Aky projekt 3-izboveho bungalovu s dvojgarazou do 144m2 zastavanej plochy?

Ahojte. Neviete o nejakom katalogovom projekte 3-izboveho bungalovu so vstavanou dvojgarazou do 144m2 zastavanej plochy? Viem, ze individiualny projekt je mozno vhodnejsi v tomto pripade, ale zatial skusam takto. Poradte, dakujem.
Odpovedať
1
2
Nikto?
Odpovedať
to ti vychadza zaledva 100m2 ZASTAVANEJ plochy na obytnu cast bez garaze, tak si popozeraj nejake samostatne male bungalovy bez garaze ci ti bude nejaky vyhovovat.
Odpovedať
Vstavana dvojgaraz je podmienkou. Aj na ukor velkosti obyvacky a dvoch izieb.
Odpovedať
@ivo333 Pochybujem ze sa standardne katalogovo navrhuju domy, kde su len 3 izby ale za to dvojgaraz ako sucast domu. Je to maximalne neefektivne a vacsine to teda asi nebude vyhovovat, cize je zbytocne mat v katalogu nieco co si kupi mozno 1% klientov. Na taketo nestandardne (mozno az zvlastne) poziadavky je najlepsie dat si vypracovat projekt na mieru.
Odpovedať
@ivo333 jedine individual projekt. aj ja som to tak riesil
Odpovedať
@ivo333 tu som ti nieco vyhladal, nejake https://z500.pl/domy/szukaj/parterowy... ale napr dvojgaraz 6x6 nieje pre mna dvojgaraz /ja mam jednogaraz 5x6,5 cisty vnutorny rozmer.
Odpovedať
Profilova fotka
so vstavanou dvojgarážou asi ťažko len nájdeš. My sme chceli len jednu garáž ( síce trochu väčšiu ) ale už takých projektov bolo veľmi málo ( ak boli tak potom to bolo na úkor ostatného priestoru v izbách. Prezerali a googlili sme dosť dlho, ale nenašli sme taký aby nám vyhovoval tak aby bola aj garáž aj normálna veľkosť izieb. Lebo keď už ideme do domu nie je rozumné mať garáž na úkor iných izieb tak sme si dali vypracovať individuálny projekt kde sme si navrhli všetko tak ako sme potrebovali. Lebo katalógové projekty sú väčšinou bez garáže a ak sú s garážou tak jednou ( ako možnosť si vybrať ju dorobiť v prípade záujmu ) takže určite je v tomto prípade lepší individuálny projekt
Odpovedať
Fu, akoze mat velku dvojgaraz na ukor inych miestnosti je pre mna ozaj zvlastne, ale tak bude to tvoj dom. Pozri si samostatne male domy bez garaze a podla toho si daj potom urobit individualny projekt, len hlavne ti tie katalogove aspon pomozu urobit si predstavu o tom co by si ako chcel mat
Odpovedať
rapidek - ten Z94 D sa mi pozdava, ale ako viem pouzit projekt z Polska na Slovensku?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
ardprojekt ma LOGIC K ale zastavana je 167m2.uzitkova do 140m2
Odpovedať
Profilova fotka
@ivo333 Ak mi to ten google translátor dobre prekladá tak ten Z94 D má zastavanú plochu 164,8 m2 nechcel si do 144. A ako taký projekt použiť tak najjednoduchšie ale najhoršie riešenie je dať si niekomu nakresliť projekt podľa takého podkladu, to by som ti mohol urobiť aj ja za cca 2000 eur, ale v podstate je to krádež ich duševného vlastníctva.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mcsmekac neviem preco sa navazas do cloveka ktory ma inu prioritu ohladom garaze. ty mozno po vikendoch chlastas, alebo wellnesujes a on si majstruje v garazovom kralovstve
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mcsmekac na malý servis je to akurát , ale nie na bývanie, auto nepotrebuje žiadnu garáž, stačí kryté státie pri vchode, ak je neikto cintľavý na mráz, je lacnejšie nezávislé kúrenie , alebo dnes bežné štartovanie i mobilom
Odpovedať
Maximalna zastavanost v mojom pripade je ohranicena na max. 144m2. Inak by som volil 4-izbovy s dvojgarazou a kludne aj okolo 200m2. Dvojgaraz je podmienka a viem preco, len to nechcem rozvadzat, lebo sa tu moze strhnut debata, aku nechcem ...
