Aký máte názor na môj projekt domu - bungalov?

Zobraz úvodný príspevok
Aký máte názor na tento domček??
Odpovedať
@martosko tak to si teraz pekne mimo trafil, celkom ma to bavi tak si vo volnom case takto kreslim..vies aj ten profik sa musi predsa od niecoho odrazit a mam celkom specificke poziadavky a v neposladnom rade v tom dome budem byvat ja a nie ten projektant...
Odpovedať
Toto stale vsetci tvrdia aby sa architekt odrazil. On ma vymysliet nie sa odrazat .-) samozrejme potom s tebou spolupracovat a mate spolu tvorit potom projekt. Tvoje obrazky su horsie nez amaterske, nemaju hlabvu a patu. Architektovi sa ukaze pozemok odovzda situacka a vypisane poziadavky a zvyky rodiny. Nie takto to chceme nakreslite nam to.
Odpovedať
@atlaska tak sorry ze som si tu zalozil vlakno a nekreslim to v CADe za 10tis.€...Mimochodom nie vsetky navrhy su moje a kritizovat je najlahsie, rad by som uvidel nieco tvoje...Vies co,radsej uz ani nie...
Odpovedať
Zalozil si vlakno, ale zle si zadal temu- mal si dodat ze chces len kladne nazory. Chcel si nazor mas ho a nie jeden. Ja si necham poradit, takze nekreslim, kedze viem ze architekti to zvladnu lepsie s napadom a inovaciou.
Odpovedať
@martosko posledný návrh je od haraga, tému založil harec @ harec možno by stálo za to, pozrieť si katalogovi dom. Spomínal si, že žiaden nemal dostatočne veľkú pracovňu/technickú. Skús nájsť dom z garážou a tú používať ako technickú a pôvodnú technickú môžeš použiť ako komoru, sklad, šatník .... Ako vidím, nájde sa tu viacero ľudí, ktorých baví navrhovanie pôdorysov. Tak keď už chceš pôdorys vymyslieť sám, tak skús napísať nejaké základné požiadavky: orientácia a min. veľkosť miestností, či ti vadí krb vedľa TV, vchod priamo do obývačky, oddelenie obývacej a nočnej časti .....
Odpovedať
Ja som si nakreslil 10 roznych domov... kazdy bol iny, len vo velmi malo veciach (pre man tych prioritnych) sa podobali. Kazdy bol v podstate dobry. Nakoniec som zasiel za archytektom, pre istotu som mu dal aj tie moje vytvory aby sa mal od coho odrazit ale chvalabohu sa neodrazala ale pracoval :) A vyvoril navrh, ktory je podstatne lepsi ako moje. Po konzultaciach som aj kopec nazorov na pre mna prioritne veci zmenil a zisti som, ze su ine dolezitejsie :). Darmo, prax je prax. ;)
Odpovedať
@zdendzi Ahoj, nemas nahodou podorys tvojho domu?
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den Kazdy projekt sa da este vysperkovat s pomocou sikovneho architekta. Skuste sa obratit na nas atelier a poradime vam a pomozeme aj s projektom pre stavebne povolenie a realizacnym projektom.
Odpovedať
- trošku niečo iné - podorys ako obdĺžnik so sedlovou strechou..
Odpovedať

Odpovedať
-zmenene zadverie -prehodena spalna na sever (aj ked teraz vedla technickej..)
Odpovedať
keby si trocha šetril miestom, tak sa ti tam toho zmestí viac. V tom pravom hornom rohu je zbytočné miesto, ten horný vstup na záhradu zruš a celú obývačku posuň viac doprava. Ušetríš tak miesto, napríklad na šatník/sklad. Horná rada izieb z ľava by mohla ísť: šatník, spálňa, kúpelňa, technická a obývačka. Niekam medzi kúpelňu a technickú daj to WC, budeš to mať jednoduchšie so sieťami. Ten výklenok na vchod tam nedávaj. Dolná rada by mohla ísť: 2 spálne, namiesto toho WC šatník, potom zádverie, namiesto toho zádveria komoru so vstupom z kuchyne a tam kde je špajzka daj krb nech tak netrčí do priestoru.
Odpovedať
Článok sa načítava...
a tiež skús zarovnať ten výklenok keď vyjdeš zo zádveria do chodby, to je tiež zbytočne nevyužité miesto
Odpovedať
Môžem Vás poprosit o pripomienkovanie podla mna nie moc vydareneho navrhu domu.Ale partnerka je šéf.Desí ma miestnost 1.08 kde ma byt zimná záhrada a problémy s tým spojené.A to radsej nevravim o nestastnom navrhu komina hned vedla kuch linky.
