Štúdia rodinného domu

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý deň, poprosil by som o postrehy a návrhy čo a ako lepšie vyriešiť. Máme zatiaľ len prvotný návrh-štúdiu na atypickom pozemku. 3-4 členná rodina. Ďakujem
Odpovedať
1
2
@matej_sedliak tiež by som do obyvacky este pridala okno... asi aj tak to okno v obyvacke Vam statik zúži, lebo stena tenučka 30 cm nemoze niest 2preklady ...aj nad oknom v obyvacke a aj v kuchyni ..urcite tam statik navrhne sirsi zelezobetonovy stlp aby niesol preklady a aj dosku a pri prekrytej terase...tam asi skutocne budete mat tmavo
Odpovedať
Profilova fotka
@mellie111 okno chceme určite pridať niekde v časti jedálenského stolu a zároveň by sme chceli vrchnú časť terasové prekrytia mať pohyblivú, aby sa dala podľa potreby nie len naklápať, ale aj úplne stiahnuť. Ďakujem za postrehy
Odpovedať
@matej_sedliak ja nie som fanúšik takýchto prehnaných priestorov, ale ok, to je vec názoru. Čo mi vadí na kuchyni, je taká akasi nemotornost, zbytočné obchadzanie okolo toho ostrova. Zrusila by som tú kvázi stenu, o ktorú je ten ostrov opretý, otočila ho o 90 stupňov, a určite naň nedavala varnu dosku. Ostrov je skvelý keď je prázdny a slúži ako veľkorysá pracovná plocha, resp keď sa pri ňom stoluje, nechce predsa nik schytat frkanec od oleja a pod. Tento dom mi príde na taký veľkorysý americký štýl a na tvojom mieste kuknem pár dielov Property Brothers, Love it or list it a podobných reality show a nacerpala by som inšpiráciu, ako to spraviť dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi V čom sa Vám zdajú prehnané?
Odpovedať
@matej_sedliak veľkostne prehnané. Ale ako vravím, to je vec názoru. Ja myslím skôr minimalisticky a ekologicky. Ani náš dom mi už dnes nevyhovuje, preslo 15 rokov od prvej myšlienky, že aký dom a dnes by mi stačilo aj niečo o polovicu menšie. Ale na to som prišla až vekom a časom. A to my nemáme 20m2 izby ale podstatne menšie.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 tie vchodové dvere sú dobrý postreh, to určite dáme prerobiť. Okno chceme určite v obývačke pridať. Neviem, zatiaľ neuvažujeme o sprche dole. Človek po cvičení vyjde hore, osprchuje sa, prezlečie. To sa mi zdá v poriadku. Prakticky by bolo lepšie mať práčku hore, ale ak budem chcieť dať uschnúť prádlo von tak z technickej miestnosti by to bolo lepšie ako po schodoch dole.
Odpovedať
Profilova fotka
Kam pracku, zalezi co s pradlom budete robit, ci viac susit v susicke, ci vonku. Prip susenie vonku jemnych veci moze byt na balkone na nie vysokom skladacom stojane. Nepozves zacvicit si s tebou tvojich znamych? Pre nich by bola sprcha. Neviem aku velku posilovnu ti treba, no ak bude v TM aj pracka, aj susicka, nejake miesto na zehlenie, ci skladanie, drez a vsetka technika, mohla by byt vacsia. Ak by ste v dalekej buducnosti nepotrebovali posilovnu, spravila by som tam moznost mat izbu a teda mini kupelnu, sprcha, umyvadlo, na taky priestor... Ked si pozries m2 dennej casti a m2 posilovne, viac by sa ich zislo do dennej casti. Tiez izby su pre mna predimenzovane, ale to je indivindualne. Ked je detska pre dve deti a tolko m2, preco nemoze byt vacsia? Namiesto takekej velkej pracovne - mensiu pracovnu a vacsiu detsku, s takym "myslenym" oddelenim pre oboch. Inak oba podorysy su nemastne, neslane, chcelo by to nieco viac.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?