Príjazdová cesta a IS 100m od hranice pozemku

Profilova fotka
Ahojte. Chcem sa opytat na radu niekoho kto ma pozemok nejak takto daleko od cesty a IS. Pozemok mame darovany zadarmo - je na konci zahrady nasich svokrovcov. Cize budeme musiet pozdlz zahrady riesit cca 100m prijazdovu cestu a tahat IS . Chceme sa napojit na vereny vodovod a elektrinu (plyn nie). Je na to potrebny projekt? alebo to vieme riesit samostatne cez vodarne a elektrarne a tak? lebo projektant nam urobil cenu za takyto projekt 700 e...niektory vravia, ze na to projekt netreba..tak neviem teraz vobec...a dalsia vec ake problemy ste mali s takou dlzkou p.cesty? napr. projektant vravel , ze bude problem napr. pri bezp. povoleni, napr hasici...ze iba do 50m mozu cuvat ci co, a viac ako 50m je potrebne spravit nejaku otočňu alebo co... ( to by sme neradi, lebo uz aj tak nemame veliky pozemok)...dakujem za kazdu radu a kazdu skusenost na co si dat pozor a ako najlepsie co riesit :)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpovedať
Niektory vravia ze netreba...hmm...a kto? Taky co to nikdy neriesil? Samozrejme treba projekt, aj otocnu a vsetko na vase naklady. Projektant ma pravdu
Odpovedať
má tá príjazdová cesta šírku 3 metre?
Odpovedať
@tutkovci projektant je v tomto pripade ten co vie co a ako, no a za to, ze vie co a ako mu treba zaplatit.
Odpovedať
Profilova fotka
Čo sa týka otočiska, tak naša cesta je 297m dlhá a otočiská máme dve, v strede a na konci ulice, keďže je slepá. Určite to nie je 50m. Zas na druhej strane cesta je podľa projektu široká 5,5m...
Odpovedať
@tutkovci ssd už dnes nevyžaduje projekt prípojky ku novému pripojeniu. Stačí čestné vyhlásenie, že boli dodržané podmienky pripojenia, ktoré oni zadali. U vás na východe ale zrejme ešte projekt potrebujete: https://www.vsds.sk/edso/domov/odbera... http://www.vodarne.eu/index.php?id=zi... Ak idete zatiaľ len robiť prípojky, tak by malo stačiť ohlásenie stavebnému úradu. Ten projekt by ste mali potrebovať len pre elektrárne. Mimochodom. Ak niekto chce 700€ za projekt prípojky, tak to je samozrejme blud. Ceny idú okolo 100€. Teda ja som tak platil v Žiline tu: https://binostefan1.wixsite.com/bino A internet vie vypľuť aj nižšie ceny: http://www.pripojka.eu/cena-elektrick...
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 3,5 m
Odpovedať
@tutkovci Komu patrí tá parcela 85/3? To fakt chceš stavať tak, že bude mať dom na konci jedného 100 metrového koridoru ohraničeného dvomi plotmi? Vieš si predstaviť svoje deti, ako idú domov peši po tej ceste? Síce sa hovorí, že darovanému koňovi na zuby nepozeraj, ale tento dar naozaj nie je dobrý.
Odpovedať
@tutkovci A ešte je otázne, či ti vôbec stavebný úrad dovolí tak vzadu stavať. Už si sa informoval na stav. úrade?
