Cena rekonštrukcie starého domu

ahojte, radi by sme kupili dom (vid. obrazok). Cely podpivniceny, zvysenie prizemie plus podkrovie. Prizemie cca 100m2, podkrovie to iste. Dom je v povodnom stave, postaveny cca v 60 rokoch. Je ale menena strecha, novy krov, krytina Tondach. Treba este zateplit atd... A v dome je nova kominova vlozka. Este su pristavene balkony na Z a V svetovu stranu. Ostatne v povodnom stave. Povodne drevene podlahy, strop je ale beton. Stara elektro, vodoinstalacia. Stary kotol. Nemam to potvrdene od majitela, ale pravdepodobne pivnicne steny pod urovnou zeme scasti vlhnu. Da sa povedat, ze v konecnom dosledku ide o hrubu stavbu :) Budeme robit svojpomocne, popripade dojednavat zivnostnikov. Nic nebude vysokeho standartu. Ziadny Geberit, ale klasicke WC, ziadny obklad za 20,- a viac, ale za 8,-. Kde sa bude dat usetrime. Samozrejme polozky ako kotol tam moc neusetrime. Isto nie na ukor kvality, resp. parametrov. Nebudem polozkovite opisovat co vsetko chceme zahrnut v rekonstrukcii kedze z obrazka a s popisu je myslim viac menej vsetko jasne. Rad si precitam Vase nazory na cielovu sumu ktoru budeme potrebovat na dokoncenie rekonstrukcie a Vase osobne skusenosti s rekonstrukciou podobneho objektu.
Odpovedať
@francisko koľko zaň predchodzí majitel chce? ak viac ako 40-50 tis. tak by som do toho určite nešiel (iba ak by sa nachádzal v dobrej lokalite, alebo bol s veľkým pozemkom). Takú hrubú stavbu dnes postavíš za obdobnú cenu a máš vlastný projekt, podľa seba.
Odpovedať
Profilova fotka
@francisko Cca 10 000. Vyhadzat podlahy, odizolovat, zaliat, nova voda, odpad, elektrina, izolacia strechy, nove omietky, novy kotol a kurenie, okna a milion drobnosti. Nevyzera to zle. Tiez by ma zaujimala cena.
Odpovedať
Profilova fotka
10.000 za vsetko? no ja chcem menit okna, strechu, kurenie....a pride mi ze za 10 nespravim ani nic :D
Odpovedať
@y2k mas pravdu za 10000toho vela nespravis, tu by som to videla na 30-40t sak to treba vypitvat a vsetko nanovo ... a to hovorim o standarde. nas stala 10ku rekonstrukcia bytu ( podlahy, omietky, sanita, kuchyna, murovanie jadra a 85% bola moja a muzova robota.
Odpovedať
ide o dom vo vybornej lokalite s pozemkom cca 600m2. S moznostou pozemok prikupit podla vlastnej vole.. cena je stanovena na 75 tis. Spodna cast je dana prieckami, ale naozaj rozumne. Vrch je cely otvoreny zatial bez prieckovania, cize mame volne ruky. Ak by som kupoval pozemok na tom mieste a nie dom, tak by som dal cca len 33 tis. za pozemok. A hruba stavba je jedna vec, ale pripojky, povolenia, urady. O to viac vynalozeneho casu... a vecsi problem pri vybavovani hypo. Ale to odbacam... Cena 10000 bude asi naozaj malo :)
Odpovedať
zatial dakujem za reakcie, piste piste ludkovia :-p
Odpovedať
dobre, moja otazka znie :) bude nam stacit max. 4O OOO,-€? ale na komplet... dakujem za reakcie.
Odpovedať
Profilova fotka
my sme od zakladov rekonstruovali dom, sme na 60.000 Eur, ale musim povedat, ze sme pouzili len kvalitne a drahsie materialy...kachlicky za 20 Eur a Geberit..... :-p ...podlahove kurenie, zateplenie XPS a 20cm EPS......takze si myslim ze za 40.000 sa to zrekonstuovat da......
Odpovedať
dnes som uz dal dokopy nejake cenove ponuky a ceny zistene pomocou roznych for a clankov... tak nejako takto to zatial vyzera... -kurenie /plyn.kond.kotol,pripojka, radiatory 11ks, zasobnik, rozvody, praca/: 4800,- -komin, praca: 600,- -voda, praca:1800,- -elektrika /pripojka, hromozvod, skrina, rozvody, praca/: 3000,- -okna, vchodove dvere, balkonove dvere..: 5000,- -omietky strojove, praca /: 2200.- -podlahy: 2000.- -2x kuchyna, 2x kupelna: 6800.- -int.dvere komplet /12ks/: 1400.- -vnutorne schody /aktualny stav len beton/: 500.- -balkon /aktualny stav len beton/: 1000.- -zateplenie domu /vonka. obvod. mury/: 4500.- -doriesenie pivnice /uprava, natery/: 1000.- -vymena podlah /4miestnosti su riesene starou dlazkovicou/: 1300,- -zateplenie strechy, sadrokarton, folia, tmel..: 6000,- 41900.-€ secteno a podtrzeno :) kde som pisal praca to znamena, ze nepocitame prikladat ruku k dielu... este uvazujeme aj o krbe, ale to som sem zatial nedaval, taktiez zariadenie, uprava terasy a ine upravy pozemku... ked clovek splechne cenu napr 30000.- povie si "to je kopec penazi, to bude isto stacit" a potom ked to pocita po polozkach zisti, ze to je konina :) a preto som to takto trosku rozpisal. Je v tom niekde konina? Alebo chyba nieco? RADTE MILI RADCOVE, RADTE. dakujem za prispevky!
