Pomoc - revízia pôdorysu

Chcel by som poprosiť niekoho šikovného, kto by mi poradil s úpravou pôdorysu... Projektant nám to navrhol takto, už sa ťaháme s návrhom pôdorysu od marca, sme popravde zúfalí.... Projektant tvrdí, že schodisko je kameň úrazu, fakt už nevieme ako sa pohnúť ale nie sme spokojní s uvedeným projektom, teda rozmiestnenie izieb je ako tak, ale obývačka s kuchyňou a následne wc v dennej časti a komora je veľký problém. Ďalej nám vadia zbytočne veľké chodby. Ten nábytok je tam "napackaný" len tak... Celá zadná časť domu 1PP je vsadená do zeme, nakoľko máme svahovitý pozemok. Trváme na oddelení dennej a nočnej časti, pričom wc má byť súčasťou dennej časti pre návštevy. Východ na terasu je z obývačky. Kto by bol ochotný a šikovný pomôcť?
Odpovedať
Ahoj. My sme riesili podorys 2 mesiace a hovorim ze fuu ako dlho 🙂. Tiez sme mali povodne 3WC - dve v kupelniach a jedno samostatne a zrusili sme to samostatne. Neviem kolko Vas je ale realne si myslim ze 2 bohate stacia. Chodby mame 1200 ta ktora ide do kuchyne kde bude aj technicka atd a tie kde sa ide len do detskych izieb a kupeni 1050, tiez sme nechceli siroke chodby. Bola som u kamosky co mala 1100 a prislo mi to zbytocne siroke ale vraj 1050 je minimum kvoli dveram tak sme nechali tak. Ten sklad vedla kuchyne potrebujete? Mate jeden velky na 1NP. Ja by som zrusila WC a aj ten sklad a rozsirila obyvku. Taktiez zuzila chodbu a predlzila tym padom sirku spalne 🙂 Komora je fajn ci?.
Odpovedať
@igor8o8ak jednoducho nie ste s projektantom na jednej vlnovej dĺžke ... vráťte sa z kratšej cesty - radím na základe vlastnej skúsenosti - tiež sme riešili projekt od 07/2019 do 03/2020 a stále to "nebolo ono" - my sme to bohužiaľ dotiahli až do vyhotovenia projektu pre stavebné povolenie ... ktoré sme nakoniec nepodali a projekt máme v šuflíku - prišli sme síce o peniaze, lebo projekt bol kompletný a my sme zaň zaplatili ... ale na druhej strane sme aspoň nezačali stavať niečo, čo sa nám už na papieri nepozdávalo ... Následne sme oslovili iného architekta a ten nám trafil na 1. x 🙂
Odpovedať
@igor8o8ak nezvazovali ste dom tak, ze vysunuta garaz vpredu, a za nou nad nou dom... Vstup do domu po boku garaze rovno k domu, nie zdola.. Garaz vpredu moze sluzit aj ako okrasna teraska s vyhladom z kuchyne..
Odpovedať
https://www.apex-arch.sk/projekty-dom... Nieco take.. Ze garaz vpredu vysunuta.. Ten styl ani tvar domu nepozeraj.. Mozno to by vam vyhovovalo... Myslim ze podobny dom tu aj pan,s nazvom albumu "Srnka v hajiku"... Tak nejak
Odpovedať
@hroma žiaľ vysunú garáž si nemôžeme dovoliť kvôli zastavanosti pozemku, už teraz sme na maximálnej hranici... Ale ďakujem všetkým za reakcie....
Odpovedať
@igor8o8ak a čo presne sa Ti nepáči? Respektíve ako by mala denná časť vyzerať podľa Teba? A ešte otázka: potrebuje taký veľký dom? Zastavanosť na maxime, ja by som dom trochu zmenšila...
Odpovedať
Profilova fotka
@igor8o8ak Ja na tom tiež nevidím nič strašné okrem toho WC a Skladu za obývačkou a okrem toho že celé to je nejaké zbytočne veľké, čo ti teda na tom prekáža. Vyzerá to byť len štúdia čiže by som sa nebál začať od znova ale to by ste si museli prehodnotiť vaše požiadavky lebo by s toho asi vyšlo len niečo podobné ako toto.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?