Odpovedať
Ked uz nic ine, tak minimalne ten komfort, co ponuka garaz. Posledne dni v noci mraz, rano auto cele zamrznute a poznate ten pocit, ked skrabkou cistite okna na aute, lebo potrebujete ist do prace a este k tomu casovo ledva stihate/nestihate ... 🙂 Dnes rano, pre zmenu, obidve auta cele od ladu, no hnus to cistit ... A to caka cloveka takto kazdy rok v zime. Nehovoriac o tom, ake je to auto rano zvnutra vychladene :/ A aj som sa dobre zasmial, ked som videl pred panelakom, ako vsetci v strese, ze nestihaju, skriabali tie okna na autach, ako na povel 🙂)
Odpovedať
@ivo333 aby si sa vyhol skrabaniu ladu ako dnes v BA, tak nato ti staci pristresok :) ale garaz podporujem pravdepodobne z rovnakych dovodov ako ty. a dal by som si vacsiu ale koli sirke pozemku a zastavanosti mi vyslo len 32,5 stvorcov cistej plochy
Odpovedať
@ivo333 Ber ohlad aj na to, ze mrazive mesiace v roku mame mozno 3 a aby si neskrabal auto, tak existuju aj moznosti ako napriklad zakryt ho na to urcenou plachtou pod pristresom a pod. Na druhej strane, v dome budete byvat 12 mesiacov v roku. Ste obmedzeni zastavanou plochou, tak sa mne (a viacerym ludom) nezda logicke dat na prve miesto "potreby" auta v jednom rocnom obdobi pred komfortom a potrebami vlastnej rodiny. Dalsia vec je ta, ze aj ekonomicky nedava logiku investovat do priestorov pre auto kvoli 3 mesiacom na ukor priestorov pre seba a rodinu. Nikto to tu nepise kvoli tomu aby rypal alebo ze by zavidel alebo co. Radia tu ludia v dobrom, z vlastnych skusenosti, pouceni z vlastnych chyb. Nemusis sa tym riadit, ale aspon to vziat do uvahy a zamysliet sa ci to predsalen nedava zmysel. Nie len vsetko hned odmietnut, ze nie nie nie, hlupost, ja viem preco to robim.
Odpovedať
@fokuska neries ak chce tak si postavi a bude vyuzivat ako on chce.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivo333 sú aj lacnejšie možnosti ako ráno sadnúť do teplého auta....dokonca s teplým motorom..... https://www.lacneautoalarmy.sk/eshop/...
