Dvere v dome

Profilova fotka
Dobrý deň... Prerábame starší dom a potrebujem radu ohľadom dverí... Vstupné dvere do domu budú plastové, nasleduje schodisko a ďalšie dvere do domu a tých sa týka otázka 🤔ako ste riešili vy? Dat len klasika interiérové dvere alebo treba tiež nejaké plastové koli úniku tepla? Na schodišti nemáme radiátor... Dakujem za radu, poprípade aj foto poteší 😉
Odpovedať
@truetka uz prve davas zle 🙂 treba hlinik. Potom ti stacia obycajne drevotrieskove
Odpovedať
@martinak15 neviem prečo by mal byť hliník oveľa väčšia výhra oproti plastu. Najmä pri dverách je to väčšia plocha "hliníku" a hliník sám o sebe má vyššiu tepelnú vodivosť ako plast. a tie reči o krútení plastu oproti hliníku- pri kvalitných plastových dverách sú to iba keci. Pokiaľ ide o životnosť- za 30 rokov budú tak rozdielne energetické nároky na budovy, že tie dvere bude nutné tak či tak vymeniť 😄 Takže je to len otázka peňazí. Každý nech dáva to, na čo sa cíti jeho peňaženka. Keď chcú plastové nech si dajú plastové. @truetka: ak bude tá chodba nevykurovaná osobne odporúčam aj tie druhé dvere dať nejaké s lepšími izolačnými vlastnosťami. Napríklad tiež plastové.
Odpovedať
@truetka a za dverami neni ziadne kurenie? Neni dobre mat v dome nevykurivane priestory
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 ďakujem za radu 😉 riešime teraz veľa vecí okolo domu, hlavu mam už ako balón 😁a rada si vypočujem názor a radu aj niekoho iného...
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell áno schodisko je bez radiátora, nieje to veľký priestor... Po pravde ani nás nenapadlo tam ten radiátor dat 🙄🤭
Odpovedať
Profilova fotka
@martinak15 peňaženka nás nepusti 😩 ale čo som si všimla tak velmi veľa ľudí má vonkajšie dvere plastové...
Odpovedať
@truetka to si zvykni, podla modrej strechy ma 8 z 10 ludi hlinikove dvere a ine by nechceli ani za svet. V reale, ked sa rozhliadnes okolo, su tie pocty samozrejme ine.
Odpovedať
@truetka v plastovych nevidim ziadny problem. Osobne mam sice hlinikove, a to preto, ze su antracitove a na zapad. Uz teraz maju cez den hadam aj 60 stupnov. To treba vziat do uvahy. Inak by som dal v poho plast.
Odpovedať
@truetka v pohode daj plastove , nemaj obavu. Ja mam, a ziaden problem. A hore na posch.si nedavaj klasicke interierive, daj plastove , su to bezne dvere s tensim ramom, kludne aj napr z hornbachu za 2 stovky aj so zarubnou, budu urcite izolovat lepsie ako interierove za rovnaku cenu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?