Napájanie terasy a hydroizolácia

Ahojte, chceme urobiť betónový základ na terasu a odkopali sme základy starého domu. Má dosť nerovný povrch, tak sme ho natreli gumoasfaltom - dve vrstvy. Bude to stačiť ako hydroizolácia? Dá sa na to dať ešte jedna vrstva IPA aj keď je to krivý povrch? Aký je ďalší postup? - nopovka výčnelkami od steny, styrodur a môžem zaliať betónom? Ten styrodur môžem vynechať, či nie? Veľmi pekne ďakujem za pomoc🙂
Odpovedať
@decembrovka77 ak chces oddelit základ terasy od základu domu načo tam pchať nopovku? a potrebuješ to oddeliť aj tepelnoizolačne, teda styrodur nevynechať.
Odpovedať
@pistikus nechcem oddeliť, len chcem zaliať novú deku na terase a spojiť s existujúcou stavbou...ako to mám teda urobiť? ďakujem
Odpovedať
@decembrovka77 na čom bude tá deka? bude mať samostatný základ po obvode? Terasy sa teraz robia tak, že sú ako keby zvlášt betónované a tepelne oddelené od domu. tak ako v priloženom detaile.
Odpovedať
@pistikus základy nie sú samostatné po obvode, len tam kde nie je dom...čiže len okolo...chceli sme napojiť na základy domu v tej časti
Odpovedať
@decembrovka77 Terasu nemôžeš nadpojiť na základy domu, lebo cez ten betón ti bude "ťahať" zimu do podlahy. Terasu a základy domu treba tepelne oddeliť - teda odizolovať. Robí sa to vložením styroduru medzi betón terasy a dom. Pozri v mojom fotoblogu o terase, ako sa to robí.
Odpovedať
@chrobak7 pozriem...nedá sa to ani keď bude terasa uzavretá a vykupovaná? dík
Odpovedať
@decembrovka77 To si v zadaní neuviedla. Tak potom to už nebude terasa, ale vykurovaná miestnosť alebo zimná záhrada. Ako to bude vykurované? Aj tak by som tú plochu tepelne odizoloval od základov domu.
Odpovedať
@chrobak7 sorry, mňa vôbec nenapadlo, žeby to mohol byť rozdiel :/ takže uvádzam na pravú mieru, bude to zimná záhrada s vykurovaním na plyn plus príležitostne piecka alebo krb takže medzi základy domu a deku dám 5cm styrodur a bude to ok? Nopovku netreba?
Odpovedať
@decembrovka77 Nopovka tu nemá zmysel. Nopovka sa používa na ochranu pred mechanickým poškodením, alebo v prípade odvetrania. Stačí vložiť medzi dom a povrchom záhrady 5 cm styrodur. Izoláciu odporúčam, lebo podlaha zimnej záhrady bude stále studená. Tá predsa nebude zo spodu izolovaná ako zvyšok podlahy v dome. Či nie? Ale pozerám, že ani základy domu nie sú izolované, ani stena domu. Takže ak ten styrodur veľmi nechceš, nie je to nutné. Tá miestnosť bude aj tak dosť studená, alebo jej vykúrenie bude veľa stáť, lebo tá strecha nevyzerá byť izolovaná a ak nebude ani podlaha izolovaná, tak tam budú veľké tepelné straty.
Odpovedať
@chrobak7 tak nakoniec sme si to premysleli, že všetko bude izolované...dnes príde murár zarovnať základy a napálime ipu, plus pôjde styrodur, aj podlaha bude izolovaná ipa+styrodur+poter... do strechy sa pridá minerálna vlna, koľko cm odporúčate? je to Ešte raz sa teda spýtam, ani v takomto prípade sa tá nopovka nemá dávať medzi dom a platňu? Pôjde iba zvonka na základy? ďakujem
Odpovedať
@decembrovka77 Keď veľmi chceš, tak si ju tam daj. Ale je tam zbytočná.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?