Ktoré priečky sú nosné?

Ahojte, viete mi z pôdorysu U-ckovych bytov napísať, ktoré priečky sú nosné v ľavom a v pravom byte na fotke? Jadro viem, že nie je nosne. Uvažujeme nad kúpou takeho 3i, no chceli by sme ho prerobiť na 4izbak, tak zistujem, či to bude mozne. Dakujem
Odpovedať
@aadkag Podľa hrúbky stien sú určite nenosné v obývačke kde sú dvere a komora - tie sú tenké. Ostatné steny sú 15cm - neviem či sú nosné ale asi áno. Jadro bolo pôvodne len unakart. Bývam v takom byte.
Odpovedať
@marekp1504 a máte ľavý či pravý typ bytu? Ako ste si ho dispozične prerobili?
Odpovedať
@aadkag Pravý typ. Prerábal som len jadro asi v 2006. Posunul som len záchod dopredu aby za ním vzniklo miesto na práčku. Teraz by som však už urobil asi inak. Z obývačky dvere do predsiene - bola by prechodná obývačka. A z väčšej časti predsiene urobil kúpeľňu. Takže od vstupu do bytu by sa dalo prejsť len do obývačky a z obývačky by bola rovná chodba do kuchyne. Oproti dverám do izby by boli dvere na WC a do kúpeľne. PS: tú chodbičku čo je 80 cm treba jednoznačne rozšíriť aspoň na 90-95 cm.
Odpovedať
Ten aktuálny nápad na zmenu dispozície znie fajn, ak by statik dovolil urobiť otvor na druhe dvere v obývačke. Len trošku nerozumiem tomu, ako máte teraz urobené wc a práčku, lebo na pôdoryse je wc hneď pri stupackach. Či ste vydvihli (podmurovali) práčku a popod ňu ťahali vývod z wc do stupaviek? A odkiaľ máte teraz prístup do stupaciek?
Odpovedať
@aadkag pod prackou mám schodik
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?