Aký je princíp fungovania frekvenčného meniča?

Zobraz úvodný príspevok
Najde sa tu niekto kto sa rozumie principom fungovania frekvencneho menica na vodne cerpadlo? Pripadne odkazy na literaturu na studium by tiez potesili.
Odpovedať
1
2
@007tomams keby som mal unik z nadrzky WC, cerpadlo by sa spustalo aj ked nesplachujem ci nepolievam, nic take sa nedeje.
Odpovedať
@gashtaan hej myslel som hysterézu. Skús sa s tou pohrať, viacej, menej..
Odpovedať
@kajo873 skusim, no momentalne experimentujem s nastavenim "Zastavení kvůli minimálnímu průtoku ", od vcera tam mam nastavene +6 (z intervalu -10/+10) a sprava sa to o dost lepsie. Co je fajn, ale zda sa mi to divne, ze to treba az v takejto miere posunut. P.S.: samozrejme, ze toto bola prva vec, s ktorou som experimentoval uz davnejsie, len som neskusal az taku vysoku odchylku a tie nizsie na spravani nic nezmenili.
Odpovedať
Na prechadzajucej fotke armatur mam spatnu klapku tam, kde armatury drzi konzola... je v tvare valca. Ako tak pozeram po nete zistujem, ze ju popisuju ako zvislu ci vertikalnu, znamena to, ze nie je urcena na montaz na vodorovne potrubie, tak ako to mam ja?
Odpovedať
Ci to sa tyka len klapiek bez pruziny?
Odpovedať
Ahoj, podarilo sa ti ten menic nastavit? Mam ten isty problem, vypina pri konstantnom prietoku. Uz sa s tym trapim dlho a stale neviem najst riesenie..
Odpovedať
@dutchman zial nepodarilo. Komunikoval som aj priamo so servisakom od electroil, ale nic z toho nevzislo. Ta vysoka korekcia minimalneho prietoku co som musel nastavit je vraj ok, takze som nadobudol pocit, ze ten menic proste nie je uplne "smart" a treba sa s tym zmierit.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@gashtaan @dutchman Ahojte, nepodarilo sa vam ani po roku prist na riesenie?Mne toto cyklovanie(zapinanie/vypinanie) az vypina tepelnu poistku a neviem, ako resp. co nastavit na frekvencnom menici. Dik za info.
Odpovedať
@jaro_jerry_schwarz to cyklovanie som "vyriesil" mimo menica, zvysenim prietoku a viac som sa s tym uz nezabaval.
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan dik, akurat si to nevim predstavit, ked napriklad potrebujem pouzit 1/2” hadicu. Nechal si aj F1 na +6, resp. nejake zmeny v rozsirenom nastaveni?
Odpovedať
@jaro_jerry_schwarz tym F1 parametrom som skor riesil (ne)zastavenie cerpadla pri zastaveni prietoku, ak s tymto nemas problem, na tvojom mieste by som skor skusil korekciu do minusu. Kazdopadne, ak ti cerpadlo cykluje lebo mas prilis maly prietok, neviem ci ti nejake nastavenie pomoze - zda sa, ze menic nie je schopny udrzat cerpadlo v takych nizkych otackach. Toto som ja riesil takto: * dve vetvy zavlahy spustam naraz * na dalsej vetve som vymenil rotacne trysky za sprejove * do mikro zavlahy som pridal dalsie trysky
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan dik za info
Odpovedať
Článok sa načítava...
@gashtaan na tom meniči sa nedajú nastaviť minimálne a maximálne otáčky?
Odpovedať
@megdesign vlastne daju... asi by sa oplatilo pohrat aj s tymito parametrami, ja som to neskusal.
Odpovedať
@gashtaan skus... hlavne si zapamätaj, aké parametre tam boli pred zmenou. 🙂
Odpovedať
@megdesign to zase nie je take tazke, kedze realne parametre z autokonfiguracie clovek nevidi, da sa nastavit len nejaka pseudo-odchylka, a ta je by default proste 0.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
niektoré fr ide resetnut na fabrické nastaveni (nie uplne na sproste železo) C301 od grunfosu to vie a po resete nanovo spustiť tak ako si to robil prvý krat možno tam "visí" nejaká podmienka
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?