Porfix predsadena stena

Dobrý deň. Prerábame dom po starých rodičov niektore obvodove steny v interieri su odute , tak premýšľam,či nieje jednoduchšie urobiť predsadenú stenu z 7 -10cm porfixom. Lenže mám obavu pred vzduchoprázdnom medzi starou stenou a predsadenkou. Vopred za rady ďakujem
Odpovedať
@martin1023 vzduchoprázdno by nebol problém ak by stena z vonku bola zateplená a, alebo aspoň porfix bol vzduchotesný. Ak sú steny oduté (zrejme omietka, ak som správne pochopil) treba vyduté časti osekať a omietku vyspraviť.
Odpovedať
A odute su prečo? Vlhkosť? aby si nemaskoval problem namiesto riešenia problému. Daj viac info
Odpovedať
Profilova fotka
@martin1023 ak je tam dosť priestoru, je to dobré riešenie. Treba prepážkami rozdeliť primurovku po výške na cca tretiny, tým sa kotví do steny a zabráni cirkulácii vzduchu v dutine.
Odpovedať
Ano omietky su odute...z vonku sme.navrtavali Aqua Stop Cream aby sme.ako tak zabranili nasiakaniu vody a rozmyslame.zateplit...viem ze.najlepsie by bolo nanovo to omietnut ale bude to zadna stena kuchynskej linky a chcel som to dat do vodovahy aj aby sa.lepsie kotvila kedze.obvodova.stena je murovana z kamena.;( Dakujem vopred za rady
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?