Prechod do kuchyne cez obývačku

Dobrý deň, plánujeme kúpiť 3,5 izbový byt v pôvodnom stave. Pôdorys prikladám medzi fotky - aktuálne je vstup do kuchyne možný z chodby a takisto aj z obývačky. Rozmýšľali sme však, či by nebolo lepšie zväčšiť kúpeľnu a tým pádom chodiť do kuchyne iba cez obývačku. Je to podľa Vás dobré riešenie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od silvusiatkoo:

Dobrý deň, plánujeme kúpiť 3,5 izbový byt v pôvod…
Prikladám aj pôdorys bytu, po možnej rekonštrukcii
Odpovedať
ak vám nebude prekážať zmenšenie kuchyne tak je to fajn. ako mne sa tiež nepáči ten vstup do kúpeľne aj odtaiľ aj odtiaľ. hlaven si zistite či môžete kvôli statike búrať priečky apod.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od silvusiatkoo:

Dobrý deň, plánujeme kúpiť 3,5 izbový byt v pôvod…
@silvusiatkoo my sme tak v byte urobili. Ale nedavala by som tak siroke dvere. My sme mali posuvne a zasuvali sa vedla chladnicky
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wivik:

@silvusiatkoo my sme tak v byte urobili. Ale neda…
@wivik a neľutujete to teraz spätne? Prípadne nevadí Vám, keď varíte že ide všetko do obývačky? Napríklad keď máte návštevu..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od janula_be:

ak vám nebude prekážať zmenšenie kuchyne tak je t…
@janula_be búrať môžeme, kúpeľna je momentálne iba sadrokartón. Kuchyňa by bola síce zmenšená, ale v podstate by sme mohli vyžiť celé to L-ko, keďže by tam nebola chodbička. Prechod z kuchyne do kúpeľne určite plánujeme zrušiť.
Odpovedať
Tak isto by som dala odsúvačky ušetrí ti to veľa priestoru a páči sa mi ten návrh.👍️
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od silvusiatkoo:

@wivik a neľutujete to teraz spätne? Prípadne nev…
@silvusiatkoo nie nelutujeme. Byvali sme v byte viac ako 10 rokov. Prave preto sme mali dvere kvoli hluku a smradu z kuchyne. Inak boli stale otvorene. A vytvorili sme si taku ucelenu dennu cast. A tiez sme si mohli zvacsit kupelnu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od silvusiatkoo:

Dobrý deň, plánujeme kúpiť 3,5 izbový byt v pôvod…
@silvusiatkoo no nie som si istý potom samotnou veľkosťou kuchyne. Býval som kedysi v takom byte, tiež sme prerábali jadro. Ale kuchynská linka bola v tej časti opretá o jadro, kde je tá chodbička. Takže jedáleň bola celkom priestranná. Vo vašom prípade potom bude linka v relatívne stiesnenom priestore. Ale ak vám tam vlezie jedálenský stôl so stoličkami a ešte aj linka, potom je to OK. Záleží od počtu členov rodiny pri stole.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@silvusiatkoo no nie som si istý potom samotnou v…
@zicher áno presne nad tým uvažujem, ale jedálenský stôl plánujeme dať do obývačky, keďže obývačka bude priestranná a veľká. Možno ešte zobrať zo šírky kúpeľne - tým pádom by bola kúpeľna užšia ale dlhšia. Kuchyňa(miestnosť) by bola obdĺžniková a viem si tam predstaviť L-kovú kuchynskú linku.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od silvusiatkoo:

@zicher áno presne nad tým uvažujem, ale jedálens…
@silvusiatkoo potom niet čo namietať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od silvusiatkoo:

@zicher áno presne nad tým uvažujem, ale jedálens…
@silvusiatkoo mali sme to podobne. Nebol problem. Ale najprv si zistite, ci vam dovolia spravit dvojite dvere, predsa je to nosny panel, do toho len tak dieru nevyribes. My sme mali 60 dvere, nebolo to pohodlne ale pouzitelne
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@silvusiatkoo mali sme to podobne. Nebol problem.…
@zita19 ak sa smiem spýtať, prečo ste si nevybúrali väčší otvor? Nenapadlo Vás to vtedy alebo Vám to statik nedovolil? Tie dvojité dvere na nákrese som dala ako príklad, ale určite by sme chceli trochu väčší otvor ako tam je teraz. Ako píšete, musíme sa poradiť so statikom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Nechcelo sa nam s tym natahovat
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?