Odpovedať
@rkorba Ved jasne ze si postavi ako chce, ja vychadzam z toho, ze boli veci, o ktorych som si aj ja myslela, ze ako dobre to bude a ze je to dolezite a ze tak to chcem a ini ludia, skusenejsi, pouceni, nam radili ako to urobit lepsie/rozumnejsie, ale isli sme si svoje... a ako to dopadlo? Vo vacsine mali pravdu 😄 Takze oplati sa aspon trosku pouvazovat nad vecami, ktore radia ini - o to viac ako to spomenie viac ludi, tak sa aspon zamyslim, ci na to predsa len nieco nebude 🙂
Odpovedať
@fokuska ale ide o to ze on ma jasny zamer preco je garaz priorita a dobre rady "typu izba pre auto" neriesi a ja ho 100% chapem. proste su ludia ktorim je jedno ci sa napr. zvalia na gauc a pozeraju telku v miestnosti s rozlohou 20m2 alebo 40m2 :)
Odpovedať
@rapidek Ok, ma. Toto je diskusia, je normalne ze sa tema rozvija, ze sa ludia pytaju na dovody, ze k tomu maju "pripomienky", pisu svoje nazory. Velakrat sa stane, ze clovek nieco chce, lebo si mysli, ze to riesi jeho problem, alebo poziadavky, potreby. V skutocnosti ale existuju ovela jendoduchsie, lacnejsie a pohodlnejsie riesenia, len ten clovek to nevidi. Preto nemusi byt na skodu vziat do uvahy poznamky od ostatnych a tiez uviest tie dovody, preco je dvojgaraz najvyssia priorita. Uviedol len tie o neskrabani zamrznuteho auta a o kureni - mozno je za tym nieco viac co da perfektny zmysel, mozno nie. Vychadzam zo skusenosti z prace, mozno sa zda ze rypem, ale myslim to len v dobrom - x-krat sa nam stalo, ze zakaznil prisiel s tym, ze toto chcem. A potom zistil ze ups, ale ved to nie je az take super. Ale ked sme nedodali hned jeho riesenie ale riesili co vlastne chce vyriesit, kde je problem, co su potreby, tak sme sa dostali ku korenu veci a navrhli take riesenie, ktore mu presne sadlo a to bez zbytocneho plytvania casu, ludskej namahy a financii. A aj osobne sa mi to stalo v byte, ked sme trvali na tom, ze toto je priorita, takto to chceme, aj na ukor inych veci - a po par mesiacoch byvania sme zistili, ze ahaaa... no dobre nam radili urobit to inak, nedali sme si povedat a teraz "lutujeme" lebo to takto naozaj nie je najrozumenjsie, prakticke, ekonomicke...
Odpovedať
Profilova fotka
Ale ved hore jasne pise ze nechce aby sa strhla debata aku nechce ... Aj v lete si sadnut do rozhoruceneho auta, alebo ked prsi je maximalne nekomfortne 😆🤭 144 zastavanej je malo. Dom s pol poschodim si pozeral? Dennu cast na prizemi a nocnu o 5 schodov vyssie, nad garazou. Tam by sa mozno zmestila aj stvrta izba.
Odpovedať
Tak, ako pise lenkito10. V lete je to tiez hrozne ... Mal som dvojgaraz "len" 6x6m, no to co mi ponukala 10 rokov bolo na nezaplatenie. Parkoval som tam 2 auta (v lete vychladene, v zime vyhriate a vzdy ciste bez vtacieho trusu, atd..), mal som regalovy system na mieru, bicykle, ponk ... Mozno to znie az cudne, ako sa to tam vsetko pomestilo, no pre mna to bolo top a mimo ineho ma ta garaz aj zivila, kde som pracoval a podnikal. Ja v dome iba prespavam a inak som stale v pohybe ... lenkito10 - dom s pol poschodim som nepozeral. Neviem totiz, kde to hladat 🙂 Ak niekto pozna nejake zaujimave stranky, dajte tip, dakujem 🙂
Odpovedať
@ivo333 ja ti odporucam individualny projekt a urcite ti tam zapracuju aj polposchodie. Ja mam garaz vysoku 3,6m koli zdvihaku
Odpovedať
@ivo333 u nas na dedine mame mechanika, ktory si postavil mini domcek a vedla garaz takeho rozmeru ako domcek, vyzera to ako dvojdom, jedna stena je spojena, na lavej strane garaz , a na pravej vstup do domu.. cize jedna zakladova doska, dvojdom o rozmere mozno 16x10, cize vychadza na garaz 8x10 a dom 8x10.. tu uvadzam ako priklad, ale zalezi od komfortu, co od toho ocakavas, a kolko toho chces... pokial len prespavas a mat KK a 3 izby, staci ti tych 80m2.. garaz tiez cca +-80m2, tu si vies odelit na 2 miestnosti..
Odpovedať
@mcsmekac áno parkuj auto vonku, a ideálne ešte na ulici aby sme nejazdili ulicami ale "tunelmi" obloženými autami že? 😉
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?