Ohrev vody elek a kurenim sucastne..

Profilova fotka
Ahojte , chcem sa poradit ,ci mozem mat sucastne zapnuty kombi boiler v elektrine(na casovac) a zaroven prepnute na ohrev vody od kotla? Dovod je ,ze xez den sa kuri v peci na 40/50C co mi da vystupnu vodu z boilera len letnu... Tak premyslam ,ci si k veceru moze nastavit casovac aby na sprchovanie bola voda horucejsie ale popritom bude este prudit cez boiler aj voda z kotla..
Odpovedať
Bojler si v určenom čase dohreje zo 40 na 60°C napríklad. Stačí nastaviť. Ak je to kotol plynovy, nastavte si vyššiu teplotu pre TUV na kotli.
Odpovedať
@m1stano môže to byť akurát ked budeš ohrievať elektrinou bude unikať teplo do komína a to normálne nemusí, lebo el nepotrebuje komín, tak vtedy zavrieť okruh z pece na pevné palivo a odpojiť dymovod, alebo aspoň plnú klapku, a nestačí ti teplota vody na 40st? to dlho nevydržíš ani na ruky , nie ešte na citlivejšiu časť tela ja mám 40-45 a pri sprche sa musí chladiť ,
Odpovedať
@duzu tu nejde o to, ci vydrzis teplotu vody, ale o riziko legionelly. Voda na sprchovanie by mala mat najmenej 45C. https://www.stiebel-eltron.sk/sk/o-na...
Odpovedať
@m1stano v pohode ja to mám tiež tak, špirála na časovač....
Odpovedať
@pier to chcem vidieť ten tvoj teplomer 45 na sprchu nevydrží viac ako min asi nikto, a teraz k legionele , tvorí sa a prežíva pri teplote od 38-50, ale druhá podmienka je že len v stojatej vode, a voda v mojom 80l bojlery sa za deň pretočí i 3x, chodím k 70r. Dr, ale ešte sa u nás nestretol s Legionelou
Odpovedať
@duzu neviem ako ty, ale ja mam v sprche aj kohutik so studenou vodou a predstav si ja si tu 45C vodu z tepleho kohutika miesam so studenou, aby bol vysledok prijemny. Neviem si predstavit sprchovat sa iba teplou vodou z tepleho kohutika. Ale kazdy sme iny.
Odpovedať
s tou legionelou sa to riadne preháňa. Kde sa to dá kúpiť? Vodu na vstupe máte prechlórovanú, upravovanú, prechemizovanú a tu zrazu legionella 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu to si hodne citlivy 😅 ved su normalne cele bazeny s 38-40 stupnovou vodou….kde sa dochodcovia vyvaluju 20 minut 😅 Ja sa bezne sprchujem v 45 stupnovej vode 😅a som ako kacica… (kludne sam miniem 80 litrovy bojler s vodou zohriatou na 60 stupnov 😅)
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu @foox S tou legionelou je to slušný marketing firiem rokoch 1985 – 2015 sa infekcia diagnostikovala u 117 pacientov, 71 mužov a 46 žien Takže za 20 rokov na Slovensku legionárskou chorobou ochorelo dokopy 117 ľudí ... Ale každý dezinfikuje nahrieva bojleri jak blázon lebo legionela ... Fakt najväčším rizikom sú aquaparky nejaké staré , zhrdzavené potrubia so stojatou vodou sporadicky využívané Podľa mňa keď sa voda chlórovaná obmieňa každý deň tak strach z legionely je zbytočný Ja keď dlhšie voda v bojleri stojí sme napr. mimo domu viac dní , tak vtedy ju prehrejem do istoty na vyššiu teplotu po príchode , alebo raz za týždeň , dva ako prevencia Ale nonstop nahrievat vodu nad 60 stupňov kvôli legionele je nelogické
Odpovedať
Profilova fotka
@zipsuliak kup si poriadny teplomer
Odpovedať
Profilova fotka
@dexter89 nenahrievam vodu na 60 stupnov koli legionele ale koli tomu ze sme doma kacice a ten bojler nestiha dohriwvat vodu tj… ak sa obaja sprchujeme tak voda v bohleri je stale studensia… pri 34 stupnoch uz vypinam lebo to je proste studene… a radsej idem zo sprchy von 🤣 @yuri66 teplomer mam dobry 🙂 proste mam rad fakt horucu vodu (manzelka pouziva este o par stupnov teplejsiu (to uz je na mna moc) 🤣
Odpovedať
@zipsuliak najbližšie sa zastav v Sklených tepliciach , je tam parenica kde je 42 st a vyskúšaj si či to vydržíš viac ako 10 min a to je tam dozor, mnoho frajerov odtiaľ odvážali do nemocnice @pier prečo ju ohrievaš na 60 a následne chladíš? ked sa rád čľapkáš chodievaj do Welnes , ja min 1x týždenne tam je len do 40 a to tam už vtedy nie je plno a zaplatíš menej na 15 vstupov ako za ohriatie vody doma
Odpovedať
Článok sa načítava...
