Pálena alebo nepálena tehla ako to zistím ?

Dobrý deň prajem všetkým, chystám sa na rekonštrukciu starého domu rok cca 1830 ako zistím či je tehla pálená alebo nepálená ? Ďakujem vám vopred za užitočné rady
Odpovedať
foto vnútro
Odpovedať
na noc do vedra, rano sa uvidi 🙂 kusok to vyzera na kombinaciu
Odpovedať
@ferdonno Do nepálenej naskrutkuješ samorezku ako nič. Ale vyzerá to všetko na pálenú…
Odpovedať
@dedo758 tiez som toho nazoru, oranzova farba tomu dopomaha 🙂
Odpovedať
skôr je to kombinácia oranžová farba je nie všade, nepálená je na objem ťažšia a svetlejšej farby ľahšie sa drolí,pálená na poklep zvoní , nepálená duní, záleží aká bola použitá hlina no na tak starú stavbu to vypadá až podozrivo dobre
Odpovedať
@duzu majiteľ bol richtár takže asi tam peniažteky boli. No som zúfali chcem to zachovať ale sa bojím aby som nepoužil zlú techniku pri rekonštrukcii
Odpovedať
Profilova fotka
@ferdonno na foto je všetko pálená tehla, nepálená nemá po obití omietky ostré hrany a je žltá. Najskôr zistite pri päte muriva , či je tam vodorovná izolácia, ak nie, podrezať, (nie predajcu, murivo), potom už nemáte čo pokaziť. Ale neuškodil by projekt od niekoho, čo s tým už robil.
Odpovedať
@jan45 zaklad je kamen a až potom tehla. je to suché
Odpovedať
Profilova fotka
@ferdonno suché to môže byť, ale bez izolácie po zmenených podmienkach sa pomery môžu zmeniť. A"suché" pohľadovo nemusí korešpondovať s meraním.
Odpovedať
@ferdonno keď dáš teraz nové okná a zaizoluješ tak sa zmenia podmienky kedysi také okná nemali a na podlahe hlina a dosky. Jan45 ti radí dobre pri prerábke by bolo pod rezanie hneď prvé čo by som spravil ak tam nie je hydroizolacia
Odpovedať
neviem ako silno to chces zachovat a co vsetko chces zachovat / prerobit ... ale dobre si to rozmysli 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?