Aku suchu techniku vyrovnania podlahy vybrat?

Profilova fotka
Prosim o radu, typicky problem - bukove parkety (2cm), zvlnena podlaha. Takze pod parketami heraklit (4 cm) a pod tym piesok (4cm) - nastatie cisty a suchy. Kazdy majster ma vlastny nazor. Nakoniec sme sa rozhodli, ze piesok ponechame - nechcem vyhodit 4 cm materialu, aby som ho nahradila este drahsim. Dame parozabranu. A teraz otazka, co na to? Sme na najvyssom poschodi (bez vytahu). Podlaha nesmie byt hlucna, ale mala by byt lahka. Nemame podlahove kurenie. Kvoli nosnosti chceme ist do sucheho riesenia. Moznosti: System Rigidur E25 + kolmo na seba polozeny tvrdeny podlahovy polystyren; alebo System Cemwood + kolmo na seba polozene OSB dosky; alebo system Liapor + kolmo na seba polozeny tvrdeny podlahovy polystyren; alebo Knauf + kolmo na seba polozeny tvrdeny podlahovy polystyren; alebo EcoPearls + OSB; Vie mi niekto povedat, co je najlepsie? Lebo propagacne videa a majstri maju kazdy vlastny nazor. Samozrejme, vsetko stoji astronomicke sumy momentalne. Kazdopadne, preco sa nemoze polozit naspat heraklit? Budem vdacna za infomovanu radu. Dakujem.
Odpovedať
@jana_koprivnakova Ak si limitovaný hmotnosťou, tak zabudni na OSB dosky. 22mm hrubá OSB doska rozmeru 2500mm x 1250mm váži 43kg !!!
Odpovedať
@gervero to sa Ti zda vela? Ved to je len 13kg/m2 Asi si este nedrzal Fermacell?Beton 5cm vazi 90kg/m2
Odpovedať
je to uplne jedno, vsetko to su vacsinou systemove navrhnute riesenia, takze sa rozhodnite podla ceny a dostupnosti inak tu o tom budete diskutovat este dlho ... aj tak sa nebudete vediet rozhodnut ...
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan a co si myslite o pouzitie Isoveru? na to OSB ktorá je osadená v zeleznom rame. Dakujem
Odpovedať
@jana_koprivnakova vsetky vyssie spomenute vyrazy zneju draho 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@jana_koprivnakova Dobry den, riesime rovnaky problem momentalne - ako ste to nakoniec vyriesili a kolko to stalo na m2 ? Dakujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@jana_koprivnakova Dobry den tiez by zaujimalo finalne riesenie?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?