Topas 79/283

Zobraz úvodný príspevok
Caute, ma niekto postaveny tento domcek? Popripade co na neho hovorite? Ocenila by som nazory, rady aj kritiku. Dakujem http://www.erlis.sk/projekt/topas-79_...
Odpovedať
1
2
@sysell Lebo keď nemá nejaký debil prilbu a má úraz, na jeho invalidný dôchodok, alebo na vdovský dôchodok jeho paničke sa BOHUŽIAĽ skladáme všetci!!! @plamen Ale pochopil som Ťa moc dobre. Ale keďže nie každý pochopil, kde by to tu celé dospelo, keby neboli nijaké pravidlá, preto musia podobné nariadenia. EU by som vyčítal ÚPLNE iné veci ako normy na EPD.... Robil som vo veľkej firme, ktorej existencia závisela na plyne. To ste mali vidieť tú paniku, keď bola plynová kríza! 1700 ľudí mohlo skončiť na dlažbe! Počítali sme dni, koľko ešte vydržíme, museli sme odstavovať časť technológie. Keby sme vtedy poslali zamestnancov, aby išli po okolí a zastavovali ľuďom plyn v barákoch, nestíhali by sme im vydávať kľúče!!! Plyn a elektrika sa má používať na lepšie účely, ako vykurovať atmosféru cez zle zaizolované domy. Ťažko sa argumentuje nutnosťou šetrenia zdrojov v blahobyte :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@gabika223 V niečom máš pravdu - a v niečom nie... ;-) Napríklad tepelné straty objektu sa počítajú tak, že cca 45 % pripadá na "vplyvy používania objektu" - t.j. predovšetkým na užívateľské zlozvyky. Že otvorím dom, keď doň vchádzam, je jasné. Musím. Ale musím nechať otvorené dvere na dome, ak idem vysypať smeti, alebo sa zarozprávam so susedom...? Ja Ti poviem, že čo by bol najprirodzenejší regulátor ľudského správania sa: zdvihnúť ceny energií aspoň na 5- násobok. Ej, ale by všetci začali šetriť. A zatepľovať. Ale pokiaľ je tu vláda balíčkov, pokiaľ sa umelo dotuje plyn, ťažba uhlia.... - tak sa plýtva. Vieš o tom, že na hornej Nitre bol za socíku z nováckej elektrárne v ovzduší taký sajrajt, že každé tretie dieťa malo problémy s prieduškami...? Spotrebu energií a tvorbu exhalátov treba regulovať. Buď cenami, alebo zákonmi. To je normálne, že Putinovi ročne posielame miliardy eur za plyn len preto, že kúrime do luftu...? Nie je normálnejšie si tie prachy vraziť u nás, do kvalitnejšieho bývania, do kvalitnejšieho života...? :-)
Odpovedať
@leonardom ale ved ja s tymi vecami suhlasim - tak ako tu pisu viaceri predo mnou...kto si stavia dom svojpomocne tj. asi sa aj trocha stavbarine rozumie a snazi sa v ramci svojich moznosti svoj dom co najlepsie zateplit, zaizolovat atd....katalogove projekty su najlacnejsie - cize ludia ako my si ich kupia a ak autor projektu suhlasi so zmenami tak je to ideal...kedze my nebudeme presne podla projektu sekat elektricke zasuvky presne ako su uvedene v projekte ale tam kde ich budeme potrebovat ...atd atd atd...cize projekt je pre nas potrebny pre potreby stavebneho konania...samozrejme ze vysledny dom sa musi zhodovat s projetkovym :-D :-D :-D :-D ...to ze ja si v konecnom dosledku ten dom "vylepsim" je dobre len pre mna... verte mi ze my si svoje naklady na energie strazime...ci uz plyn, elektrinu ale aj vodu... keby sa zdvihli energie co i len na dvojnasobok ...aj tak na to doplatime len my "priemerny"....ti ktory vo velkom plytvaju na kureni a energiach su "zahojeny" a to ze ceny by sa zdvihli o 10-nasobok by znamenalo asi to ze namiesto toho ze tento rok prepusti z firmy 5 ludi bude musiet prepustit 15 ludi aby naklady na jeho luxusny zivot ostali pokryte... :-(
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?