Poschodový dom alebo bungalov?

Zdravim premyslame nad stavbou domu pozemok ma š.23m d.35 Nechceme zabrat cely pozemok domom tak premyslame nad https://www.eurolineslovakia.sk/sk/pr... Alebo srdcovka https://www.z500.sk/tovar/22/elegantn... Ideme nam o to ci bude nakladnejsia výstavba poschodoveho ako bungalovu.
Odpovedať
@munik1211 Ak chcete stavať svojpomocne tak na to je vhodnejší bungalov, ale inak pri rovnakej užitkovej ploche to vyjde asi rovnako. Ale ten poschodový dom čo ste dali je podstatne väčší tak bude o dosť drahší a má komplikovaný tvar, strechu a iné detaily. Pri tej veľkosti pozemku by som už kľudne išiel do bungalovu.
Odpovedať
ja tiez hlasujem za bungalov, to bude aj jedndouchsie a myslim, ze aj menej financne narocne. pripadne ak by ste si chceli nieco spravit aj sami tak to bude lepsie
Odpovedať
Nám projektant povedal ze ci bungalov alebo poschodový, ak to ma rovnaku veľkosť v m2 tak vyjde rovnako
Odpovedať
Profilova fotka
@munik1211 ten bungalov ma moj brat 🙂 dokonca su tam fotky jeho domu este nedokonceneho.... je to pekny bungalov, velky
Odpovedať
Vyhodnejsi aj praktickejsi na byvanie je podla mna bungalov
Odpovedať
@munik1211 Otazka je velmi nestastna. Netusime v akej lokalite by mal dom byt, pozemok sa zda byt celkom fajn rozloha aj na bungalov, zastavanost by nemala byt problem. Dolezite je aj to, ake su v okoli domy, aka je orientacia pozemku a tiez v neposlednom rade Vas vkus. Otazka nakladov je v tomto pripade az ta nasledujuca, pretoze v tom dome budete byvat roky a po 10 rokoch si povedat, ze ste tuizili po niecom inom ale vtedy sa Vam to zdalo drahsie ....no cojaviem. Mozno by bolo dobre najst si porovnatelne projekty bungalovu a poschodoveho domu (myslim tym rozlohou) a vtedy porovnavat. Napr. my sme vzdy chceli prizemny dom s plochou strechou a aj ked nam vtedy kazdy povedal, ze to bude o dost drahsie, ako poschodovy,( omnoho vacsie zaklady, velka plocha strechy, viac obvodovych murov atd...) tak sme si povedali, ze radsej usetrime niekde inde, ale nazor nezmenime. Skuste si zodpovedat na viacero otazok a potom sa rozhodujte :-)
Odpovedať
Profilova fotka
To sa neda porovnat. Podla mna ani ako niektori pisu ze rovnaka plocha rovnaka cena tak to nie je pravda- lebo zlozitost strechy krov aj to je rozlicne a to cenu navysuje. My staviame bungalov s obytnym podkrovim dvihali sme tehlu o dva rady. A teda samozrejme ze to je drahsie ako keby sme podkrovie nedavali. Ale to uz musite vediet co chcete a kolko do toho chcete investovat 🙂
Odpovedať
Keď budem stavať druhý dom, urobím poschodový bungalov. Nezmysel? Tak asi takto - namiesto sadrokartonoveho stropu s nafukanou vatou, kde skladba stropu je okolo 50cm by som radšej spravil betonovy strop, kludne staci liaty beton hrubky povedzme 15cm. V podkrovi kde by stacilo aby sa clovek mohol pohodlne postavit si spravil dielnu/ atelier, satnik, hostovsku izbu a pod. A pokial by slo o zvysenie ceny za betonovy strop, tu by som kompenzoval usetrenim nakladov mnohych zbytocnosti ktore som preplatil niekde inde. O vyhodach betonoveho stropu sa ani nemusime bavit.
Odpovedať
@awril666 to inak napadlo aj mna lebo kamarat stavia takyto bungalow , kde bude v podkrovi jedna taka izba pre vsetky mozne pripady
Odpovedať
Profilova fotka
@pastierik je to super aspon podla mna dobre vyuzite podkrovie. My sme tam spravili kupelnu a dve izby pre deti. A ostatny priestor co ostal tak bude na " bordel" 🤣
Odpovedať
Keď je niečo pre vás srdcovka, tak asi tým smerom by som sa uberal, predsa len aspoň ja to tak vnímam, že dom staviam len raz za život, tak nech to mám tak jak túžime 🙂
Odpovedať
@munik1211 Som za bungalov, ale ten čo si tu dala vyzerá ako stodola a nie bungalov. To by som v živote nepostavil.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@robo91 a podkrovie potom už netreba tepelne izolovať?
Odpovedať
@munik1211 cena jedného či druhého je vždy rozdielna pri inej celkovej ploche a to na investíciu i prevádzku, pri menšej ploche je výhodný len prízemný, no pri väčšej i časť obytnej plochy na poschodí a pri väčšej potrebnej ploche poschodový, plocha schodov je rovnaká vždy , no pri malom dome je to percentuálne väčšia nevyužitá časť, a k názvom bungalov je len prízemný pre mňa je rovnako vypadajúci jeden i druhý , vôbec mi to nepripadá ako stodola, to je len uhoľ pohľadu, každému sa páči niečo iné, nepáčilo sa mi ked sa museli všade stavať rovnaké, to vypadalo ako kasárne
Odpovedať
@zltalienka jasne ze áno. Nedáš vatu vodorovne ale na sikminy. Nehovorím o úspore vaty ako materiáli. Hovorím o úspore stavebnej výšky ktorá sa da zužitkovať pre dve podlazia
Odpovedať
@robo91 čiže dom s manzardkou?
Odpovedať
@zltalienka Asi sa nechápeme 😄
Odpovedať
Počkajte trocha som sa v tom popravde stratil 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Mne sa skor bungalov paci, nepacia sa mi take tie obrovske domy ako sa stavali kedysi, poschodove, ja tomu nejako neviem prist na chut takym opacham alebo akoby som to povedala 🙂
Odpovedať
@hosmanikova ja tomu tiež tak hovorím , taký dom i pre 2 samostatné byty, dnes má 4 izbový okolo 100m2, niekedy bol u nás taký štandart ty máš veľký ja musím mať väčší ale býval v pivnici,
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Tak to bolo, kamarat predaval nedavno taky som, strasne velky, aj pozemok velky a nemohol to skrz to predat, lebo nechcel ist s cenou dolu a teda to sa oplati do takeho domu ist len nejakej viacpocetnej rodine.
Odpovedať
Financne si netrufam povedat co je lepsie, myslim, ze to cca moze vyjst rovnako, takze skor by som sa pozeral asi na to, po com mi viacej srdce pisti, co sa vam viacej pozdava. Ked skor poschodovy, tak smelo do toho. Vy tam budete byvat 🙂
Odpovedať
@munik1211 ako ste sa rozhodli? za mňa bungalov 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?