Názor na projekt 140 m2 9 x 15,5 m

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím Vás, vedeli by ste sa vyjadriť k tomuto projektu. Je to individuálny projekt, v poradí asi 45ty, ale myslím, že konečne je to top. Samozrejme predtým ako pojdeme k projektantovi, takže uvidíme čo povie on. Veľkosť izieb (že sú mále atď.) neriešte, takto nám to vyhovuje, a mal som možnosť si vyskúšať byť v takýchto izbách. Sú tam dosadené presné rozmery nábytkov (+nejaké to percento rozmeru navyše) takže všade bude dosť priestoru. Južná strana, pozdĺž domu na ľavo. Cesta od vstupu. Vopred ďakujeme
Odpovedať
1
2
@kashina zahrada sa tiahne za domom, ale nieje podmienka mat terasu na zapad, moze byt aj na juh. zmenilo by to nieco?
Odpovedať
@vianocnydarcek S tym vstupom som to nejako nepochopila - podla nakresu je vstup z vychodu, to by sa nedal obist ten vychodny roh a vstupit do domu zo severu?
Odpovedať
@vianocnydarcek No ty potrebujes mat terasu pri kuchyni, cize na juhu pri kuchyni je to ovela lepsie.
Odpovedať
@madein1974 @mkvm okna v spalni su navrhnute obe po zem, jedno znik bude otvarane ako vstup na terasu. a pravda, v satniku by nemalo byt okno, kvoli tomu tahaniu farby z oblecenia. Mohlo by byt keby sme zakryvali skryne dvierkami. ale vsetko bude otvorene v satniku
Odpovedať
Profilova fotka
@vianocnydarcek my mame v spalni dvere na balkon a dve okna. Kazde rano musim odtahovat zavesy a kazdy vecer zas zatahovat... Nebavi ma to... Ty budes robit to iste, akurat ze este budes muset chodit okolo postele... Nevadi?
Odpovedať
@moratibru Dakujem za nazor, skoda, ale nieje moznost vstupu zo severu, z tej strany je sused, a vstup na pozemok je z JZ-Z. Dalo by sa, ale tym padom by clovek isiel do domu od garaze cca 15m. Spalna je aj z toho dovodu pri obyvacke, ze ak by tam bola detska izba-izby, deti by chodili s kamaratmi ce obyvacku, cize bez sukromia. Takto deti vstupia do domu a idu do izby.
Odpovedať
@madein1974 nevadi nam svetlo v spalni, praveze naopak, v byte mame otvorene zaluzie v noci
Odpovedať
@vianocnydarcek Stale nechapem - vy mate vstup na pozemok z JZ a do domu vstupujete z vychodu? To ho cely obchadzate?
Odpovedať
Profilova fotka
@vianocnydarcek zena rano skoro vstava no ja pospim dlhsie takze mne by to vadilo... A este pozor - okna su na zapad... Cize cez leto tam bude smazit...
Odpovedať
@moratibru Joooj, som sa pomylil uz z toho vsetkeho, vstup je z JV-V
Odpovedať
Ja viem že svetlo ťahá farbu, ( dá sa tomu zamezdiť npr. roletkou) ale vetranie šatníka prirodzenou cestou je na nezaplatenie. Nebudú nočné stolíky ?
Odpovedať
@vianocnydarcek rozmyslala som, preco ste asi nespravili oddychovu / spalnovu cast v zadnej casti domu kde izby by mali okna na zapad alebo juh, ale to by islo o relativne otvoreny plan v prednej casti domu a neviem, ci ste s tymto v pohode - akurat som sa docitala, ze vam nevyhovuje, aby si decka vodili navstevy cez obyvacku, mne osobne to nepride problemove (aspon mas prehlad ;-) ), ale chapem, ze niekomu to moze vadit, ja by som cely projekt zacinala tym, ze vchod by som umiestnila spredu od cesty, ale uplne do praveho roha, cize severo-vychod, tam kde je teraz izba - isla by som stylom ako maximalne eliminovat obytne miestnosti na severe, neda sa 100%, ale da sa, avsak neviem aka je vasa priorita v tomto smere, hned sa tam nuka par verzii
Odpovedať
Článok sa načítava...
@madein1974 Ano myslime na to pri realizacii domu, ze z Juhu a Zapadu bude prazit. diky za postreh, vidim ze to mas vsetko premakane. Toto je nas prvy dom cize urcite bude vela takych veci naco nepomyslime.
Odpovedať
Profilova fotka
Podľa mňa máš veľké chodby a malé izby! Chodby treba minimalizovať lebo na nič iné ich nevyužiješ! -samostatné wc umiestniť pri vchode-pre detská- zväčšiť-aj so sprchou. -vnútornú chodbu zúžiť o šírku WC -zväčšiť ľavú detskú izbu, ako aj kuchyňu -špajzu dať do horného rohu kuchyne -získaš väčšiu technickú miestnosť-solar, výmenník, sklad,atď
Odpovedať
@kashina Ano, viem co myslis, je tu jeden uzivatel chrvacka , ty maju taky domcek navrhnuty, pozri si ich album. pekny projekt, ale skusal som nieco take ale vyslo by to rozmerovo vacsie. Kedze pre nas je zaklad kuchyna, obyvacka a jedalen. Izby su druhorade, z pohladu velkosti, kedze zijeme v rozmerovo takych a vyhovuje nam to. Mal som navrhnuty aj moderny styl, kde by sa to dalo eliminovat tie vsetky veci ohladom oddelenia izieb, vyhodna orientacia atd. ale nebol to kompaktny tvar, ale bolo to rozhodene. a to nechcem z hladiska investicie do stavby a z hladiska teplotnych strat.
