Frekvencny menic na automaticke ponorne cerpadlo

Mám otázku v studni mam automaticke ponorné čerpadlo využívane doteraz prevažne na záhradu.Teraz chcem ďalšiu vetvu napojiť na dom kde by som zásoboval cely dom vodou.Chcem to urobyť s expanznou nádobou .Otázka znie či je potrebné montovať frekvenčný menič nakoľko by som tým pádom znížil výkon čerpadla čo je dobŕe keď to ide do domu nemusí ísť naplno lenže ten výkon by bol regulovaný aj do záhrady čo nie je dobre keď že tam tlači na 60m a naýšenie je 15m.ČIŽE je potrebný ten menič neurobý funkciu expanzná nádoba v dome
Odpovedať
na dom ti staci expanzna frekvencny menic ti vykon neprida ... a hlavne ta bude stat viac ako dalsia separatna vodarnicka s expanznou nadobou ... vyrazne viac
Odpovedať
Nieje uz v tom automatickom ponornom cerpadle nejaka elektronika? To ti ho len zapína vypina automaticky?
Odpovedať
Profilova fotka
@jancipe je v tom tlakový spínač a tak isto ochrana proti chodu nasucho a spätná klapka
Odpovedať
frekvencny menic mas v v domacich automatoch tak 500e+ ak nieje v zlave a to nehovorim o mountfieldackom, ten sa tvari ze ma regulaciu ale je to len nastavenie tlakoveho spinaca na pozadovanu hodnotu ... kup si samostatnu domacu vodaren a vybavene ...robi presne co ma, zapne pri nizkom tlaku a vypne pri pozadovanom, ak je odber vacsi tak ide stale pozor ale na vykon, lebo ak prezenies, tak ti bude tlakovat a pri tom zapinat a vypinat kazdych par s ...pri spravne nadimenzovanom ti pojde stale bez vypinania kym je odber a potom sa natlakuke a vypne ...
Odpovedať
@shadowmilan no lenže ako píšem ja uz mam ponorené automatické čerpadlo konkrétne toto AQUACUP ECORRA 1100 len chcem to dať aj do domu a neviem či stačí keď namontujem tlačovú nádobu alebo či mam dať aj frekvenčný menič .Doteraz som to používal len do záhrady a to bolo napojene napriamo keď otvorim ventyl klesne tlak a čerpadlo sa zapne len do domu neviem či to je dobre keď že nieked človek piští len 1l vody tak preto chcem dať tlakovu nádobu a neviem či dať aj FM alebo je to zbytočne
Odpovedať
nechapem, co ocakavas od toho fm ? ved pises, ze neviem ci bude stacit vobec, tak naco by tam asi tak bol ten menic ? ako ti uz bolo napisane, namontuj expanzku, uvidis ci bude ok alebo pod a ked nie ser na fm a kup samostatnu domacu vodaren a napoj ju na to co mas a hotovo ako to este chces vysvetlit ? hadam necakas, ze mame vestecku gulu a vieme ako presne to u teba vyzera a ake mas naroky, aj keby, tak treba vyskusat a zacat od toho najlacnejsieho ... ale fm cesta nevedia, ten je ti k nicomu na tvoj problem ...
Odpovedať
@gazdlkvl - tvoje cerpadlo uz ma ovladanie takze s FM nebude spolupracovat. Je to cerpadlo ktore je vyslovene na zavlahy, maly vytlak, vela vody. Podla mna nevhodne na pripojenie ku domu. Ak das velku expanzku tak Ok ale bud by som isiel do jedneho odstrediveho cerpadla s FM na vsetko (komplet set) alebo na ten barak solo cerpadlo so vsetkym.
Odpovedať
@gazdikvl mame kopanu studnu, v nej ponorne cerpadlo, v dome v technickej expanzku a frekvencny menic. Funguje to tak ze voda sa cerpa do domu, filtruje a odtial vonku 10 metrov k studni do kohutika. Na napustenie vedra je to super, ale ked tam pripojim 1/2" hadicu 40m (prevysenie nie je) tak ten tlak je podla mna nedostatocny. Akoze da sa, ale... Dalo by sa to isto zlepsit zvysenim tlaku v systeme, no budem to riesit dalsim cerpadlom na polievanie do studne, usetrim filtre, aj rosenie armatur v technickej 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@sucky1 nedostatočný tlak na 40metrovej 1/2" je problem v 8mackej fyzike, daj si 3/4" a je to opravené
Odpovedať
Profilova fotka
@sucky1 ja mam doma 40mm privod do zahrady a 120m rozvod vody je urobený z 32mm hadice a je to do slučky nadzemné časti su z rury FeZn 3/4" koleno a 3/4" ventil, ja problem z takom nemam 40m hadicu nepoužívam a 25m trištvrťka nemá tlakovu straru ako polcolka
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?