Názory pri orientácií domu na pozemku

Ahojte, poprosím Vás o radu. orientácia svetových strán a pôdorys domu je vyznačený na OBR. ako by ste zvolili orientáciu izieb podľa svetových strán Dom bude poschodový. Zatiaľ sme navrhli iba rozmiestnenie dole. ďakujem za názory 🙂
Odpovedať
Cely dom otocit o 180 stupnov, tak aby kuchyna bola na sever a obyvacka na juho-zapad.
Odpovedať
@stepannnka A co pristupova cesta, hranice pozemku, vzdialenosti stavieb na susednych pozemkoch? Podla toho co je na obrazku, tak presne opacne, ja by som otocilo o 90 stupnov dolava - sklad, kotolna na sever, obyvacka, kuchyna juhozapad.
Odpovedať
@stepannnka pootocit o 90 ° a este aj prezrkadlit. Obyvacka by isla na JV
Odpovedať
pridávam foto s hranicami
Odpovedať
@stepannnka To mate nejaky katalogovy projekt? Pises, ze horne poschodie este nemate premyslene, tak snad vam to navrhuje nejaky architekt na mieru. Ak on navrhol taketo osadenie, tak to je nanajvys zvlastne. Zmenila by som usporiadanie miestnosti tak, aby bola obyvacka na J-Z, kuchyna bud V alebo S, hostovska na V a sklad, kotolna, schody na S. Dolezite su este povinne odstupy od suseda, predpokladam k susedovi so SZ 5 metrov a k JV 2 metre, takze nebude stacit len cely dom otocit, ale treba ho preusporiadat aby ste dodrzali rozmery.
Odpovedať
@stepannnka na susedných pozemkoch sú už domy? Ak nie, tak by som dom otočila zrkadlovo a dala na 2 metre k SZ strane pozemku. Okná z obytných miestností máš do každej strany, minimálne tú hosťovskú izbu by som inak dala.
Odpovedať
@fokuska nie projekt nieje katalógový, zatiaľ sme si ho vytvorili mi, len sme chceli pomôcť s orientáciou izieb, kde čo umiestniť. áno rátame aj s odstupmi od susedov - a špekulujeme podľa svetových strán ako umiestniť najlepšie izby a potom sa aj posunie dom na pozemku ďakujem ta radu 🙂
Odpovedať
@stepannnka pre mňa nevhodný pozemok pre tento dom ,lebo nejde otočiť dlhšou stranou na J , denné miestnosti na juh a nie obývačku či kuchyňu na sever , dopredu navrhnúť i poschodie musia byť dodržané nosné priečky,len môj názor
Odpovedať
@stepannnka Tak v tom pripade by som zacala kreslit uplne od zaciatku, lebo teraz to "opacne" 🙂 Na sever sa davaju miestnosti ako kotolna, spajza, technicka miestnost, pracovna, satnik, schody. Take, ktorym nevadi (relativne) vacsi chlad, menej svetla, menej slnecnych lucov. Na juh, juhozapad obyvacka, jedalen. Kuchyna moze byt tiez tak, ale nevadi jej ani sever, ani vychod. Spalna idealne na vychod - budi ta ranne slnko, ale cely den travis vacsinou inde. Pri detskych, kde deti travia viac casu ako len v noci spanok, tak moze byt zapad, juh, aj vychod.
Odpovedať
kotolna pri hostovskej... to asi nie. ja mam kotolnu/technicku pri hostovskej cez chodnu (na opacnej strane domu) a je to pocut (rekuperacia, kotol, obehove cerpadla atd.)
Odpovedať
@marekjahoda viac by mi vadilo to, že kotolňa má vstup do kuchyňo-obývačky. Áno tie "stroje" cez 1 dvere trochu počuť, najlepšie je keď je TM alebo kotolňa zo zádveria, teda od obytných miestností oddelená 2 dverami.
Odpovedať
Profilova fotka
Co sa tyka stran, tak tiez by som dom otocila o 180 stupnov. A dalsia vec je, ze tiez by som vymenila sklad s technickou, lebo pri technickej hned izba, tak to nie je stastne riesenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?