Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@marika1978 my sme nepridávali nič navyše, šli sme podla projektu, ale podkrovie nebude obytné, len tam máme priestor na skladovanie harabúrd :-D krov máme väzníkový
Odpovedať
@zuzula80 tak ked je vaznikovy moc tam teda sa skladovat neda :-D :-D :-D
Odpovedať
@1222bazant ale on je riešený tak, že tam bude odkladací priestor, máme to aj v projekte od krovu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 dakujem ale mia mi nenašlo a treba napísat iba mia alebo aj niečo iné???
Odpovedať
@pauloo mia. musis napisat za tym menom bodku, ma to tak v nicku ;-) mimo toho byva uz aj norberts
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 dakujem uz som našla :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, chystame sa stavat a chceli by sme ho vidiet na zivo, ci nie su izby male. Mate ho niekto postaveny v okoli BA, SC, TT? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@fibca cca 7 tis. eur :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@patrikasabi dakujem za info ;)
Odpovedať
Profilova fotka
Dnes sme boli na vystave v Nitre... ak mate cas, vybehnite ;) Prijemne vystavovatelske zlavy a kopeeec inspiracie ;)
Odpovedať
Profilova fotka
je vela dat elektrikarovi 4300 eur za prace a material na komplet aj s reviziami, bleskozvodmi, hromozvodmi....... ? :-S
Odpovedať
@silvia167 Materiál výjde 400 eur a zvášte si či neexistuje lacnejší elektriár. :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@radopp 400 material na elekt. na celu stavbu aj s reviziami a bleskozvodom hromozvodom ? =-) tak sup sem s cislami, kde sa na taku sumu dosiel... :-N pretoze co ja viem, len revizie nas vyjdu na 150 € nehovoriac o cenach privodnych kablov , isticov, zasuviek .. celkovo nas vyjde material na elektriku hrubu aj dokonocacky ( zasuvky ,vypinace ) + revizie do 1500 € a to po znamosti a nepočítame prácu . ktoru ani pocitat nebudeme
Odpovedať
@silvia167 my sme ratali s muzom, ze material vyjde asi 1700...bez garaze..cize 4300 je vela podla mna...a my sme dostali ponuku od elektrikara za 2700 a to sa nam zdalo vela.. :)
Odpovedať
@radopp @lucka1987 @hexina Luckin odhad na material - elektriku je najbližši realite...suma 400e je tak za vypinače, zasuvky a nejake ističe... ale aj na hrubu elektriku je to malo..Viem to mame to čerstvo za sebou a teda mame všetko s nejakymi zlavami ... Cenu prace netušim, elektriku nam robi dedko.
Odpovedať
@silvia167 ja si myslim že ak cena materialu na komplet elektriku je cca 1400-1500e, hromozvody -bleskozvody od nas jeden pytal 600e ale to už neviem či aj s materialom to bolo alebo len za pracu ...tak pre majstra za robotu vychadza cca 2000e zarobok... čo sa mi zda dost... ale je to moj osobny nazor...nam robi elektriku aj hromozvody rodinny prislušnik.
