Predať alebo nepredať ornú pôľnohospodársku pôdu?

Profilova fotka
Vlastním ornú pôdu, vinice, trvalé trávne porasty, lesy, všetko na parcelách kde je nás viac majiteľov, ked som to zrátala je môj podiel asi tak 30 a, čo nie je veľa. Ozývajú sa mi podnikatelia čo skupujú takú to pôdu. Skupujú to za smiešne peniaze. V tomto období z toho aj tak nič nemám, ale kto vie čo bude v budúcnosti. Nevie mi niekto poradiť bude sa neskôr takáto pôda vymeriavať na jednom mieste, čiže tých rozkúskovaných 30 a by som mala na jednej parcele? Ved načo by inak také kúsky kupovali teraz rôzni špekulanti.
Odpovedať
@skorica05 ahoj. aj u nas to robili a kto nepredal a tak mu vyclenili inde tu jeho cast co im nepredalalebo nechcel predat. da s apovedat ze dostanes to do celku ale zase oni budu ti co ti budu dikovat co mozes a o nemoze slebo budes ich suseda a jedine co vam zarucia je prisupt z nejakej polnej cesty a dovi dopo. ked to budes chcet predat budu problemy so sietyami a susedskymi vyjadreniami...mozno...najlepsie ako to spraili u nas ze sa dali dohormady viaceri a dohodli sana cene a tlacili takto na nich a pomohlo to. sice sa ot nepredalo za m2 stavbenj parcely ale len za desatinu ceny asi ale aj tak lepsie ako to predat za stoninu ceny.
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejh0 ,u nás vykupujú po 0,20 E m2
Odpovedať
za podiel kde je kopec dalsich majitelov a je fakt polnohospodarska poda niekde mimo zastavanych casti ani viac necakajte. predpokladam ze su to len dake podedene podiely - cize fakt nic moc. vela ludi si to zrata dokopy a vyjde im celkom slusna vymera a cheli by za to miliony - slovac. keby vam za to ktosi ponukol 1€/m2 tak by som sa mu cudoval - ak to fakt nieje poda ktora je v uzemnom plane navrhovana na vystavbu/priemysleny park. po republike v extravilanoch sa robia uz niekolko rokov tzv. pozemkove upravy - pri nich sa roztrusene podiely vlastnika scitaju a vycleni sa mu kus pozemku " vytvoria im novu parcelu " na zaklade urcitych podmienok - podobna bonita pody, rovnaky druh pozemku .... taktiez sa navrhnu a vybuduju pristupove komunikacie k tymto pozemkom. /fakt cumim na co idu peniaze - hlavna vec ze intravilany mame v katastrofalnom stave co sa tyka kvality a aktualnosti map/. cize ak este pozemkove upravy neprebehli tak skuste pockat - kus pozemku s pristupom a len jednym vlastnikom bude mat isto vacsiu hodnotu ako teraz tie podiely. zatial im mozte navrhnut najom - za ten tiez skoro nic nedostanete ale tak spon na pivo.
Odpovedať
Profilova fotka
Najskôr musíte ponúknuť pôdu spoluvlastníkom za určitú cenu, keď neprejavia záujem, môžete to predať inému za túto cenu. Ak to neurobíte, do istého času spoluvlastníci môžu požiadať o zrušenie takéhoto predaja. Vyčleniť inú plochu môžu len s Vašim súhlasom.
Odpovedať
@skorica05 to je cena za ktoru je to bezne. ak sa dohdonete viaceri dokazete to dostat vyssie. u nas to bolo povodne 1.5korun a potom 5 korun a nakoniec sme dostali 10 korun/m2...ale to nas bolo viacej a sme sa dohdoli. abosultny suhlas @malydom aj mne vyclenili podiely roztrusene a celkom z toho mam pekny 14ar pozemok...zatial sice bezcenny lebo tam nic okrem buriny nie je ale casom mozno sa tam rozbehne nieco a je to uz aj vyclene ako parcely aj s parcelou na cestu...len je to asi 3.5km od intravilanu. @jan45 jo na ten suhlas som zabudol
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?