Rekonštrukcia tehlovy by 4 izby

Zdravím, vedeli by ste mi poradiť ako prerobiť 4 izbový tehlový byt? Ide hlavne o zväčšenie kúpeľne a kuchyne. Ďakujem
Odpovedať
Dobre vidím, že kúpeľňa a wc sú na rôznych koncoch? :-O Ktoré steny sú nosné?
Odpovedať
Profilova fotka
@lubica_44 vyzerá to tak, že ozaj to tak predchádzajúci majitelia mali :-D :-D
Odpovedať
@lubica_44 pravdepodobne budú nosné tie hrubšie... Byt ešte nemáme len zvažujeme kúpu ci sa to vôbec oplati a dá nejak lepšie prerobiť
Odpovedať
Profilova fotka
Základná otázka, ktorú si musíte položiť je, či chcete zachovať počet izieb, pretože ak nie, volila by som nasledovné (keby to bol môj byt 😊): Z kuchyne a špajzky by som spravila kúpeľňu, malú izbu hore vľavo by som prerobila na kuchyňu prepojenú s izbou vpravo (obývačka) spodné dve izby by ostali izbami. Pôvodnú kúpeľňu by som zrušila úplne, izbu s balkónom by som zväčšila a zarovnala s izbou napravo. A ak potrebujete aj komoru, tak by som ju umiestnila v pôvodnej kúpeľni vedľa kuchyne 😉
Odpovedať
@kikaku vďaka za nápad, neviete nejakú cenu kolko by mohla stať taka rekonštrukcia?
Odpovedať
Prikladám inzerát, v akom je byt stave pre predstavu https://www.topreality.sk/to-predaj-4...
Odpovedať
@1danco22 sestra ma podobny byt bez tej dolnej pravej izby. Vedla vecka ma kupelnu. Do kuchyne sa ide z obyvacky su dvere od obvodovei steny. Komoru nemaju. A tam kde mas kupelnu oni maju satnik.
Odpovedať
@wivik a kuchynu a obyvacku ma kde?
Odpovedať
@1danco22 kuchyna je akokeby potiahnutie komory k izbe. Obyvacka je ta miestnost hned z chodby. Pridaj podorys s cislami aby sa jednoduchsie popisovalo
Odpovedať
Profilova fotka
@1danco22 To sa takto nedá odhadnúť. Najprv si musíte ujasniť čo všetko chcete prerábať a následne v akom rozsahu a štandarde. Lebo je rozdiel či dáte za novú kuchyňu 3 000 alebo 10 000€. Takže baviť sa o nejakých konkrétnych cenách je teraz bezpredmetné.
Odpovedať
Profilova fotka
Zalezi fakt kolko izieb treba, ak by stacili tri, ze by bolo dve plnohodnotne izby a potom kuchyna s obyvackou a kupelna a wc, tak si to viem aj v tomto predstavit fajn zrekonstruovat. Ak je pravda, ze tie hrube steny su vsetky nosne, tak tam mi to vychadza len tak, ze izby vlavo by ostali a do stredu kuchynu s obyvackou a na zaciatok kupelnu a wc, pripadne satnik, komoru.
Odpovedať
@1danco22 s tou cenou je to takto: ked budes menit presuvat kupelnu, potrebujes nove rozvody = celkom dost buraciek, tak si povies ze urobis aj novu elektriku, uz to chces mat pekne moderne tak urobis sadrove omietky, vylejes nivekacku. Dalej nove obklady, nove podlahy, uz chces aby pekne vsetko so vsetkym ladilo tak aj nove dvere, kuchynska linka, na chodbu mozno na mieru skrine aby si vyuzil kazdy cm...... A 20 000 to len tak zhltne. Len nerob tu chybu ze na zaciatok urobis "ciastocnu rekonstrukciu" s tym ze neskor dalsie veci. Ked uz tam raz budete byvat uz sa ti rozbombardovat byt nebude chciet. Tiez zalezi ci to beries ako prechodne alebo posledne byvanie. My sme robili takto rozsiahlu rekonstrukciu ale vedeli sme ze neskor chceme ist do domu. Nam sa to aj relativne podarilo vystihnut lebo byt sme kupovali ked neboli tie ceny take vysoke a teraz keby sme predavali byt tak sme v pluse. Takze aj to si zvaz co chces s tym bytom robit, co sa v okoli preferuje......
Odpovedať
Článok sa načítava...
@1danco22 ja by som to skusil takto poriesit.
Odpovedať
@1danco22 ked by stacili dve spalne tak by som riesila nejak tak. Dvere do kupelne by som dala co najblizsie k vecku a vytvorila vyklenok na skrinu z chodby. Ulozneho priestoru nikdy nie je dost. Do kuchyne by som urobila dvere iba z obyvacky a posuvne. My tak mame posuvne z obyvacky do kuchyne a vacsinou su otvorene, zatvarame ked chceme kuchynu vyvetrat. Priecku do tej dolnej izby by som posunula aby sa vytvoril vyklenok bud pre komodu, kniznicu alebo pripadne pracovny kutik.
Odpovedať
@1danco22 takto ma sestra ale je to dost malicka kchyna
Odpovedať
Ďakujem za vaše návrhy. @wivik uvažoval som ze by som z toho spravil 3 izbak, tam sa črtá viac možností asi na rekonštrukciu.
Odpovedať
@1danco22 este by ma zaujimalo co vas zaujalo na tom byte, kvoli comu ho zvazujete. Popravde mne sa ten sestrin byt z viacerych dovodov nepaci
Odpovedať
@wivik byt má garáž, pivnicu, zahradku a je na skok do mesta čiže to sú veci ktoré ma zaujali plus fajn cena,byt ešte nemám lev zvažujem kúpu.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ako najlepšie podľa mňa teda ak nepotrebuješ toľko izieb by bolo ak by ste z neho proste spravili 3 izbák. Vtedy by sa tam dalo počarovať omnoho viac a získali by ste na jednotlivé veci viac miesta
Odpovedať
@wivik Tá kuchyňa je malá v takomto prípade, v takom pomere k bytu, je to fakt mini, to by sme my domov nechceli ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ako tie veci čo k nemu prislúchajú sú celkom fajn a verím, že vás to láka. No samotná dispozícia bytu nie je bohvie čo a podľa mňa najlepšie, čo by sa s ním dalo spraviť je prerobiť ho na 3 izbak
Odpovedať
@1danco22 ahoj uz ste rozhodli ohladom bytu? Akurat tu zalozili temu s podobnym bytom. Mozno sa inspirujete http://www.modrastrecha.sk/forum/kuch...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?