Prekládka elektrického stĺpu

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den.Chystam sa rekonstruovat rodinny dom.Mam tam elktriku vedenu cez strechu.Stlp mam velmi blizko domu a kable mi zavadzaju su moc blizko.Potrboval by som poradit ako mam postupovat ked chcem dat zia'dost o posunutie stlpu.Bolo by to asi o dva metre.A kolko to asi trva a hlavne kolko ma to asi vyde penazne.Za kazdu radu vopred dakujem.
Odpovedať
1
2
teraz riesim s vsd preklad stlpa kvoli stavbe domu ale vidim to ze asi skor dodrzime 10 metrov ochranne pasmo... stlpy stavali v 70tich rokoch.. bol socializmus a nikoho neodskodnovali.. teraz to mame zo zakona ze to musime strpiet a ked to tam nechceme tak na vlastne naklady to musime riesit... v mojej zahrade je este to nevyhoda ze mame na kraji stlp... takze nestaci vymenit jednu pasaz, lebo bude odtial zasahovat 10 metrove pasmo... som zvedavy, ze na kolko to firma naceni
Odpovedať
resp. nie preklad stlpa ale zaizolovanie vodicov.. da sa to riesit celkovym... tam je vtedy 1 meter alebo zakladna izolacia a tam je 4 metre ochranne pasmo
Odpovedať
@mattyrv a vsd to dovolí robiť externej firme? Pochybujem.
Odpovedať
@marosbendik robiť sa s tým niečo určite dá. Otázne je ci to za to stojí...
Odpovedať
@topfield ano... dali mi zoznam projektantov a moze to robit externa firma... treba im projekt a ziadost o realizaciu... oslovil som tu v RV firmu co to robila aj pri domoch v Roznave... maju mi to prrist kuknut a nacenit..
Odpovedať
Dneska bol u mna zhotovitel prekladky vysokeho napatia... keby chcem vymenit 120 metrov kabla.. kalkulacia je nasledovna... vymena 2 stlpov a 120 metrov kabla a prkotiny k tomu cca 10 000 eur.. pre mna privysoka suma.. vsd mi odpisali ze planuju v obdobi do 5 rokov rekonatruovat toto vedenie... sam zhotovitel mi povedal ze je to skoda robit lebo o rok sa moze stat ze to vedenie budu tahat inakade... takze stavba domu s dodrzanim 10 metroveho ochrannneho pasma
Odpovedať
Akurát píšem žiadosť o presun stĺpa. Nakoľko ho máme v strede prístupovej cesty a nemáme sa ako inak dostať na pozemok. Pevné verím že ho presunu a samozrejme na ich náklady. Ako ťarchu ho nemáme zapísaný.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@marosbendik zdravím, momentálne riešim rovnaký problém
Odpovedať
@peter_semancik zdravím, ako sa Vám to podarilo vyriešiť?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@maja367 pekny den ako ste prosim Vas dopadli s tou prekladkou stlpu? mame identicky problem a chceli by sme sa tiez pokusit o prekladku stlpu. dakujem pekne za info
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň prajem komunita. Mám podobný problém. Avšak u mňa je situácia taká, že stĺp je na hranici pozemku, no vedenie križuje pozemok v jeho druhej polovici. Tiež rozmýšľam a hľadám vhodné alternatívy ako to celé vyriešiť. Prosím vás tí čo ste tu písali v roku 2021, ale aj skôr a náhodou si prečítate túto správu, tak prosím ako to u vás dopadlo? Pozdieľajte sa či sa vám to podarilo úspešne vybaviť a preložiť. Ďakujem za každú radu a prajem pekný deň.
Odpovedať
@pplngl skuste napisat priamo tomuto panovi @roberto18 ... taktiez musel prekladat el.stlp
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?