Odpovedať
Profilova fotka
@vianocnydarcek Neboj, pri 137 plane to uz bude dokonale... :-) radsej stale prekreslovat ako postavit a potom cely zivot nadavat ... Tiez som staval iba jeden dom, a ano, muslel som na vsetky detaily. Skoro.
Odpovedať
@vianocnydarcek Ok, uz rozumiem. Napriek tomu, ak by aj mal zostat vstup tam, kde je, tak by som vymenila kuchynu so spalnou. Tym by boli obe detske na juh. A spalnu by som dala namiesto tej vychodnej detskej, bola by to najchladnejsia cast domu, co vsak spalni nevadi. Je mi jasne, ze to uz asi nechcete riesit, napriek tomu by som si to s ohladom na to druhe dieta premyslela. Ta izba bude naozaj tmava - my v tom rohu mame spalnu a je to naozaj najchladnejsia a najtmavsia cast domu - dieta by som tam nedala.
Odpovedať
@vianocnydarcek presne zdielam tvoje priority ohladom malych izieb - hoci podla mna su az-az - a kompaktneho tvaru vadilo by ti mat obyvacku juho-vychod s otvorenou kuchynou na severe? s jednym vysokym pozdlznym oknom nad celou kuchynou a potom uplne presvetlenym juhom, aby si zobral vsetko juzne slnko a teplo do obytnej zony? z predsiene by sa mohlo ist aj do obyvacky (navstevy) aj do kuchyne a nezobralo by to ziaden priestor, lebo by sa tak islo z jednej predsiene na severe by este boli kupelna, wc, spajza ci technicke plus by rozvod vody bol, tiez kompaktny na severe iba jedna izba by mala jednu stenu severnu nad niecim takym ste nerozmyslali? plus som si ista, ze su aj dalsie dobre riesenia a urcite existuje aspon jedno, ktore je presne pre vas na mieru, a z ktoreho by ste boli total happy, len ho treba najst
Odpovedať
@moratibru asi mi to vychadza tak, ze tato tvoja uprava a poriesenie WC su take top body, ktore treba vyriesit. s ostatnym nepohnem, kedze vsetko ma svoje dovody, a vsetko nam takto vyhovuje (velkost izieb atd)
Odpovedať
@kashina ano, rozmyslali sme, kedze vsetko kreslim v autocade, tak viem hned povedat ako to vychadza. Skusal som kuchynu hned prvu pri vstupe JV, SZ na konci domu, ale aj na S ako spominas. ale rozmerovo to nevychadza s tymi "servisnymi" miestnostami ktore maju byt na S. tym padom nieco by som musel dat na J. ale akurat ma este nieco napadlo. vecer skusim prekreslit. Tvoj napad mi vnukol myslienku
Odpovedať
@vianocnydarcek ja som si to tu kreslila, len samozrejme nie v programe iba priblizne, ak ma fasada na sirku 9m, veviem z coho stavate, aky mate potom vnutorny rozmer na kratkej strane, lebo ma napadlo, ze chodba do spalni moze byt potom vyuzita ako vyklenok na satnik v spalni na svero zapade, a moze mat hlbku celych izieb na zapadnej strane ak sa dvere do izieb z chodby umiestnia pri kraji, napriklad
Odpovedať
@kashina 9,15m je celkovy rozmer, obv.steny 250mm, priečky 150mm, nosna stena 200mm, ytong. a asi nevies preposlat navrh, ktory si teraz nakreslila?
Odpovedať
@vianocnydarcek mam dva koncepty, ktore by vam nemuseli sediet priestorovo, ale su zalozene na eliminacii severu a tak, teda ake su tie vnutorne rozmery? :-| (nechce sa mi ratat), pracujem popri tom a teraz to neviem nakreslit, mozno neskor, alebo opisem stale je kuchyna na severe s vchodom z predsiene a obyvacka juho vychod z 15 metrov dlzky kolko musi byt dlzka obyvacky, resp, dennej casti?
Odpovedať
@vianocnydarcek naco ma sluzit technicka? ake su pri nej podmienky?
Odpovedať
@kashina obyvacka je teraz 4,2x4,2 ( moze byt 4x4m), jedalen je 4,2x 3,1m ( podla normy aby sa dalo chodit okolo kedze stol je 0,9x2m), kuchyna 3,5x2,6m ( to je minimum), izby 3x3,5m, spalna 4x3,5m (postel 2x2,20m uz s ramom), diky
Odpovedať
@kashina technicka, kotol bojler akumulacna, ak sa vojde pracka (ak nie tak je miesto nanu navrhnute v kupelni), v spajzi bude stojaty mrazak
Odpovedať
@vianocnydarcek ako je norma na sirku chodby? myslim napr v spalnovej casti domu? tieto veci neovladam, nie som od fachu, len ma to velmi bavi ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem, či to tu už niekto písal, no mne rozhodne vadí wc uprostred chodby... radšej by som ho dala namiesto špajze k technickej miestnosti, chodbu by som potom zúžila, čím by sa zväčšila kuchyňa a špajzu by som dala do nej...
Odpovedať
@katarinas ano dakujem, vecer to prerobim a hodim tu podorys, uz mam v hlave aj ako.
Odpovedať
@vianocnydarcek ahoj, podarilo sa nieco nakreslit, celkom ma to zaujima ;-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?