Odstup a svah

Ahojte, chcela by som sa spýtať ako to je s oknami (konkrétne kuchyňa, technická, kúpeľňa, šatník) + vstupnými dverami od hranice pozemku, ak mňa a suseda delí svah (sused ma pozemok cca 2,5metra nadomnou), pretože sme si pozemok zrovnavali a tým vznikol tento výškový rozdiel, v budúcnosti chceme pri svahu z dt tvárnica vytvoriť múr. Bude stačiť v tomto prípade odstup od susedného pozemku 2 m ? Sused nemá na pozemku nič postavené tipujem ze ani neplánuje, je to len roľa, kde sadí žito. 🙂 ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Na tom vasom doteraz nieco stalo? Ked tvrdite ze sused nebude stavat. Ci bude, alebo nebude stabat je jedno. Zakon hovori jasne aka ma byt odstupova vzdialenost od obytnych miestnosti
Odpovedať
Nie nie je tam nič, pre lepšiu predstavu je to pozemok vzadu za rodičovskom domom kde žiadny ži susedov nemá nič. Zo strany ku tomuto susedovi bude iba kuchyňa, vchod (chodba), kúpeľňa, technická miestnosť a šatník. Myslím ze ani jedno sa nechápe ako obytná miestnosť, či sa mýlim?
Odpovedať
@didinka32 wyrky naráža na to, že tvoje tvrdenie, že tam sused nič neplánuje stavať, je irelevantné. Odstupy sú dané stavebným zákonom.
Odpovedať
Ja to chápem ze sú odstupy dané, ale pýtam sa, či dva metre stačia ak ide o takéto miestnosti a delí nás svah o vyške 2,5metra, čiže z tých okien budem pozerať do svahu nie ku susedovi.
Odpovedať
@didinka32 Ked tam sused nema nic postavene, tak stacia 2 m.
Odpovedať
@exponent ďakujem veľmi pekne 👏
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?