Elektrika zo strechy do zeme

Dobrý deň, Idem prerábat starší RD a chcel by som zhodit elektriku zo strechy dole do zeme, treba nato nijake povolenia a aké? Projekt na rekonštrukciu domu atd budem mať, ale chcel by som ešte pred projektom a stavebným povolením mat elektriku vybavenú. Ďakujem za odpovede.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od leaven:

Dobrý deň, Idem prerábat starší RD a chcel by so…
@leaven Hodiny sú kde?
Odpovedať
Hodiny sú v Dome Ideálne by bolo keby sa premiestna von, ale to by sa celá krabica vnutri musela prerobiť či?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od leaven:

Dobrý deň, Idem prerábat starší RD a chcel by so…
@leaven ano hodiny v takom pripade budu musiet do plota (na verejne pristupne miesto). Presiel som tym 2 roky dozadu, potrebujes na toziadost, projekt (vtedy stal cca 70 eur), zrealizovat to revizaka a potom ti to distribucka prehodi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od leaven:

Hodiny sú v Dome Ideálne by bolo keby sa premiest…
@leaven Rekonštrukcia pripojky, potrebujete projektanta. Zvyšok vám on vysvetlí.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od leaven:

Dobrý deň, Idem prerábat starší RD a chcel by so…
@leaven Píšeš, že ideš prerábať starší RD tak predpoklad je že budeš meniť aj elektroinštaláciu. A teraz k veci treba ti projekt na prípojku NN. Následne žiadosť na xzy Distribučná. Dostaneš vyjadrenie k žiadosti kde je podrobne popísané miesto napojenia a spôsob. Následne osadenie elektromerového rozvádzača a následne ďalšia "ŽIADOSŤ" (Čestné prehlásenie žiadateľa o pripravenosti na pripojenie odberného elektrického zariadenia do distribučnej sústavy“) o osadenie/premiestnenie elektromeru.
Odpovedať
@sneko Ďakujem za info a dá sa aj tak spraviť aby to bolo len "pripravené", že sa urobia nové hodiny pred barákom a neskôr ked bude barák pripravený tak sa to napojí do baraku?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od leaven:

Hodiny sú v Dome Ideálne by bolo keby sa premiest…
@leaven pokiaľ nepožaduješ vyšší HL.istič , ušetri si zbytočné náklady, dodnes môže byť EM na mieste kde sa pôvodne inštaloval, norma akurát hovorí ,že pri najbližšej rekonštrukcii sa má zmeniť na terajšie podmienky a čo je rekonštrukcia? doplniť jeden alebo 20 obvodov zo všetkými bezpečnostnými prvkami. akurát prečo potrebuješ napájanie zemou a nie vzduchom?ako je pôvodné, lebo vtedy to sám odpojiť a nové napojiť nemôžeš a distribúcia ti nariadi , kde bude EM umiestnený a pôvodnú inštaláciu v dome budeš musieť celú vymeniť najskôr musíš mať všetko prerobené až potom ti distribúcia zmení prepojenie, dopredu ale musíš vedieť kde budeš mať umiestnený EM aby si tam doviedol napájanie do domu
Odpovedať
@duzu ide sa robiť kompletná rekonštrukcia ako je výmena strechy, elektrika, voda, odpady atd atd, preto treba aj tu elektriku poriešiť
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od leaven:

@duzu ide sa robiť kompletná rekonštrukcia ako je…
@leaven prečo výmena elektrorozvodov?je niektorý obvod poruchový?potrebuješ viac vývodov?a tým zvýšiť celkový výkon? ak nie tak rekonštrukciu nepotrebuješ a voda odpad niekde preteká?pýtam sa lebo mám starší 60 r dom a zatiaľ všetko OK a to mám elektrovzdelanie, alebo ideš meniť i dispozíciu miestností a všetkých vývodov? vtedy samozrejme treba všetko nové
Odpovedať
Profilova fotka
zavolaj na prislusnu distribucku a povedia ti. My sme riesili tusim v 2019, musela som na distribucke dat ziadost, oni urcili miesto pripojenia - to nam nevyhovovalo, tak sme riesili este ine miesto pripojenia a podarilo sa. Ked bolo u nas v dome vsetko nachystane az po hodiny, dala som distribucke vediet, ze sme nacystani. Tusim som volala na zak. linku a povedala cislo ziadosti. Povedali, ze do niekolkych dni pridu a ma byt nachystany aj nas elektrikar. Mali nam dat vediet dopredu, co samozrejme nedali. Len zrazu volali z distribucky, ze su u nas na dome a ze ci vieme prist aj s elektrikarom. Tak sme stresovo zhanali elektrikara, nastastie mohol prist. Do 30 min sme sa stretli na dome, do nachystanej krabice na hranici pozemku zapojili nove hodiny, stare odpojili, podpisali sme papiere. Na viac detailov si momenalne nespominam
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sissik:

zavolaj na prislusnu distribucku a povedia ti. My…
@sissik U nás to bolo podobné - žiadosť na distribučku, priložený náčrt, nie projekt. Kábel do zeme som si zakopal sám, od elektromera po stĺp (2 m) tiež, aj elektromerový rozvádzač do plota osadil. Termín prehodenia si zladili s chlapmi z distribučky už strechári...
Odpovedať
@duzu ono sa idú meniť aj dispozície nová strecha, stropy, vpodstate všetko nové
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od leaven:

@duzu ono sa idú meniť aj dispozície nová strecha…
@leaven my sme to cele vybavili este predtym, ako sme dali ziadost o stavebne povolenie na vymenu strechy. Aby bolo menej komplikacii pri stavebnom
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od leaven:

@sneko Ďakujem za info a dá sa aj tak spraviť aby…
@leaven Tak aktualizujem informáciu. Po "ŽIADOSŤ" (Čestné prehlásenie žiadateľa o pripravenosti na pripojenie odberného elektrického zariadenia do distribučnej sústavy.) (týmto končí tortúra so SSE Distribucia) Ešte je potrebné žiadosť na SSE o pripojenie/prehodenie elektromeru. (ďalšia tortúra so SSE) a ešte som si nie istý či nebude treba ešte žiadosť na zrušenie pôvodnej prípojky.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?