Odpovedať
@hexina @katarinka2010 katka bol u nas svagor elektrikar, a ukazovala som mu sumy, co si mi pisala.. on ma v hlave tieto ceny vypinacov, pozeral projekt , a kedze sa da vela veci vybavit bez papiera, tak sme sa dostali k trochu nizsiemu cislu .. teda ako povedal do 1500 € s garazou sa musime materialovo aj s reviziami zmestiti na komplet. kedze hovoril, ze v tom bungaci su velmi jednoducho probene rozvody, ze to dost napomaha dobremu rozpoctu... hovorila som mu aj o sume 4 tis aj s pracou, a sa len usmiel, ze su taky veru co tolko beru... on osobne odhahoval cenu prace na max 2 tis €, ak by to robil sam + material
Odpovedať
@katarinka2010 mimochodom ty si este pokope ? :-D :-D :-D
Odpovedať
Začali sme :)
Odpovedať
@dunnyus super, gratilujem k prvemu kroku.. my uz amme platnu od minuleho roka. teraz cakame na spravoplatnenie stavebka a ideme tahat mury :-)
Odpovedať
@dunnyus Tak nech sa dobre kope :-) @lucka1987 U nás na pozemku máme ešte sneh, na ceste je veľa blata a rozmáčanej pôdy. Boli sme zakreslovať elektriku ale poviem Vám v dome bola poriadna zima. Musíme počkať na okná, ináč je tam veľký prievan, takže ťažko sa niečo robí. Vyzerá, že trámy pekne preschli, treba podoťahovať na krove všetky šróby. No a pomalým tempom budeme pokračovať v ďalších prácach. Čo sa týka tej elektriny, ujo ktorý bol kresliť povedal, že materiál nás vyjde okolo 2000€ (nemáme ešte ani prípojku, takže vrátene nej) hromozvod sme zatiaľ nepočítali. @katarinka2010 Prajem nech všetko dobre dopadne, a potom hlás keď prídete z nemocnice aby sme mohli blahoželať :-) :-) :-)
Odpovedať
@ivetbal nam sa sneh roztopil akurat vcera, posledne flaky snehu zmizli ale je tam blato. mozno cez vikend ak sa to preschne tak chceme zacat pivnicu robit. nemame na nej podlahu zabetonovanu a nie je ani hlina vykopana.. takze to su urcite dva vikendy roboty.
Odpovedať
@katarinka2010 Ahoj, my zacneme onedlho, este doladujeme posledne detaily. Staviame bez garaze, bez zastavanej terasy.
Odpovedať
@turanovci Máme ďalšieho člena 333-ojkárov? Tak vitaj :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@turanovci @dunnyus Vitajte :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal @lucka1987 Dakujem za pomoc...
Odpovedať
@lucka1987 :) No ešte mam tyžden... S tou pracou neviem naozaj kolko beru elektrikari...ja len vidim čo tam je roboty na tom.. a kolko to dedkovi cca trvalo...a za tyžden efektivnej robotky 2000e sa mne zda dost.. ale teda neviem ako si cenia pracu...nakoniec su už len vypinače a zasuvky a take veci zvladne každy chlap si myslim... ale ak je to aj tolko nehadam sa,..
Odpovedať
@turanovci Super,vitaj. Je to dopohody domček. Držim palce
Odpovedať
@katarinka2010 hej to mas pravdu.. ono svagor hovori, ze si bezne pytaju 7 € na hodinu a to vravi, ze zamerne natahuju cas mnohí elektrikari, nie su zly, pracu si urobia super, ale natahuju samozrejme.. ono zas je to aj vec zodpovednosti, ze elektirka nie je vec, ktoru si clovek doma urobi na kolene, teda moze, ale nesie aj riziko.. ts manzelom to pozerali a povedal, ze za dva vikendy ( kedze v tyzdni budu v praci ) to musi byt hotove ak to bude robit ona mm mu bude pomahat. tak uvidime.. uz len cakaaaam na tu pravoplatnost.. som ti nepisala co sa nam stalo ? ja som myslela, ze ked nam domov pride list doporuceny o stavebno povoleni, ze pockame mesiac alebo 15 dni a ide sa na to.. a blba som zistila, ze to je zlzitejsie... teraz este oznamenie o stav. povoleni slecna z uradu poroznasala ostatnym, kedze su to zvacsa rodina a susedia, a urady. a navratky jej este neprisli.. a kym ich zozbiera a kym budeme mat stretko na stavebnm urade. skoro ma piclo. n fakt som nevedela, ze este tieto ukony sa robia... myslela som, ze to uz mame hotovo.. :-N ]-( a tak cakaame a cakaaame.... ]-( ale aj tak u nas je este trosku zima, tak sa neda murovat, takze apson mesiac to chce este cas. ved platna je tak uvidime... ak dostaneme peniaze, tak nase sny su na rok v lete sa stahovat :-N
Odpovedať
@ivetbal Diky. :) No ked budu okna tak už sa bude inak robit...ja si pamatam ake bolo bezvyznamne zametat ked neboli okna a dvere... všetko to fukalo uplne mimo... Už je celkom teplučko, robota vam pojde jedna radost, len ešte to blato musi uschnut. Aj my chodime zablateny, prachovy, špinavy od tial vždy. V zime sa strašne tažko robilo, všetko dlhšie trvalo, chladno bolo, kratko svetlo. Držim palce.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?