadať staršie témy ohľadne trativodu a potom, keď budeš mať konkrétnu otázku, tak sa opýtaj. K trativodom bolo už toho tu popísaného neúrekom. A jama má aj tretí rozmer. Dôležité je vedieť, koľko m3 bude mať kapacitu ten trativod a čím bude vyplnený. O približnom výpočte veľkosti jamy som písal tu: http://www.modrastrecha.sk/forum/kana...
Odpovedať
@pacho29 vo velkej miere ide o to co bude v tych 1,7 m na dne..ak strk moze to stacit, ak nejaky il nemusi..objem tej jamy 3000 l, co je pri 200 stvorkakovej streche cca 15mm zrazok..burky v lete su intenzivnejsie, to by ti mohla jama nestihat
Odpovedať
@pacho29 Nevieš položiť normálnu otázku ale chceš vedieť všetko.Čudujem sa že ti tu niekto vôbec radí.
Odpovedať
@dedkovsevedko počuj máš dobrý nick presne ťa to vystihuje. Ja sa riadim heslom viac hláv viac rozumu. Ale nájdu sa ľudia čo vedia normálne odpovedať. Jamu musím situovat tak ako je na foto. Mam tam strom je tam vedená v zemi elektrina plus odpad ale neviem kde. Na koľko ten dom mam rok a bývali majiteľ nevie sám kde a ako a v akej hĺbke sú vedené siete. A nikdy som trativod nerobil preto sa tu pýtam. Pekný deň
Odpovedať
@chrobak7 no proste zviesť zo strechy rúrou do jamy, v jame by bola korugovana rúra do ktorej by bola zvedena rúra zo strechy. Rúra a jama by bola vystlana geotextílou a celé za sypané štrkom poprípade makadan.
Odpovedať
@chrobak7 poprípade ešte z jamy vyviesť drenaznu rúru
Odpovedať
@pacho29 Však dobre. ovládaš to. Čo ešte potrebuješ? Zasypeš to štrkom a tým vyplníš 80% objemu jamy. Teda z 3 m3 ti zostane kapacita 0,6 m3. Ty potrebuješ dostať kapacitu jamy na takých 2-3 m3 čistého objemu. Teda aby tam dokázala natiecť voda zo strechy v dostatočnom objeme, napr. pri lejaku. Nepíšeš ani nič o podloží, z čoho je. Je tam štrk? Piesok? Ílovitá zemina?
Odpovedať
@pacho29 Tak tou drenážnou rúrou som vôbec nepochopil, čo tým chceš dosiahnuť, alebo na čo by mala slúžiť.
Odpovedať
@pacho29 Urob si po záhrade jarček dlhý 20m , 30cm široký , nemusí byť hlboký a voda sa postupne vsiakne do zeme, keď máš záhradu .
Odpovedať
@chrobak7 spodok je väčšinou kameň, toho je požehnané. A drenaznu poprípade preplnenia jamy.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pacho29 alebo ešte vyviesť to na ulicu na cestu ale neviem či sa to môže.
Odpovedať
Profilova fotka
@pacho29 Na cestu to vyviesť nemôžeš,ale do jarku pri ceste áno.
Odpovedať
@zmrzlina_sk no jarok nieje
Odpovedať
Takto to mam.
Odpovedať
Profilova fotka
@pacho29 Urobíš od domu výkop , pozvolne zvažujúci / v spáde/ sa až po hranicu pozemku. Na spodok dáš vrstvu štrku cca do 10 cm.Na to položíš netkanú geotextíliu a zahrnieš zeminou. Od domu dáš odtok z rýny do vzdialenosti cca 3 m v rúre ,ktorá bude ústiť do tej vrstvy štrku vtom výkope. Vlastne vytvoríš dlhý trativod a čo nevsiakne tak na konci pozvolne vytečie na pás trávy pri ceste.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?