Zmena územného plánu

Dobrý deň. Prosím Vás, chcela by som sa spýtať či náhodou nemáte skúsenosť stým, koľko eur môže stáť žiadosť o zmenu územného plánu mesta - dopracovanie územného plánu do Návrhovej časti? Na meste nám bolo povedané, že ak požiadame o zmenu výhladu budeme si to musieť celé zaplatiť, prípadne sa dohodnúť s inými vlastníkmi pozemkov v danom území a rozdeliť sumu, avšak presnú sumu nám povedali.
Odpovedať
@michaelabat810 dobrý deň mám stým dobrú skúsenosť,, my sme žiadali traja záujemcovia o zmeny doplnky k up,, stalo nás to cca 6000e spolu
Odpovedať
@vili11 Ďakujem a môžem sa spýtať, vyberali ste si vy sprostredkovateľa? alebo podľa čoho sa určovala tá cena, prosím Vás?
Odpovedať
@michaelabat810 áno my sme si vybrali architekta,, toho isteko ktorý robil územný plán v danom katastrálnom území,, tak sme sa uňho informovali na doplnky k UP,, on nám povedal aj cenu,, ale môže to spracovať an iný architekt, to je na vás
Odpovedať
Profilova fotka
ˇUP sú pekný odrb, niekto rozhoduje o cudzích pozemkoch , urobí to nesprávne a ešte si nechá zaplatiť za zmenu. Územný plán by mal vytvárať rámec pre prostredie, nemôžete stavať továreň medzi RD, ale ak sú pozemky sudsediace s RD nezahrnuté do ÚP a sú súkromné, tam zmenu netreba, mestský architekt by aj vlastnou úvahou mohol rozhodnúť. Ale ruka ruku myje a čím viac to znehodnotím, tým mám váčšiu možnosť na tom zarrobiť.
Odpovedať
@jan45 asi tak nejak. lepsie by som to nenapisal
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?