Zrubový obklad a paropriepustna folia.

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte mam drvenu konštrukciu a chcem dať na obvodove hranole nabiť paropriepustnu foliu a na ňu dať priamo zrubový obklad.Niekto mi zas hovoril,že tam mam dať akesi laty na odvetravanie.Ja chcem dať zrubovy+paropriepustnu foliu+vzduchoprazny priestor a potom dať už z vnuta tatransky profil,možno ak sa rozdodne tak steny zateplim,jedna sa o vykendovu chatku.Ďakujem za radu
Odpovedať
1
2
Parozábranu som sa snažil dávať podľa jedného návodu z netu,ale je to tak ako ste písal,všetko zalepené,či nie je pri Tom vydutom prienik to neviem to by sa muselo celé zhodiť a to nemienim robiť.Zhotobiteľ hovoril že keď začínali s domčekmi tak sa im stalo že vyfulo dosky,potom tak nenatlacali pero-drazky a ešte spomínal že vplyvom rozťażnosti môžem vidieť bledé medzery medzi doskami čo aj v lete bolo,no teraz to už není vidno, takže asi preto to vydutie.
Odpovedať
Bolo to skladané klincovačkou,skrutky by to možno podržali alebo by to prasklo, skúšal s to pritlačiť rukou a dosť to drží,neviem či by to pomohlo skrutkami a to by som mohol iba v mieste kde je to klincovane tam sú hranoly.
Odpovedať
@adrika37 chápem ☹️
Odpovedať
Na fotkách je vidieť čo dom spomínal medzery medzi doskami,teraz tie medzery niesu,doska sa natlacila na ďalšiu a vyfulo ich.
Odpovedať
Tu je to dobre vidieť pri zväčšení medzery a garáž niesu.
Odpovedať

Odpovedať
@adrika37 no veru nechapem preč to teda vydulo. Ja ked som daval zrubovy obklad tak som počital s tym, ze tie spary bude vydno ked to bude pracovat tak som perá ponatieral a az potom som to montoval
Odpovedať
Tu boli steny už komplet zmontovane v stolárskej dielni.Pozri si na Facebooku domcekovo-sk,tam sú chatky
Odpovedať
Profilova fotka
@adrika37 aha, tak to skor vysvetluje situaciu :). Ak sa to cele natesno a suche zmontovalo a potom dalo von, tak samozrejme drevo sa roztiahne a katastrofa je na svete. Aj ked sa montuju OSB dosky, vyrobca odporuca dosky par dni skladovat na mieste kde sa budu montovat.
Odpovedať
@majkoj tak tak každy odporuča pred montažou nechať obklad aklimatizovať na danom mieste 2-3 dni aby sa prispôsobil danej teplote okolia.
Odpovedať
Ale domček bol vyrobený aj montovaný v auguste a až teraz sa to stalo a aj dosť pridávalo predtým a nič aj mrzlo,uvidím ako sa to bude správať ďalej.
Odpovedať
Natesno to nebolo,bolo vidieť medzery,teraz je to na tesno.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Myslel som prsavalo.
Odpovedať
@adrika37 základná chyba je klincovanie fasádnych dosiek. Tie sa musia skrutkovať nerezovými skrutkami. A proti vydúvaniu od vlhkosti by pomohol aj kompletný náter fasádnych dosiek zo všetkých strán pred ich montážou. Teraz odporúčam minimálne poskrutkovať to odvonka
Odpovedať
Presne ako pise Jakino, nerezove skrutky su zaklad (pretoze nahrdzaveju, ine po par sezonach nevyzeraju na fasade vabne), kvalitny rost, paropriepustna folia (pouzil som 150gr, za nou vlna) a malo by to fungovat. Pouzil som obklad na zo zruboveho profilu (hrubka 30mm, sirka 30cm).
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
ZDravím, prosím chcel by som sa spýtať k téme... plánujem v pivnici drevený strop a z vrchu naliať betón, len potrebujem dat medzi to nejakú vrsvu aby betón nepozatekal na ten strop, viete poradit nejakú vzdušnú fóliu? díky.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?