Rozdiel medzi ytongom a porfixom

Dobry den, da sa prosim na prvy pohlad rozlisit ci je material na fotke ytong alebo porfix a ak ano, vedeli by ste mi prosim poradit o ktory produkt sa jedna? Dakujem
Odpovedať
už neplatí, že ytong je biely a porfix sivý?
Odpovedať
@worker_falcon Ty si asi spal posledných 20 rokov 😄
Odpovedať
@freel86f8 Na pohľad rozlíšiť ťažko. Ak ti pomôže, tak ytong väčšinou vyrába 60ky tvarnice a porfix 50ky. Porfix je nižšej kvality, akoby "menej hustý", ytong je hustejší, akoby tuhší. Porfix je lajdacky orezany, čiže 375mm kocky majú hocikedy 370-380mm, ytong je na milimeter presný. Daj vedieť, či aspoň dačo z toho pomohlo.
Odpovedať
@arcticcode cca 9r 😉
Odpovedať
@palo18 Môže byť, neviem presne, ja som sa o to začal zaujímať v roku 2016. Čo bolo predtým, neviem 😄
Odpovedať
@arcticcode dakujem, zajtra pomeriam a dam vediet
Odpovedať
@freel86f8 pre presnú špecifikáciu je potrebné vedieť nielen rozmery, ale aj váhu tvárnice, lebo je viacero druhov, ktoré majú rôzne mechanické a tepelnoizolačné vlastnosti.
Odpovedať
@freel86f8 pozrel som rozmery ytongu a su totozne 599mm x 249mm x hrubka, asi to teda bude ytong, vdaka.
Odpovedať
@stowasser bohuzial to nemam moznost odvazit, budem musiet vychadzat iba z rozmerov, dakujem.
Odpovedať
@freel86f8 a na čo to akože potrebuješ vedieť?
Odpovedať
@palo18 som na spovedi? To sa tu clovek nema pravo opytat co ho zaujima? Jednoducho som to chcel vediet.
Odpovedať
@arcticcode no ja som mal opačne. Na stavbe aj porfix aj ytong 250mm a rozmerovo horšie na tom bol ytong a to o dosť. Šírka 250mm sedadlá ale výška lietala na 243 a 252mm. Porfix som mal 248 až 252mm. A tu hostotu by si ani nespoznal oba mali rovnakú váhu po prepočte na rovnaký objem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@freel86f8 "To sa tu clovek nema pravo opytat co ho zaujima?"...iste má.....možno aj preto sa @palo18 opýtal čo ho zaujíma 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?