Celková rekonštrukcia domu

Profilova fotka
Ahojte, ideme komplet prerábať starší rodinny dom nedaleko Kosíc. Ako prvé musíme zohnať nejakého projektanta, statika,... Koho by ste vedeli odporučiť? Plus, s kým máte dobrú skúsenosť? Aká cena je dobrá cena? 🙂 ďakujem... ešte by ma zaujímala cena celkovej rekonštrukcie domu (do obývateľného stavu) - starý vidiecky dom - ak takúto prerábku máte za sebou - nechceme nič predražené, ideme skôr light štýlom, nič vydumané 🙂 ďakujeme. Prikladám pôdorys.
Odpovedať
@kwjetoq Ak ideš do prerabky, čiže neplanuješ zasahovať do nosnych konštrukcii a pod... tak nepotrebuješ žiadneho projektanta ani statika, dokonca takato prerabka nepdolieha ani ohlaseniu drobnej stavby. Čo maš dnuka nikoho nezaujima (pokiaľ ide o obytnu stavbu). A cena celkovej rekonštrukcie? No to zavisi od mnohych premennych. Ja teraz finišujem rekonštrukciu 200 štvorcoveho dvojposchodoveho, doteraz ma to stalo 26 tisic, ešte nemam linku, ešte bude treba kupiť dajaku farbu, dajake steny... ale nerobil som strechu, okna som mal už plastove, tiež vchodove dvere. Všetko som si robil sám, inač by ešte iks tisíc trebalo priratať za robotu. Väčšinu materialu som kupoval po nete čo najlacnejšie a v polsku. Všetky betony som si miešal v miešačke, mam akurat brigadnika, čo mi pomahal s "ciganskou" robotou (nosiť štrk, prenašať veci a pod.). Neda sa povedať, koľko ťa vyjde cela rekonštrukcia, tak ako ťa môže vyjsť 20 tisic, ťa môže vyjsť aj sto tisic (bez srandy).
Odpovedať
@arcticcode No ak chce zmeny typu kúriť plynom namiesto tuhého paliva a podlahové vykurovanie namiesto radiátorov, prípadne chce do domu trojfázu a teraz ju nemá či vymeniť komplet elektrické rozvody, vymeniť krov, inštalovať rekuperáciu... Zrekonštruovať dom do dnešných technických štandardov - to by sa mu odborná pomoc a projekt hodili. Si myslím.
Odpovedať
Profilova fotka
@toky1 presne tak 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem
Odpovedať
@toky1 Možno niekto potrebuje, ale nič nelegálne nezrobí, ak to nezabezpečí. Neexistuje legálna požiadavka mať statika a architekta na vnútornú prerábku, aj keby si tam hneď dala jadrový reaktor (no dobre, to už možno hej) Ja som menil všetko, kotol, komín, dokonca azbestový ešte... rúra šla do diabla... na úrade som sa pýtal, či mám niečo ohlasovať, reku nie... Aj keď podľa mňa dosť mindfuck, že keď na existujúci plotik chceš urobiť 4 piliere z betonovacích Hčiek do výšky 1m, tak ti treba ohlasovať drobnu stavbu, ale keď barak osekávaš do tehly, tak ti netreba nič 😄
Odpovedať
@toky1 Sám som riešil prechod z 1 fázy na 3 fázu a jediné, čo som k tomu potreboval, bola revízia elektromerového rozvádzača (ktorý stojí vonku pred plotom).
Odpovedať
Profilova fotka
Ale ak chceme získať dotáciu, musíme mať dokumentáciu 🙈🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@kwjetoq dotacia sa ale vztahuje na vymenu okine, zateplenie, vymenu zdroja vykurovania. Podrobnosti, co potrbeujes k dotacii, najdes na nete. Ci si prerobis vnutro, to nie je pre dotaciu podstatne
Odpovedať
Profilova fotka
@sissik nikto nepovedal, že ideme robiť len vnútro. Ideme robiť všetko
Odpovedať
160m², totalna rekonstrukcia (ostali len mury), cca 80k, kvantum veci svojpomocne a material cez kamosov na ich firmy. Nove: strecha+krov, kzs, fasadne okna+dvere, podlahy (ale podlahy nie iba laminaty), omietky, eli, uk podlahovka+radiatory, komin, k.linka, kachle.... To je strasne neobjektivne stanovit cenu rekonstrukcie
Odpovedať
Profilova fotka
@kwjetoq ja pisem, ze pre dotaciuje vnutro nepodstatne Pre dotaciu na obnovu rodinneho dome potrebujes dolozit veci, ktore su oficialne zverejnene. Preto s pohladu dotacie je zbytocna otazka, ci potrebujes projekt,....je to jasne definovane. Ak sa rozhodnes kompletne zmenit tvar strechy, uz potrebujes stavebne povolenie a tam sa bez statika a projektanta nezaobides.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?