Hladam endoskop - "super" praca vodara!!!

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim vsetkych, dlhsie som tu nebol, lebo dokoncujem dom. A prave pri dokoncovacich pracach som zistil, ze vodoinstalater zjavne do*ebal vodu v zakladovej doske. Samozrejme, slovensky standard - firma napisana na bieleho kona a clovek, ktory to cele zastresoval (Ing. Marian Kostal), nechce prevziat zodpovednost a nereaguje na maily. Povodny vodoinstalater od neho davno odisiel, venuje sa inej profesii (zjavne to bol ekspert) a este k tomu sa prestahoval do Kosic. Uz som to zacal riesit s pravnikom a par inymi ludmi, no teraz musim vyriesit stahovanie, kedze skoro vsetko je hotove, len voda mi tecie "vlazna". Mam napad, ako to vyriesit, len nemam k tomu naradie. Preto ak by ste o niekom vedeli, kto ma profesionalny endoskop, s aspon 1,5m dlhym krkom a kratuckou hlavickou, aby som nemusel rozbijat kachlicky kvoli 90° kolienkam na konci a mohol pozriet, v ktorej rure je napojena cirkulacia do studenej rury, bol by som vdacny. Samozrejme, ze profikovi zaplatim. A odporucam sa vyssie menovanemu oblukom vyhnut. Cela firma pozostava z 1 cloveka - jeho. Ked nieco doniesol, musel som to presuvat sam, nebol schopny dopredu si vybavit povolenia, tak som stal od zaciatku juna do polovici septembra 2017 len a len kvoli jeho neschopnosti, klame, vymysla si a vela dalsich smakov. Od par ludi som sa dozvedel, ze nie som jediny, kto s nim mal problemy, ale to budem riesit az buduci rok.
Odpovedať
1
2
@bozsky_kaja este mas dalsiu moznost, kedze to mas zalozene na XPS a monolite tak ked zistis kde to je tak podkopes zaklad, orezes XPS, opravis a jamu podlejes betonom... dalsia moznost je rozibt dosku z nutra, treba to odkonzultovat zo statikom, ci je to mozne. Rozhodne by som nelepil ruru z nutra 1) z dlhodobeho hladiska to nemusi vydrzat a 2) tam bude toxicita ...
Odpovedať
@jakino aktualne to neriesim, dalsi prirastok do rodiny, tak sa tomu zacnem venovat v januari. snazim sa mysliet pozitivne ;-) :-D :-D :-D
Odpovedať
@bozsky_kaja no veď, treba myslieť pozitívne a hľadať spôsob, ako to vyriešiť :-) A gratulujem k prírastku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bozsky_kaja prirastok a stavba by pre mna bola smrtelna kombinacia :)
Odpovedať
@jakino dakujem :-) @majkoj ked to zratam, medzi bodom kupy pozemku a dneskom su to uz 3 prirastky :-D :-D :-D
Odpovedať
@majkoj @jakino @quakdafak @robo28w update - voda uz ide v pohode. instalater si pomylil teplu trubku so studenou veduce do hornej kupelne a tak hore napojil studenu ruru ako keby bola tepla a strcil do nej cirkulaciu. tak sme rozbili cast steny, rozstrihli cirkualciu a problem zmizol. kedze sa mi nechcelo rozbijat viac steny, nakolko je opacna strana uz dokoncena, tak som hore bez cirkulacky. aj tak trosku omietky padlo, ale nie vela :-)
Odpovedať
@majkoj presne moja situácia, prírastok v novembri a stavba domu. Našťastie to žena zvláda super tak sa môžem venovat aj stavbe :-D
Odpovedať
@bozsky_kaja keď už si prášil a zbíjal, mal si si tú cirkulačku dopojiť... Už bývaš?
Odpovedať
@jakino problem je v tom, ze by som musel rozbit celu hrubku steny, aby som to preplietol, alebo musel rozbijat beton 2.NP, kde mam aj elektriku a nie je to uplne bezpecne. Byvam, neofiko na prizemi, preto som nechcel viac burat, lebo za stenou mam aktualne satnik.
Odpovedať
Profilova fotka
@bozsky_kaja uff, byvat neoficialne na SK, ok, ale v AT? Adrenalinove sporty ? :)
Odpovedať
@majkoj neberiem ziadne benefity, platim za kanal a smeti, o take 2 mesiace to bude snad dokoncene aj z vonka :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?