Odpovedať
@atlaska ja úplne súhlasím s príspevkom o architektovi . Mna to musel manžel naucit , že moja predstava je moja a ked nieco zadavam architektovi má dostať zadanie s mojimi požiadavkami.platime za jeho kreativitu a nápad. Kedysi som tiež mala tendenciu zadavat architektovi svoj nápad a presnú predstavu zo svojej hlavy. Vôbec som si neuvedomila že pre neho je to veľmi obmedzujúce ak ide o kvalitného tvorivého profesionála. Môže to by pre nejakého aj pohodlné ale to už nie je profík potom. To je kreslic . Som si tiež myslela že nikto nám to predsa lepšie nenavrhne a stalo sa že môj nápad na ktorom som si taaak zakladala aký je super, nakoniec vyznel totálne amatérsky , hlavne bez šmrncu. V porovnaní s tym co do projektu vniesol on. Ked človek nájde dobrého architekta s ktorým je na jednej vlne, to má cenu zlata.
Odpovedať
@ada32 pekne napisane len to tu 90% ludi nechape. a stale musia nakreslit svoj dom a dat "kreslicovi" prekreslit. predstava a poziadavka je rozdiel veru.
Odpovedať
Môžem Vás poprosit o pripomienkovanie podla mna nie moc vydareneho navrhu domu.Ale partnerka je šéf.Desí ma miestnost 1.08 kde ma byt zimná záhrada a problémy s tým spojené.A to radsej nevravim o nestastnom navrhu komina hned vedla kuch linky.
Odpovedať
@atlaska hlavne je dôležité aby mal vkus ako investor.ked sa takto najdu, treba sa potom už obracat na toho "svojho" kvôli rukopisu. Je to ako s filmom, niekto má talent a je výborný režisér. Nie každému jeho tvorba sedi.kazdy mame iný vkus.urobit niečo lebo ma v škole naučili remeslo a mám na to diplom, dokaze aj cvičenia opica. Ja by som ale chcela aj nejaku tvorbu ked uz mam tomu človeku zaplatit.z zaplatit musíme všetci ked to má ísť na SU.
Odpovedať
Profilova fotka
@y2kba partnerka je sef? akoze wtf? to bude jej dom, ci Vas? samozrejme ze zimna zahrada je takto uplny blud P.S. ten komin vedla kuchynksje linky je tam preboha naco?
Odpovedať
@clean to pan architekt..kamarat partnerky , navrhol lebo ho neni kam inde dat pre to bocne okno.A to bocne okno je tam preto aby bolo viacej svetla v chodbe, kde budu este dva stresne svetliky..ja sa len snazim najst argumenty, aby som v poslednej chvili zasiahol.
Odpovedať
@y2kba skús si založiť vlastnú tému, bude to prehľadnešie a nebude problém rozlišovať kto komentuje ktorý pôdorys a tiež to uvidí viacero ľudí, nie len tý, čo navštívia túto tému. ;-)
Odpovedať
a ako zalozim novu temu?
Odpovedať
Profilova fotka
@y2kba klikni sem: http://www.modrastrecha.sk/forum/cate... potom klikni na button Pridaj diskusiu alebo otazku a PRIDAJ DISKUSIU, daj jej nejaky nazov, napriklad ako opravit stupidny navrh od partnerky a daj ho tam a to iste co si dal sem
Odpovedať
@clean vdaka..uz som na to priśiel :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@y2kba skopiruj tam este to co si pisal sem, ako reakciu
Odpovedať
@ada32 @atlaska súhlasím s vami. Ale každý si tým podľa mňa musí prejsť sám. Ja som tiež išla k architektovi so "super" návrhom, aby sa odrazil. A vyšlo z toho niečo úplne iné - našťastie. Výsledný návrh mi príde oveľa logickejší, ono to vzdelanie asi naozaj k niečomu je. A hlavne, dom nie je len o pôdoryse. Ale aj tak ma baví komentovať ostatné návrhy :-D
Odpovedať
@zoja17 no veď potom by nebolo čo čítať, len komentuj :-) A veru pravda je že každý si musí niektorými vecami prejsť sám. A prežiť si to.
Odpovedať
@harec nechap to zle, ale ak je ten profik naozaj dobry Profik, tak sa Ti moze stat, ze Ti rovno na zaciatku povie, ze si ani nepraje vidiet Tvoje navrhy, aby nebol nimi ovplyvneny...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?