Klimatizácia - dá sa demontovat a pouzit opäť?

Ahojte, v novom byte ostala po povodnych majiteloch klimatizacia? ma do 7 rokov. My budeme davat novu, ale čo a tou starou? Dá sa demontovat a opätovne inštalovať? Je mi ľúto ju vyhodiť, ak by mohla niekomu poslúžiť. Vďaka
Odpovedať
@krkavcia_mater neviem ktory zufalec by ju kupil, je ich plny bazos. Musis zavolat chladiara, ktory odcerpa chladivo, popripade ju znovu natlakuje pre dalsiu instalaciu. Dopredu si zisti dostupnost (sezona) a cenu ukonu a rychlo ta to prejde 😛
Odpovedať
@rkorba Nerozumiem sa tomu, preto sa pýtam. Nevedela som, že je to také komplikované. Mala som v úmysle darovať ju niekomu, kto si to nemôže dovoliť.. alebo má ležiaceho príbuzného a fakt v Bratislave je ťažko bez klimy. Teraz viem, že pôjde na zberný dvor... 😞
Odpovedať
@krkavcia_mater ja ta neodradzam, len informujem, ze to nie je ako zvesit zo steny televizor.
Odpovedať
@krkavcia_mater no a na ten zberny dvor pojdr akoze nefunkcna 😉 nepocuvajte hned prvu blbost. Kedze ja som to pochopil tak ze idete riesit vymenu kus za kus, teda staru za novu na rovnake miesto tak ju budete demontovat nie ako cigosi sekerou utat trubky a kladivom zhodit zo steny. Cize ju kludne mozete podarovat. Obdarovany si bude musiet zaplatit len montaz a material.
Odpovedať
Dajte na bazos, tam sa o ňu poruvú.
Odpovedať
Profilova fotka
@krkavcia_mater ak to ponáhľa, tak ju daj na inzerát, že ju daruješ. Ak to nie je nejak súrne, tak ju skús dať za nejaké drobné. Ono sa niekto nájde, kto ju ešte dokáže využiť, to by som sa nebál.
Odpovedať
@krkavcia_mater Dá sa to úplne v pohode. Švagriná menila klímu v dome a pôvodnú dala mojim rodičom do domu. Áno, inštaluje to človek na to určený, ale on vie, ako to demontovať, pospájať, naplniť chladiacou kvapalinou a spustiť. Len ako poznamenal palo18 - nedemontovať "na hulváta", že sa poničia potrubia a napojenia.
Odpovedať
Ďakujem vám za info. Predávat to nechcem, budem rada, ak by niekomu pomohla. Idem rovno volať firme na klímu, aby prišla demontovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@krkavcia_mater dá sa to úplne v pohode , vela ludí klímy prenáša z bytu do bytu aj na chatu napr. a pod... 🙂 len na to treba náradie a chladiara...musí sa vysať chladivo , šetrne poodpájať medené potrubia , prípadne prepajací materiál si druhý majiteľ zabezpečí aj sám , lebo zrejme bude mať inú vzdialenosť a inú trasu prepojenia medzi vonk. a vnútornou jednotkou 🙂
Odpovedať
@krkavcia_mater Vieš napísať značku a typ klímy? A to máte monosplit, či multisplit? Uvažujem o klíme do domu...
Odpovedať
Profilova fotka
@roman_x to mi napadlo ako prve, no nechcela som to takto narovinu blbo 😄 ale som rada, ze nie som jedina, ktora takto uvazuje 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?