Oplatí sa kupovať zabujnený pozemok?

ahoj prosim vas o radu. dostali sme ponuku na pekny pozemok v ramci obce, ale pri obhliadke sme zistili, ze je opusteny niekolko rokov, t.j. bujna vegetacia, stromy maju aj 3 metre..proste prales. teraz rozmyslame ci hacik nie je prave v tom, ze cena lacna, ale prace za vycistenie pozemku dvakrat take drahe ako samotny pozemok. Plus je na pozemku stary neobyvany dom na zburanie... ozaj pocula som, ze ak uz je na pozemku dom ( aj ked na zburanie) tak uz netreba stavebne povolenie ( len nejake oznamenie o stavbe).Je to pravda? aa, este okrem tohto vsetkeho, pozemok je asi len 12m siroky a ay 90 metrov dlhy...da sa na takomto pozemku postavit pekny domcek? dakujem za rady
Odpovedať
@pami1 - Stavbne povolenie nepotrebuješ len ak budeš stavať na základoch pôvodného domu. Ak ho zbúraš a chceš postaviť iný, napr. väčší dom, alebo na inom mieste pozemku, potrebuješ stavebné povolenie. Aj na takom úzkom pozemku sa dá postaviť pekný domček. Skús najpv popozerať nejaké projekty, či by sa ti niečo také páčilo. Závisí aj od toho, ako ďaleko v susedstve pozemku sú iné domy - či sa bude dať znížiť hranica pod 2m. Na takom úzkom pozemku sa v minulosti stavali drevenice o šírke cca 6 m. Čo sa týka tej vegetácie, mne by to vôbec nevadilo, čo sa dá by sme si vyčistili sami, a stromy keď sa upravia sú krásne... Ja by som taký pozemok brala, ak by mi vyhovovali ostatné veci... My sme mali na našom pozemku zadné stavy, celé zo skaly a betónu, zbúrať to bolo horšie ako postaviť celý dom. Ale my sa roboty nebojíme :-D
Odpovedať
no ani my sa roboty nebojime, ale vyzera ten pozemok odstrasujuco...vies si predstavit husty les s 3 m stromami?? naradie pri tom nemame, ale aj keby sme si pozicali...neviem si predstavit ze sekerou vytiname take stromy
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?