Obnova rodinneho domu

Prosím vás má niekto skúsenosť s dotáciu na obnovenie domu? Riešil to už niekto? Oplatí sa to keď prerábam svojpomocne? Ďakujem
Odpovedať
@jano16 dodaciu ktorá je ohlásená budici rok? Veľa šťastia. Lepšie mate nájsť človeka co vám to vypracuje a vybaví.
Odpovedať
@martinak15 áno na tú myslím,no jedine tak si myslím aj ja.
Odpovedať
@jano16 sám som zvedavý čo tu ľudia napíšu, lebo z informácií ku ktorým som sa online dokázal dopátrať vyplývalo, že to musí byť realizácia firmou.
Odpovedať
@sousedekovci89 určite to tak bude, pochybujem že by ti štát dal len tak peniaze.
Odpovedať
@sousedekovci89 @jano16 samozrejme firma a nie vselijaka. Musi ta firma vedieť ako a co. Obyčajná firma ti zatepli barak za 10 000 keby si nebral žiadne dotácia. Keď ti dajú dotáciu povedzme 8000 tak tie firmy si za ten barak vezmú mozno 16 000. Cize 8000 doplatis aj tak. Cize mozno si v pluse 2000 no za tie nervy a chodeni po kanceláriách....na celom svk bude zriadených 10 kancelárii kde sa budú o to starat
Odpovedať
Profilova fotka
@jano16 joooj kiez by to tak niekedy bolo. sami vsak zda, ze oni vedia len brat a v poslednej dobre veru nie malo
Odpovedať
znamy co zije v zahranici mi hovoril, ze u nich tiez funguju tieto dotacie na kadejake rekonstrukcie a obnovy. ale tam to nie je ako u nas, ze kedze firma vie, ze to bude formou dotacie riesene, tak si automaticky prihodia. tam to funguje proste tak, ze ozaj ta dotacia ludom pomoha a nie je to len dalsi sposob, aby sa niekto nabalil, ale zase co ma u nas na tom chce prekvapit.
Odpovedať
aj sa snazil niekto zistit nieco viac ? resp. niekto kto by isiel do takej " dotacie". Uvazujem o tom na rodickovsky dom...
Odpovedať
@packo01 Nemozete porovnavat zivnostnika, ktory to neda velakrat ani na papier a ma partakov, ktori tiez maju zivnost a tiez optimalizuju prijem s firmou kde maju zamestnancov s plno priznanymi platmi. Preto to vacsinou cez oficialnych partnerov/firmy vychadza drahsie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Ak sa chystáte rekonštruovať 🧱🛠 rodinný dom, 🏠 už o pár dní môžete požiadať o príspevok 💶 na jeho obnovu. Prečítajte si, komu je určený a na čo všetko sa vzťahuje. ⤵ 📍 Čítať TU: https://bit.ly/ako-ziskat-peniaze-na-...
Odpovedať
Profilova fotka
@danaracko taketo prispevky su fajn, len teda je velky problem splnit vsetky podmienky a dostat to, viem, ze kamarat jedneho casu sa snazil aby nejaky prispevok dostal, vela okolo toho chodil a aj tak si zakazdym nasli nieco, co im nesedelo, nevyhovovalo, tak z toho napokon cuvol :/
Odpovedať
@ado88 Áno, nedá sa povedať, že je to úplne jednoduché, ale časy sú zlé a pokiaľ je na to čas a chuť, treba to aspoň skúsiť. 🙂 Všetkým, ktorí idú do toho, držíme palce! 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ado88 V tomto konkrétnom prípade si myslíme, že podmienky nie sú nesplniteľné, snažili sme sa ich prehľadne spísať v našom článku: https://www.asb.sk/zelena-obnova/pora... Len za prvé dva dni počas víkendu podalo žiadosť 371 záujemcov. Je okolo toho, samozrejme trocha byrokracie, ako všade. Väčší problém vidíme v spôsobe vyplácania dotácie spätne, ktorý môže diskriminovať sociálne slabšie skupiny, ale tak sú nastavené pravidlá.
Odpovedať
Profilova fotka
@danaracko to je fakt, ze casy su zle a tie ceny idu neustale hore, takze ano z tohto pohladu to moze pomoct 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@zelenaobnova tak niektore veci si clovek nevyberie, to je fakt, no bodajby vacsine sa podarilo splnit podmienky, aby im to pomohlo. drzim prsty.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@gervero - Matrtajovci si obnovia ruiny, ktoré majú skúpené a druhá skupina je nemenované etnikum, vďačné to voličstvo štátostrany
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
Podľa najnovších informácií chce SAŽP posúdiť všetky žiadosti o dotáciu do konca leta. https://www.asb.sk/zelena-obnova/ziad...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?