@duzu teplu vodu ohrievam na 45, kvoli legionelle (mame iba vlastnu karpatsku vodu z 50m vrtu) a chladim ju pri sprchovani na 38. Takto mi 180l zasobnik v pohode vydrzi na sprchu pre 5 ludi.
Odpovedať
@dexter89 a koľko z tých 117 malo ťažký priebeh alebo úmrtie?, teraz sme mali inú potvoru a pokosila isto viac, no ak mal niekto k tomu x chorôb nezomrel len pre Covid
Odpovedať
@pier a potom ti chladne zbytočne 180 l, sprchovať sa isto nemusíte jeden po druhom hodinu, ale i tak sa dá ak to niekomu až tak chýba
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu naschval som si teraz vzal do sprchy pohar a teplomer… (na meranie teploty(lekarsky)). Pocas sprchovania sa som odlial tunistu vodu do pohara a strcil do pohara teplomer…. (Meria len do 45 stupnov) a teplomer vyhodil “x” lebo teplota bola vyssia ako macimalna meratelna. A ja sa takouto bodou dokazem sprchovat regulerne 20-30 minut 🤣 zo sprchy vychadzam cerveny ako rak 🙂 Ehm, preco by sa niekto vo vlastnom dome obmedzoval a musel cakat na zobriatie vody? Koli tym par usetrenym euram? Su veci kde kludne rad usetrim ale tepla voda je nieco kde sa nemienim obmedzovat 😅
Odpovedať
@duzu ...no ,Legionely by som na ľahku váhu nebral!Pracujem v hotey v De,a kazdy rok pride technik,ktory odoberie vzorky z rôznych miést čo su namonotovane ventily len pre odber vzoriek pre Legionely.Tak som sa ho pytal,či sa s tym nepreháňá(...ako so všetkym v De!)...a idpoveď bola!...kamarát sa nadychal výparóv z vidy na zaoc.lodí a oatal z toho na voziku...musely preňho príst a vrtulnikom,aby ho odviezly do nwmocnice.Povedal eštw,že voda kwď aa vypije ,žaludok si s nimy poradí,skodlivé sú vypary,ktoré sa doatanu do pľúc.Osobne dávam 1x za 3týždne prehriat vodu v bojleri na 65°.Ak si pametám,tak kapu od 68°...možno sa mýlím!
Odpovedať
@radusko01 akurát na tej lodi je všade jedna a tá istá voda po dlhší čas bez pohybu, doma ba si mal mať stále čerstvú
Odpovedať
@zipsuliak nuž každý si užívame ináč , niekomu hod.. sprcha a niekomu kúpeľ, každý získava a spotrebuje prachy ináč, niekto chatrč iný zámok, alebo cestu okolo sveta, ale dnes sa mi nechce nikam a nič, , hmla viditeľnosť ani do 100 m a poľadovica
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu kde ze ty byvas? 😱 tu okolo serede, trnavy a pezinka dnes jasno 10 stupnov, cez den slnko… cista jar 😅🙈 vobec mi to neprislo ako ze su vianoce 🥺😢
Odpovedať
@zipsuliak to nemusíš ani kúriť a tu stále hmla teplota okolo 0 bezvetrie vysoká vlhkosť a sneh ešte nezmizol, slnko tu štrajkuje už viac ako týždeň
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu no vcera isla klima 2 hodiny a dnes len hodinu zatial 😅
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu to mi tu teplotu ukazuje na peci cize v boileri je mejej si myslim a tym ,ze boiler neje pri peci takze to straca na teplote tiez
Odpovedať
@pier Ježišmária, ešte pred chvíľou ste nevedeli, čo to je legionela, nik sa tým nezapodieval a teraz už ste mnohí z toho posratí a idete sa navzájom strašiť. A keď sme už pri tom, legionela sa nikdy neobjaví tam, kde je obmena vody. Teda pri bežnom živote v RD to nehrozí pri akejkoľvek teplote. @duzu Neboj "niekto" pozorne sleduje ako - a čim sa dav dá zmanipulovať. Strach je najlepším nástrojom pre sociálnych manipulátorov, a v istom zmysle aj pre marketing. A ovečky stáli poslušne každý deň v radoch na paličkovanie, nechávali sa vopichávať svinstvom,... a teraz zvyšujú teplotu TUV kvôli legii 😉 @m1stano v pohode môžeš mať dotápanie elektrikou a môže to ísť spolu, alebo každé sólo. Len pozor ako to máš poprepojované ventílmi s kotlom. Totiž aby sa nestalo to, ako som videl u jedných známych. Zrazu mali "akty X" . Kotol UK vypnutý a najbližšie radiátory kúrili. 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?