Ako postupovať pri rekonštrukcii starého domu?

Zdravím všetkých. Potreboval by som poradiť postupnosť krokov pri rekonštrukcií RD. Kúpil som starý rodinný dom a musím ho dať do poriadku no netuším aká je postupnosť krokov. Začal som s tím najjednoduchším, vytrhal som staré palubovky (zničené od vlhkosti) a vyhádzal ten bordel pod nimi do hĺbky 60cm. Navozil drenážny štrk a spravil 15 cm betónový základ. Obil som od spodu až po strop všetky steny a teraz neviem čo má nasledovať ďalej. Mám pokračovať v podlahe alebo sa venovať sančným omietkam a dokončiť tie a až potom podlahu. Dom je dosť vlhký a tak sme sa rozhodli pre chemickú hydroizoláciu a čo sa stien týka tak sančné omietky. Dočítal som sa, že najprv sa dáva taká tenká odhezna vrstva predsanačnej omietky, na to hruba vrstva a na ňu štuková omietka ale nikde som sa nedočítal, či najprv absolvovať tie omietky a potom dokončiť podlahu. Rovnako musím meniť elektroinštaláciu a kedy mám s ňou začať? Ešte pred tou prvou adheznou vrstvou sanačnej omietky alebo až po nej. Rovnako neviem aký vplyv má na toto poradie to že chcem mať podlahové vykurovanie a to by sa už malo robiť keď sú hotové omietky, nie? Prosím o radu, pretože by som nerád niečo preskočil a potom musel niečo búrať aby som to opravil. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravym moj nazor je taky ze asi by ste mali najskor dobre zaizolovat dom aby tam nesla vlkost a radim vam dobre si to premyslet a poradit sa z niekym skusenym a hlavne na tomto sa nevyplaty setrit. Potom by mohli nasledovat rozne instalacne prace voda elektrina plyn atd.potom mozu nasledovat omietky.Pokial chcete robyt podlahove kurenie to by som asi nechal na koniec nech sa tie trubky moc neznicia a urcite podto treba polystiren a vseliake ine veci,hlavne aby teplo neunikalo dolu. Ked chcete robyt nejake sadrokartonove stropy alebo priecky asi predtym by som najsor spravyl potery nech to nepovykruca vlhkost.Ono to je tazko povedat v akom je to stave a co tam vsetko treba menit ked som to nevidel ale jedno je iste treba izolovat vsetko len nech do domu nejde vlhkost to je zaklad.Snad som vam aspon trosku pomohol. Pokial by ste potrebovali pomoct s elektroinstalaciou nie je problem staci mi napisat spravu na IP majte sa pekne a nech sa vam dari.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?