Odpovedať
Ako mozno prestrelim ale 30 az 40 si priprav urcite a to hovorim bez luxusu ak to chces mat kvalitne urobene ak si vecsinu prac spravis svojpomocne odrataj 30 % plos na tom dome je pivnica snad je dobre spravena ze snou bude viac radosti ako starosti..... vela stastia a hlavne pevne nervy...
Odpovedať
Kuk moj album tiez rekonstrukcia a uz je v tom 40 dsat a este nieje zariadene :-)
Odpovedať
Kúpna cena 75 tis. € + 40 tis. € na rekonštrukciu. Pri takomto rozpočte by som skôr uvažoval začať stavať novostavbu. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Podla mna si musis zvazit nielen financne hladisko. Citala som tu vela nazorov na rekonstrukcie a zhrnula by som to takto: "stoji to vela penazi a nervov, a za tu cenu uz TAKMER postavis novy dom". Tak ano, ak kupis nezaizolovanu jednoizbovu chajdu, a chces z toho urobit 5izbovy dom, tak ta to asi vyjde narovnako, ak nie viac. A heslo "zburat a postavit nanovo", tak to teda ani nahodou nemozem suhlasit, ze je to lacnejsie. My teraz zvazujeme, ze kupime stary dom, pozemok 300m2, zastavana plocha 100, 4 izby. Stoji 160tisic eur, a to je vyborna cena v danej lokalite. keby sme ho chceli zburat, a postavit nanovo, tak A) buranie a odvoz bordelu nas bude stat 10tisic, a musime postavit novy dom. Nie sme murari, takze na kluc, stotisic. B) na danom pozemku ani nahodou nebudeme moct postavit dom so zastavanou plochou 100m2 (tu sa pripusta max 20 percent), takze by sme sa museli uspokojit s mensim domcekom Ked to spocitam, tak novy dom (rovnako velky) by nas stal 160+10+100 tisic, t.j. 260tisic. Pozadovana cena rekonstrukcie domu je 50tisic (a to by sme preobili kurenie, vodu, nova kuchyna, podlahy, okna, strecha), cize, cely dom nas bude stat 210 tisic. Takze, ak beries do uvahy len fiancne hladisko, tak rekonstruovat by sa oplatilo. Lenze, pre mna nie je az taky problem prisposobit sa dispozicii, aspon ciastocne. Skor by mi vadilo byvat v krasnom velkom novom dome, a vidiet sa s muzom asi hodinu denne, pretoze zvysok stravim cestovanim do prace/z prace. Tiez by mi vadilo byvat v satelite a chodit po chleba MHD/autom. My sme to vyriesili takto: moja sesternica je stavbarka/architektka, pojde s nami na obhliadku, povieme jej, co chceme, a ona nam povie, kolko by to stalo. Jedine tak sa mozes rozhodnut, co je drahsie, ci rekonstruovat, alebo stavat nanovo.
Odpovedať
Podla mna 40 tis. bude stačiť možno tak naozaj, bez zariadenia ... Aj to, neviem neviem. Napočítané to máš pekne, celé, lenže tam príde ešte "tisíc" blbostí za pár eúr okolo, ktoré sa nazberajú, počas rekonštrukcie narazíš na nejaký tem problém, a už si s cenou inde ... Kurenie sa mi zdá "lacné" na velkosť domu, 200 m2, kotol, 11 radiatorov, zasobnik vody, komplet trubky, kolena, ventily, termostaty, panel na riadenie kotla a práca za 4800 ? ... Myslím, že ked príde čo k čomu, bude to viac ...
Odpovedať
Profilova fotka
moj rozpocet, 40 rocny dom 105 tis E, prerabka tak 40 tis E. pochybujem ze by som zohnal 2200 m pozemok a na nom postavil 3 podlazny, 8 izbovy, 2 kupelne plus cely podpivniceny.
Odpovedať
Mame mensi domcek asi o polovicu,rekonstrukcia stala zatial cez 40tis,este nas caka podkrovie,exterier.Vacsinu rekonstrukcie sme si robili sami.75tis za dom sa mi zda vela a 40tis na rekonstrukciu malo.Malo za kurenie,malo ste ratali elektrinu,dokonca hromozvod v tom zapocitany (nas stal 600€)....Pri rekonstrukciach si treba nechat rezervu na necakane prekvapenia.Ja by som na tomto mieste kupila pozemok a stavala nanovo,neviem ake mate dovody kupovat taky velky kolos,kde zatial budete byvat,ci si budete na to brat aj uver......to si musite prehodnotit vy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?