Odpovedať
No my teraz budujeme ulicu, 6 ludi(3 na kazdej strane) dlzka 120m sirka 5m. Projekt(na cestu) byť musí lebo aj vynímať cestu treba na ostatnú plochu. Tam sa bude musieť riešiť územné konanie(zatiaľ stačí) ..v projekte je aj otočńa na konci... Vodu elektrinu riešime sami, cez cudzie parcely(samozrejme so suhlasmi) 130m ,mame umiestnenu vodomernu sachtu(vacsiu) ,tam budu vodomery a rozbocky pre 6 ludi. elektrinu riesime dole pri ceste bod pripojenia tam aj bude elektromer a 250m káblu mi to vychádza k domu aj s 20m rezervou.. Ešte máme aj hydrant umiestnení pri otočni... Platíme si to sami obec nedá nič nemajuu love :D -... To sa chcem spytať niekoho ,230m káblu 4x25mm AYKY ,dole bude pri bode pripojenia elektromer a na tej dlžke su nejake straty ? Mne bolo povedane že to je okolo 3% straty ....len sa bojim či to nebude viac :D aby sa mi netočil jak stotinovky
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 No ako som spomenula je to dar a dost nas to odbremeni - inak u nas pozemky s rozlohou nejakych 500-600 m2 idu okolo 40 -45 tisic ( ani nie ze stavebny - vedlajsiu zahradu rozparcelovali - stale je to zahrada - vlastne rovnako ako mame my a za take ceny sa predava) ..takze nie je to malo. dalsia vec je, ze budu tam len nasi nie cudzi..horne pozemky nad nami maju muzovi surodenci (do buducnosti ale pochybujem , ze sa tam obaja zbuduju)..myslim, ze pre deti nie je katastrofa prejst 100 m od cesty :) nie je to zase 5 km...viem, ze to nie je uplne idealny pozemok, ale ludia sa vselijako buduju...navyse nechcem hladat pozemok v inej dedine/meste - pretoze tuto mam aj rodicov aj svokrovcov a vlastne celu rodinu, cize dalsia pomoc...a ta parcela patri iba nasim trom pozemkom - susedia z druhej strany po nej chodit nebudu.
Odpovedať
@tutkovci vseobecbe pozemky stavebne niesu vedene ako stavebne. Su to zahrady, orne pody atd...to sa meni, az pri vybavovani stavebneho povolebia. To len taky dodatok...ale tak treba si uvazit aj udrzbu cesty v zime, naklady za inzinierske siete, projekty, ci vobec stav.urad dovoli stavat na tom mieste atd... pokial vam ten pozemok vyhovuje a ste ochotny aj tak na nom stavat, tak preco nie
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tutkovci poviem náš prípad. Sme traja súrodenci a otec nám daroval pred dvoma rokmi každému pozemok za svojím domom, presne vaš prípad ako ste dali obrázok, na začiatku 85/3 je vodomerna šachta s tromi vodomermi a jedna el. Skriňa s tromi elektromermi, tak aby mali vodári a elektrikári 24h prístup, potom sme ťahali odtiaľ až na každý pozemok pripojky, cesta je zakreslena ako spevnená plocha čiže netreba žiadny otoč nič.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
ahojte...prosim neviete mi poradit? momentalne ideme tu prijazdovku a IS tahat k pozemku v najblizsich dnoch...bola som sa na obecnom urade pytat, ci na to nieco treba - ohlasenie alebo ziadost, proste nejake tlacivo ci treba dat na urad (aby bolo vsetko na poriadku a nevyrobili si zbytocne problemy). pani na urade mi povedala, ze treba ohlasenie drobnej stavby. Na druhej strane starosta mi povedal, ze nic netreba, ze naco som za nou isla, vobec som pred nou nemala rozpravat. A ze az ked sa budeme chciet pripojit na verejny kanal a tak, ze az potom bude treba podavat ziadosti, ale ze na samotne vysypanie cesty a nahadzanie rur a kablov do zeme netreba. Tak ja som z toho teraz zmatena uplne. Treba daco ci nie??? inak som pozerala tlacivo na ohlasenie drobnej stavby a tam su take veci, ze vyjadrenie susedov a tak, co mi pride uplne blbost, zeby som musela pytat suhlas susedov na to, ze vykopem rigol a hodim do neho kable, rury a zasypem strkom. Neriesili ste to niekto, ze viete poradit? dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?