Čo by ste zmenili?

Každá rada je vítaná :)
Odpovedať
Mame podobny dom len kuchyna je na mieste tych dvoch izieb v strede a cela lava cast z obrazku je obyvacka + jedalen. A nemame samostatne wc ale este jednu kupelnu vzadu a technicku v garazi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od milanista:

Mame podobny dom len kuchyna je na mieste tych dv…
@milanista tie 2 izby su na juh tak preto sme to tak nechali
Odpovedať
Profilova fotka
Čo je tá miestnosť bez okna? Zmenil by som vstup do Špajze cez linku aby si vchádzal v strede komory. Určite by som uzavrel zádverie. Čo plánujete mať za gaučom v tom rohu. Pôjde tam knižnica a kreslo? Ak nie, nie je to hluchý priestor? Na prvé pozretie vidím garáž, chodby a potom nejaké malé miestnosti (žial nieje vidno rozmery) Tiež by som si kaťdú izbu skúsil zariadič. Tá spodná decká moc možnosti na zariadenie nemá, ale zasa neviem koľko rokov má obyvateľ izby. Terasa bude s jedálne, alebo z obývačky? Ak z obávašky tek prechod mi príde taký stiesnený. Samozrejme veľa ludí to berie že nábytok sa posunie treba fakt kresliť všetko v mierko čo najpresnejiš budúcemu nýábytku určite sa to v budúcnosti vyplatí.
Odpovedať
Nehnevajte sa ale celý projekt zahodiť a začať odznova. Veľa chodieb, WC v strede domu bez okna, garáž nevhodne umiestnená, obývačka nevhodne riešená, neútulná, zbytočne veľká... Osem dverí na jednej strohej, dlhej nepríjemne pôsobiacej chodbe... príde mi to ako nápravno výchovné zariadenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Otocit dvere do spajze inak sa dnu nedostanes 🤪🤪🤪
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

Otocit dvere do spajze inak sa dnu nedostanes 🤪🤪🤪
@wolodymyr to je samozrejmost😆😆
Odpovedať
urcite uzavrieť zádverie, a možno porozmýšľať nad pridaním jedného wc, na tak veľký dom- teda , na predpokladaný počet ľudí , mi to príde málo
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ettel:

urcite uzavrieť zádverie, a možno porozmýšľať nad…
@ettel 2x wc
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od daviidtuch:

Každá rada je vítaná :)
@daviidtuch tiež neviem čo sú tie miestnosti vpravo a hlavne tá bez okna. Ale teda za mňa asi potiahnuť linku až do konca, vchod do špajze teda v strede spraviť. Gauč vyzerá byť mimo mierky alebo tak nejak divne tam je celý . Zádverie uzavrieť a už teraz si navrhnúť kde bude skriňa a sedenie kvôli dverám. Ak bude garáž na dve autá, tak bránu 5,5m radšej, lebo na dĺžku tam nie je moc kde manévrovať a takto by sa trochu lepšie vchádzalo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od daviidtuch:

Každá rada je vítaná :)
@daviidtuch izby bez okna pri spálni sú isto šatníky. Super vec! Úložného priestoru nikdy nieje dosť keď je viac detí. Ale určite potrebujú deti skriňu alebo aspoň komody aj každé v izbe. Zadverie bude lepšie uzavrieť, viacerí to neskôr dorábali, lebo v zime tade odíde všetko teplo z domu, kým sa rodina vyprace von.. ibaže by ste vždy chodili cez garáž 😉 A čo je to za čelom manželskej postele? Také veľké okno či dvere?? Ja by som radšej mala čelo posteli pri stene, ako okno za hlavou 🤭
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od daviidtuch:

Každá rada je vítaná :)
@daviidtuch Osobne by som tú chodbu do izieb zmenšila pretože je zbytočne dlhá a vytvorila by som skôr niku do tej spálne :) šatník by mohol byť tým pádom na ľavej strane v rámci izby a pôvodný šatník by ostal pre detskú. A tá filtračná miestnosť medzi domom a garážou, prádelňa, sa mi dá zbytočne veľká, zmenšila by som ju a o to viac zväčšila ostatné obytné izby :) A čo sa týka špajze, podľa normy je ideálne jeden rozmer 1200mm, pretože 600 sa počítajú police a 600 prechod, čiže by som možno ju zmenšila na dĺžku, 4m sú zbytočne veľa, a navrhla tam ešte space tower alebo priestor pre chladničku. :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od daviidtuch:

Každá rada je vítaná :)
@daviidtuch garáž zrušiť a postaviť osve. Obyvacku posunut doprava. Spálňu otočiť o 90stupnov doprava a cely ten blok posunúť dole. Spálňu zmenšiť a decke zväčšiť. Teraz je spalna veľká a je tak daleko od obývačky, ze v nej budete len spať...
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od tabitka337:

@daviidtuch izby bez okna pri spálni sú isto šatn…
@tabitka337 áno ta izba bez okna je šatník, to nad posteľou je take úzke okno :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od laura_177:

@daviidtuch Osobne by som tú chodbu do izieb zmen…
@laura_177 vlastne prádelna + technická miestnosť, tepelne cerpadlo + kotol na tuhé + komín
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefanby:

@daviidtuch garáž zrušiť a postaviť osve. Obyvack…
@stefanby ja by som auto vyhodil von na mráz, časy keď maštaľ bola súčasť domu sú preč
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@stefanby ja by som auto vyhodil von na mráz, čas…
@foox som toho nazoru ze ked spravim garaz ako sucast domu teraz tak potom nemusim riesit ziadny bager, drevo, krytinu atd atd na pristresok :) a pozemok mi nedovoluje aby som dal vedla domu pristresok na auto
Odpovedať
Profilova fotka
Ťažko sa vyjadriť keď nepoznáme širší kontext. Aký je pozemok, ako je orientovaný. Aká zastavba sa nachádza v širšom okolí.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od daviidtuch:

@foox som toho nazoru ze ked spravim garaz ako su…
@daviidtuch auto nepotrebuje ďalšiu strechu, má vlastnú, jediné čo dosiahneš ustajnením auta v dome je, že zbytočne zaserieš 25-30m2 obytného priestoru. Jedine že by si mal Teslu, tá vraj nesmie zmoknúť.
Odpovedať
Tiež nechápem prečo by auto malo spinkať v domčeku. Max prístrešok nech na neho nepadajú krúpy alebo aby z neho netrebalo v zime sneho odhŕňať. Možno ak by to auto bolo nejaký háklivý veterán alebo cukríček typu Lambo, Bentley. Za stenou spálne mať detskú izbu mi príde ako blbý nápad kvôli presluchom pri vášnivejšej noci či keď bude drobizg závislý na na trashmetale na bomby. Vlastne ten trash by mi ani tak nevadil ako napríklad Beyoncé - ale vieš ako to myslím. 😁
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?