Dlažba namiesto obkladu

Zdravím, chcem sa spýtať do kúpeľne rozmerom 165x165 na 2,50m by som chcel ukladať dlažbu 45x45 skrz to že dlažba sa mi viac páči ako obklad chcem dlažbu do celej kúpeľne namiesto obkladu. Jedna sa ci mate niekto skúsenosť stým že dlažba je predsa len o niečo ťažšia ako obklad a či mam použiť kvalitnejšie lepidlo ako napr. na veľkoformát.
Odpovedať
@apostol1234 Ja mám v kúpeľni obklad s hrúbkou 0,9 cm. Nemyslím, že by majstri používali nejaké špeciálne lepidlo. Ale ak máš na to, pre kľud v duši použi kvalitnejšie lepidlo.
Odpovedať
Mám ešte jednu otazku jedná sa že priečka kde mam mat rozvody vody a odpadu a elektriky tak je stavana z tehly o hrubke 10cm povedali mi ze ked tam spravim drazky tak je mozne ze stena popraska a ktomu ked tam bude nalepeba dlazba aby to nepadlo
Odpovedať
@apostol1234 No dávať odpad z vody do 10 cm priečky ... soudruzi projektanti asi spravili chybu. Odpadové potrubie má min. 40 mm. Takže ak na tom má byť nejakých 10 mm omietka, tak zoberieš zo steny polovicu. Takže keď bude majster sekať drážku na odpadové potrubie, ľahko sa ocitne s majzlíkom a kladivom vo vedľajšie miestnosti. Ale samotná stena to ustojí, neboj sa. Aj s tým obkladom. Niekedy priečky robia aj zo 7,5 cm ytongu.
Odpovedať
Dakujem krasne za info
Odpovedať
Spravia to tak ze tam dolepia ytong 4cm alebo inu znacku a do toho sa spravia drazky aby nepresli nahodou do druhej izby
Odpovedať
Profilova fotka
Nemyslim si, ze sa toho treba nejak bat. Vsak zase ta dlazba tiez nevazi neviem kolko, ze by sa to tam neudrzalo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?