Názor na projekt "Poschodový 1018"

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Chcel by som vedieť váš názor na tento typ domu. Plánované zmeny: - sedlová strecha s minimálným sklonom - zmena okien (budú menšie, niektoré budú zrušené) - na pravej strane domu suché státie s prístreškom v celej dĺžke domu,sklon strechy prístrešku rovnanký ako domu. - krytina ALU Maslen http://www.idealnebyvanie.sk/projekt/... Ďakujem Peter
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@vanessa06 Je to katalógovy projekt s nedostatkami ako šatník o ktorých viem a a riešiť sa dá pomerne jednoducho. V projekte ale zmenu zakreslenú mať nepotrebujem.Peter
Odpovedať
@halagacka.peter Sak pochopili sme sa, len ti hovorim ze to okno naboku moze byt problem. Ja mam napriklad projekt domu jednou stranou narazeny na hranicu pozemku tam nemozu byt ziadne okna ani strecha precnievat a na druhej strane mam tri metre od plota. Ale okna na tej strane 3 m od plota mozem mat len do takych miestnosti ktore nie su obytne izby. (Tvoje naboku je do obytnej miestnosti) A v neposlednom rade zober si ze takto minimalne 27 m2 plochy stratis na boku domu - co tam das? Preto som sa predtym pytal ci by Ti nedovolili stavat na hranici pozemku, ziskal by si viac miesta v dome.
Odpovedať
Profilova fotka
Aha s tým bočným oknom. No to áno to by problém možno mohol byť. Uvažujem či by nebol problém umiestniť okno do bočnej strany v kuchyni (JE/Nie je to obytná miestnosť) a okná v obývačke situovať všetky do záhrady. No a stavbu na hranici ešte nemám odkonzultovanú so susedom. Stále je ot OPENED a stále sa aj výber projektu môže zmeniť...
Odpovedať
Profilova fotka
@halagacka.peter .... - Peťo, vyberať dom nie je žiadna sranda... :-D Ten 1. bol priam skvelý. Ak sa preň rozhodneš, neznetvor ho... 8-) Ten bungalov tiež nie je márny (myslím si na rozdiel od viacerých predrečníkov). Okrem iného si môžeš spraviť výlez na povalu a mať skvelé odkladisko. A nemyslím si (na rozdiel od predrečníkov), že by tie šatníky boli nejaké vadné. Podľa môjho názoru aj tento dom je vcelku dobre vymyslený. Nechápem, prečo si napísal, že vieš, že vyzerá hrozne.......(?) Je ale fakt, že na tie dnešné malé (úzke pozemky) sa tie bungalovy nechcú vopchať. Tak potom Ti zostáva len šikovný poschodový s možnosťou odkladiska pod strechou. Ale uvedom si ešte jedno: Asi by si mal Tvoj dom taktrochu zladiť s okolitou zástavbou. Pokiaľ je tam v ulici kockatá architektúra, drž sa tej, pokiaľ sedlové strechy, nejako sa prispôsob. Lebo je to hrozné, ako vyzerajú novodobé štvrte. Tam totiž nie je žiadny urbanizmus. Každý si stavia tak, ako sa mu zachce... Takže ber do úvahy aj širšie súvislosti... 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@leonardom Z m ôjho pohľau vyzerá hrozne použitá krytina a kombinácia fariem. Nie nie som zástancom oranžovo-fialových fasád ale ani šedých. Mám rad svetlé farby. To je ale vec vkusu. Ten dom je má strechu riešenú ako sedlovú z klasických krokiev. Strop tvoría drevené klieštiny. Výber bungalovu je podriadený práve takémuto typu strechy kvôli odkladacím priestorom. Mám rozpracované e-maily na susedov za účelom získania informácie o ich plánoch na stavbu. Budeme to realizovať súbežne a posnažím sa prispôsobiť urbanizmu. Chcem len mať pripravené viaceré varianty abby som potom nemusel pridlho špekulovať s výberom projektov. Za rady ďakujem.
Odpovedať
@halagacka.peter farby fasady su detail to by som absolutne neriesil. Pri takom malom pozemku by bolo super keby ste sa vedeli so susedmi dohodnut na umiestneni domu na tej hranici pozemku, mozno by to vyhovovalo i im. Videl som niekolko krat ze sa dodatocne susedia dohodli a postavili si dodatocne garaze kazdy na hranici pozemku - spojene. Alebo aj domy spojene, tak akokedysi na dedinach, neni to uplne zla vec, usetri, ziskaju , vyuziju sa tym m2 pozemku, a taka uzatvorena zastavba aspon z jednej strany aj robi od ulice vacsie sukromie v zahradach vzadu potom...
Odpovedať
Profilova fotka
Všetko je zasa inak....Čo poviete na tento? http://www.apex-arch.sk/rodinne-domy-...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?