Hydroizolácia prízemného podlažia

Ahojte, chcel by som Vás poprosiť o radu ohľadom hydroizolácie prízemného podlažia staršieho rodinného domu - hlavne čo sa týka prepojenia vertikálnej a horizontálnej izolacie. Dom je podpílený vo výške 0,7m nad terénom s vloženou HD fóliou (hneď medzi základom a tehlou). Podpílenie cez základ bolo komplikované a nákladné a nedalo sa robiť nižšie. Podlaha prízemného poschodia je cca 0,4m pod úrovňou ternénu a v oblasti máme aj dosť vysokú spodnú vodu. Potrebovali by sme teraz spraviť takú "vaňu" a prepojiť hydroizoláciu horizonálnu (fólia zasunitá po podpíleni + izolácia podlahy) a vertikálnu (izolovanie stien do výšky podpílenia). Rozmýšľal som nad asfaltovými pásmi ,ale aplikácia hlavne vertikálne je dosť komplikovaná a hlavne sa bojím, že na to nedám bez obmurovania omietku. Potom je možnosť fatrafolom, ale ten by som asi musel taktiež musel obmurovať aby som to mohol zaomietkovať a predpokladám že to aj bude nákladnejšie ako IPA. Posledný asi najdrahší sú sanačné omietky ktorý je asi najnákladnejší, keďže máme dosť veľa m2. (cca 250m2) Je ešte nejaký iný spôsob ktorý by sa dal použiť prípadne odporučenie so skúseností čo by bolo naj? ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@janianko myslel som, ze uz som na stavbe a rekonstrukcii videl vselico, ale toto ma fakt prekvapilo. Aby niekto podrezaval dom v urovni okien, to tu fakt este nebolo. Dajte prosim fotku aj z vonkajsej strany, aby som videl ako to vyzera z exterieru. Technicky, taketo podrezanie je uplne nanic, pretoze kapilarne vzlinajuca voda (1m) sa zastavi +- na urovni podrezania. Normalny stavbar by odkopal zaklady a podrezal nad zakladovou sparou a prepojil to na urovni podlahy. Ale to je tak, ked si nenajdete stavebneho inziniera a rekonstrukcia je systemom hlava-nehlava. Kecy o nemoznosti podrezania su hlupost=bezne sa podrezavaju metrove kamenne mury a je to len vecou fortiela. Tretia moznost: nechat to tak ... Mozete este navrtat steny na urovni podlahoveho betonu a urobit izolaciu napr. SIKAMUROM. Spodna voda je v akej urovni? Co s tym? Jedna moznost spravit to nanovo (a s pravne). Stalo by za uvahu uz aj spravit zateplenie podlahy, ale to uz je na Vas. Druha moznost je urobit vanu z Ipy a steny oblozit sadrokartonom ulozenym do lepidla. Aj tak to vyjde lacnejsie ako omietka.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň, v tomto prípade by bolo najlepšie použiť sanačný systém, ktorý sa skladá zo sanačného prednástreku KREISEL SANIER-VORSPRITZMÖRTEL 205 a jednovrstvovej sanačnej omietky KREISEL SANIER-WANDPUTZ 209. Tento systém sa dá použiť na všetky vlhkosťou zaťažované plochy. Pre finančnú úsporu sa tento systém dá kombinovať s vápenno-cementovou jadrovou omietkou. Tzn, že plochy zaťažované vlhkosťou (cca 1 m nad poterom) sa zomietajú sanačným systémom a ostatné plochy vápenno-cementovou omietkou. Povrch oboch plôch sa zcelí vrstvou sanačnej jemnej omietky KREISEL FEINPUTZ 212. Obe tieto skladby by mali bezpečne umožniť prestup vzlínajúcej vlhkosti z konštrukcie do priestoru.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@janianko myslel som, ze uz som na stavbe a rekon…
@mgx Zdravím Vás a ďakujem za Váš príspevok. Technické riešenie podpílenia ako ho popisujete je najideálnejšie, ale pri rozmeroch nášho domu veľmi finančne nákladné a preto sme sa rozhodli to podpíliť v úrovni existujúcej izolácie, ktorá už bohužiaľ nespĺňala funkciu izolácie. Zasielam aj foto prednej časti domu. Pridávam foto s prednej strany.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od janianko:

@mgx Zdravím Vás a ďakujem za Váš príspevok. Te…
@janianko aj tak suhlasim s kolegom predo mnou, ze sa mohol rez po obvode domu spravit cca o meter nizsie, tym padom by ste mali cely mur v suchu. Izolacia by sa vodorovne nalepila na ten beton na podlahe, nasledne by sa urobil poter. Po obvode domu by sa urobila zvisla izolacia do potrebnej vysky vzhladom na teren, tym by ste ziskali pozadovanu "vaňu". Nasledne tepelna izolacia (XPS), nopovka, drenazny zasyp, dovidenia. Podla tej poslednej foto by ste ani nemuseli moc kopat, o to viac mi to hlava neberie ze preco sa to podrezavanie nespravilo raz a poriadne. K tomu novemu betonu na podlahe este dotaz, pred tym tam bolo co? Hlina? Aka je inak svetla vyska v tej polopivnici? Podla fotiek to tipujem na ledva 200cm. Inak tymto domom kde prizemie trci dva metre nad terenom a lezie sa tam po 15 schodoch raz podakujete, hold za komunistov asi ludia neboli stari a neboleli nikoho klby :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dwh:

@janianko aj tak suhlasim s kolegom predo mnou, z…
@dwh Súhlasím mohlo sa to urobiť ako popisujete ,ale urobilo sa to tak ako to je na obrázkoch. Preto som sa aj obratil s mojou otázkou na túto skupinu, či náhodou už niekto neriešil podobný problém. Ohľadom prízemia bol tam slabý poter, ter-papier izolácia a potom škvára. Všetko sme to vybrali a svetla výška je 230cm.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?